Хмельниччина може потрапити в загальносвітовий тренд | Поділля News
Хмельниччина може потрапити в загальносвітовий тренд

Минулими вихідними багато українських міст стали активними учасниками всесвітньої акції, покликаної об’єднати людство у протидії кліматичним змінам. Акція «Дій за Клімат» охопила країни з п’яти континентів, у тому числі, й Україну. Із 700 заходів, що відбулися цими днями у світі, 17 стосувалися нашої держави.

Зокрема у Кам’янці-Подільському 7 вересня активісти обговорювали потребу розробки та впровадження кліматичної стратегії міста, яка включатиме заходи з адаптації до аномальних змін клімату та перехід на відновлювану енергетику. Учасники заходу переглянули й обговорили авторське кіно від міжнародного кінофестивалю «Бруківка» про актуальність проблеми зміни клімату. Зі свого боку місцева велоспільнота провела цього дня флешмоб на підтримку 100% енергії з чистих джерел.

«Це загальносвітовий тренд, коли міста планують свій розвиток з орієнтиром на «зелену» економіку. Ми підписали меморандум між Кам’янець-Подільською міською радою та міжнародною екологічною організацією «350.org». В подальшому нас чекає розробка відповідної стратегії, яка змоделює можливість переходу міста на чисті джерела», – відзначив Енергетичний Амбасадор організації «350.org» та голова «Хмельницького енергетичного кластеру» Степан Кушнір.

Долучилися до міжнародної акції «Дій за клімат» і хмельничани.  У суботу, 8 вересня, представники Всеукраїнської ініціативи «Активуй енергію» та «Активної громади Хмельницького» влаштували на майдані Незалежності інформаційну здибанку. Активісти роздавали містянам буклети й інформаційні збірки про небезпеку кліматичних змін та розповідали про нагальну потребу впровадження відновлюваних джерел енергії.

Після параду екологічного транспорту вулицями міста власники велосипедів, самокатів, роликів, і скейтбордів взяли участь у флешмобі. Разом із автомобілями патрульної поліції учасники акції утворили живий напис «100% ВДЕ» – відновлювані джерела енергії.

Також у рамках заходу були зібрані підписи щодо 100-відсоткового переходу обласного центру на відновлювані джерела енергії до 2050 року. Як повідомив один з організаторів акції Артур Кокаревич, попри свою амбітність, ця мета цілком досяжна.

«В Україні є міста, які декларують подібні цілі. Так, цієї п’ятниці в Києві представники влади Кам’янця-Подільського та Чорткова підписали відповідні меморандуми з міжнародною кліматичною організацією «350.org», – наголосив хмельницький активіст.

Звернення екологічно свідомих мешканців Хмельницького буде передано міській владі.

Схоже

З метою упорядкування та облаштування спортивних майданчиків, стадіонів напередодні весняно-літнього сезону у місті із 1 по 30 квітня 2019 року проводиться місячник «Спорт для всіх – спільна турбота», повідомляє сайт Шепетівки. У програмі місячника передбачається здійснення масових заходів з підготовки фізкультурно-оздоровчих,  спортивних та дитячих майданчиків міста до весняно-літнього сезону, а саме: ремонт, облаштування, фарбування, обладнання та […]

Готовий на 98%. У мікрорайоні Озерна завершується будівництво дитячого садочка. Всередині триповерхової будівлі залишилося встановити сантехніку, пофарбувати стіни, постелити лінолеум і розставити меблі. А надворі — вкласти бруківкою кілька доріжок і змонтувати дитячі майданчики. За 2 місяці підрядник обіцяє здати об’єкт “під ключ”. А вже з 1 вересня дошкільний заклад, який отримав назву “Кобзарик”, зможе […]

Та підтримають подальші реформи в країні. Про це заявив народний депутат України під час виступу в залі парламенту. Як зазначив нардеп, парламент вже другий тиждень поспіль розглядає закон про державну мову.  «Безумовно, це дуже важлива ініціатива для утвердження нашої державності. Але ми не маємо права стільки часу витрачати на один проект. Країна, люди чекають від нас реальних кроків», […]