У жителів області поменшало бюрократичної тяганини | Поділля News
У жителів області поменшало бюрократичної тяганини

В Україні запрацювала перша автоматизована електронна адміністративна послуга – реєстрація повідомлення про початок будівельних робіт на підставі будівельного паспорта. Вона поширюється на будівництво приватних, садових та дачних будинків заввишки не більше двох поверхів та площею до 300 м2, та господарських будівель, споруд і гаражів.

Сервіс звільняє українців від бюрократичної тяганини і дозволяє оформити право на власне будівництво в кілька кліків навіть не виходячи з дому. Для цього користувач заповнює електронну форму, програма миттєво обробляє внесені дані й одразу надсилає відповідь про реєстрацію повідомлення.

Нова е-послуга передбачає електронну взаємодію з Державним реєстром речових прав на нерухоме майно Мін’юсту. Користувачам не треба власноруч вносити у форму відомості про земельну ділянку, на якій планується будівництво. Після введення кадастрового номера  всі потрібні дані «підтягнуться» автоматично,  унеможливлюючи помилку.

Такий формат отримання адмінпослуги дозволить громадянам швидко й прозоро розпочати власне будівництво.

Електронними послугами у сфері будівництва можна скористатися на оновленому Урядовому порталі kmu.gov.ua у розділі «Електронні послуги» та на сайті електронних сервісів ДАБІ e–dabi.gov.ua.

Для реєстрації повідомлення про початок будівельних робіт на підставі будівельного паспорта потрібні: електронний цифровий підпис, оформлене право власності на земельну ділянку та будівельний паспорт.

У разі потреби отримати консультацію можна за номером телефонної гарячої лінії ДАБІ – 0 800 210 011.

Джерело

Схоже

Сьогодні, 22 березня, відбулося позарчегове засідання Старокривинської сільської ради, скликане на вимогу громади. Головним питанням порядку денного було надання згоди про добровільне приєднання до Нетішина. Після “гарячих” дискусій депутатів, місцевих активістів та усіх небайдужих кривинців, сільські обранці проголосували за об’єднання громади з Нетішином. Відтак, з 13 присутніх депутатів, 11 – проголосували за, 2 – проти, […]

Ініціаторами встановлення пам’ятного знаку є ГО «38 сотня імені Устима Голоднюка». Усі роботи щодо його монтажу та облаштування навколишньої території здійснюють небайдужі волонтери. З міського бюджету не буде витрачено жодної гривні, повідомляють у відділі з організаційних питань апарату виконавчого комітету Нетішинської міської ради. Головна скульптура пам’ятного знаку, яка за декілька тижнів має з’явитися на проспекті Курчатова, […]

Спеціалізоване навчальне програмне забезпечення для тестування при прийомі на роботу операторів скануючих систем було надане за запитом ДФС у березні програмою з експортного контролю та безпеки кордонів (BXBS) Посольства США в Україні. У Хмельницькому на базі Департаменту спеціалізованої підготовки та кінологічного забезпечення ДФС експерти компанії «Renful Premier Technologies» здійснили інсталяцію програмного забезпечення та провели навчальний […]