На Хмельниччині рятують унікальне мистецьке явище

Минулої п’ятниці Український Культурний Фонд підтримав проект «Нове життя Самчиківського розпису» в рамках партнерства Хмельницького обласного науково-методичного центру культури і мистецтв та мистецької ініціативи ‘UAMAZE’. Проект покликаний популяризувати Самчиківський розпис  та привернути увагу громадськості до його можливого зникнення.

Село Самчики, що на Хмельниччині – батьківщина унікального колоритного розпису. Самчиківський розпис – переважно сюжетний, виконується великим зубчастим малюнком, схожим на гобеленовий. Зародився у південно-східній Волині, на межі з Поділлям. Тут здавна розмальовували хати рослинними візерунками, які вважались оберегами. Сьогодні в техніці Самчіківського розпису в Україні працюють лише чотири майстри: Олександр Пажимський, Віктор Раковський, Сергій Касьянов, Михайло Юзвук.

Понад рік тому проблема відсутності молодих послідовників цього виду народного мистецтва та ризик його втрати привернула увагу Мистецької ініціативи UAMAZE. Тоді й виникла ідея розписати в Самчиках будинки і створити арт-село, що стане туристичним центром.

У рамках проекту «Нове життя Самчиківського розпису» буде розписано десять осель. Оздоблюватимуть їх волонтери під керівництвом чотирьох майстрів, котрі й зберегли цю художню традицію. Також до кінця року буде віддруковано календарі, плакати й листівки з ілюстраціями Самчиківського розпису та посібники для опанування ним.

Джерело

Схоже

У неділю, 23 вересня, в обласному центрі влаштують день Індії. До Хмельницького завітає посол Індії в Україні Й. В. пан Манодж Кумар Бхарті, який презентує хмельничанам книгу «Індійська філософія крізь призму сучасної науки». Захід відбудеться у книгарні «Є» (вул. Проскурівська, 2) о 12.00. Також пан Манодж Кумар Бхарті зустрінеться з хмельницьким міським головою. А ще поринути в […]

Минулої п’ятниці Хмельницький обласний художній музей відчинив свої двері від самого рання. І не випадково – адже цього дня тут стартував новий проект «Ранок із музеєм». Першими учасниками нового розвивального заходу стали учні 5-Б класу гімназії №1. Знайомство дітей з мистецькими скарбами музейних залів відбувалось в інтерактивній та ігровій формі, а в затишному музейному дворику на ранніх […]

Понад 30 робіт увійшли до нової виставки відомої мисткині Надії Борецької. Окрім розпису на шовку, відвідувачі можуть переглянути вироби, валяні із вовни, а також живописні полотна сина художниці – Вадима Піщерського. Виставка отримала назву «Квіти і танці над Бугом». Подробиці – у сюжеті МТРК Місто.