У жителів області поменшало бюрократичної тяганини

В Україні запрацювала перша автоматизована електронна адміністративна послуга – реєстрація повідомлення про початок будівельних робіт на підставі будівельного паспорта. Вона поширюється на будівництво приватних, садових та дачних будинків заввишки не більше двох поверхів та площею до 300 м2, та господарських будівель, споруд і гаражів.

Сервіс звільняє українців від бюрократичної тяганини і дозволяє оформити право на власне будівництво в кілька кліків навіть не виходячи з дому. Для цього користувач заповнює електронну форму, програма миттєво обробляє внесені дані й одразу надсилає відповідь про реєстрацію повідомлення.

Нова е-послуга передбачає електронну взаємодію з Державним реєстром речових прав на нерухоме майно Мін’юсту. Користувачам не треба власноруч вносити у форму відомості про земельну ділянку, на якій планується будівництво. Після введення кадастрового номера  всі потрібні дані «підтягнуться» автоматично,  унеможливлюючи помилку.

Такий формат отримання адмінпослуги дозволить громадянам швидко й прозоро розпочати власне будівництво.

Електронними послугами у сфері будівництва можна скористатися на оновленому Урядовому порталі kmu.gov.ua у розділі «Електронні послуги» та на сайті електронних сервісів ДАБІ e–dabi.gov.ua.

Для реєстрації повідомлення про початок будівельних робіт на підставі будівельного паспорта потрібні: електронний цифровий підпис, оформлене право власності на земельну ділянку та будівельний паспорт.

У разі потреби отримати консультацію можна за номером телефонної гарячої лінії ДАБІ – 0 800 210 011.

Джерело

Схоже

Вчора, 23 вересня, ГО «Молодь за краще майбутнє», Громадянська мережа ОПОРА  та обласна бібліотека для юнацтва  влаштували тренінг «Перемогти у Facebook: як політичні партії використовують соцмережі». Учасниками  активного навчання були громадські активісти, волонтери та зацікавлена молодь. Консультантка мережі ОПОРА у Хмельницькій області Оксана Банкова розповіла присутнім про особливості використання обласними осередками партій соцмережі Facebook. Спікерка повідомила […]

Виконуючи доручення Голови Хмельницької ОДА «Про передачу об’єктів інженерної інфраструктури меліоративних систем державної та комунальної власності на зберігання сільськогосподарським товаровиробникам», співробітники Регіонального офісу водних ресурсів у Хмельницькій області здійснюють заходи щодо передачі мережі каналів та розташованих там гідротехнічних споруд на безоплатне зберігання сільгосптоваровиробникам-користувачам земель, на яких розміщені ці меліоративні фонди. Для цього з кожним сільгосптоваровиробником […]

Восьмикласники СЗОШ №6 взяли участь у модельному судовому засіданні Апеляційного суду Хмельницької області. “Розглядалася” кримінальна справа про крадіжку з проникненням. Школярі одразу вжились в ролі, і процес був максимально наближений до реальності. Після “засідання” провели роботу над помилками. Юлія Салдан, референт прес-служби, роз’яснила школярам, у чому полягає змагальність кримінального процесу і яка роль у ньому […]