У жителів області поменшало бюрократичної тяганини

В Україні запрацювала перша автоматизована електронна адміністративна послуга – реєстрація повідомлення про початок будівельних робіт на підставі будівельного паспорта. Вона поширюється на будівництво приватних, садових та дачних будинків заввишки не більше двох поверхів та площею до 300 м2, та господарських будівель, споруд і гаражів.

Сервіс звільняє українців від бюрократичної тяганини і дозволяє оформити право на власне будівництво в кілька кліків навіть не виходячи з дому. Для цього користувач заповнює електронну форму, програма миттєво обробляє внесені дані й одразу надсилає відповідь про реєстрацію повідомлення.

Нова е-послуга передбачає електронну взаємодію з Державним реєстром речових прав на нерухоме майно Мін’юсту. Користувачам не треба власноруч вносити у форму відомості про земельну ділянку, на якій планується будівництво. Після введення кадастрового номера  всі потрібні дані «підтягнуться» автоматично,  унеможливлюючи помилку.

Такий формат отримання адмінпослуги дозволить громадянам швидко й прозоро розпочати власне будівництво.

Електронними послугами у сфері будівництва можна скористатися на оновленому Урядовому порталі kmu.gov.ua у розділі «Електронні послуги» та на сайті електронних сервісів ДАБІ e–dabi.gov.ua.

Для реєстрації повідомлення про початок будівельних робіт на підставі будівельного паспорта потрібні: електронний цифровий підпис, оформлене право власності на земельну ділянку та будівельний паспорт.

У разі потреби отримати консультацію можна за номером телефонної гарячої лінії ДАБІ – 0 800 210 011.

Джерело

Схоже

Кам’янець-Подільська міська рада розпочала розробку Стратегії розвитку громади, впровадження якої допоможе вирішити низку найважливіших проблем міста. Аби врахувати думки максимальної кількості жителів міста, визначити пріоритети та підготувати якісну та об’єктивну Стратегію розвитку Кам’янця-Подільського, містян просять долучитися до участі у соціологічному дослідженні та заповнити анкету-опитування «Візьми участь в розробці Стратегії міста». Відповіді на запитання анкети допоможуть […]

ПриватБанк оголосив переможців першого етапу акції для дітей – “Вирушайте в подорож до LEGOLAND® у Німеччині”. Подарунки отримають і восьмеро подільських школярів, – повідомляє прес-служба банку в області. “Ми вітаємо подільських юніорів-переможців першого етапу. І сподіваємось, що головний приз акції – поїздка до Німеччини, в країну LEGOLAND також дістанеться юніору з Хмельниччини”, – розповіла Інна […]

Хмельничани заборгували комунальному підприємству “Хмельницькводоканал” 25,8 млн гривень. Загалом 57,5% жителів міста мають заборгованість за послуги з водопостачання і водовідведення. Про це повідомляє прес-служба міськради. “57,5% жителів міста мають заборгованість. З них: 46,4% – за два місяці, 2,3% – три місяці і 8,9% споживачів — більше трьох місяців. На жаль, серед відповідальних містян є і […]