На Хмельниччині планують запустити пілотний проект "Пакунок малюка" | Поділля News
Новини
Суспільство

На Хмельниччині планують запустити пілотний проект “Пакунок малюка”

Днями представники Департаменту охорони здоров’я та Департаменту соціального захисту населення Хмельницької ОДА обговорили робочі моменти організації реалізації в області пілотного проекту з надання при народженні дитини одноразової допомоги та узгодили питання отримання, зберігання і транспортування «Пакунків малюка» безпосереднім одержувачам.

Пологи у Хмельницькій області приймають в акушерських стаціонарах 17 центральних районних лікарень, у спеціалізованій медико-санітарній частині Нетішина, у трьох перинатальних центрах – Хмельницькому та Кам’янець-Подільському міських та в обласному – на території Хмельницької обласної лікарні.

У період з 1 вересня з акушерських відділень закладів охорони здоров’я області виписано близько 400 новонароджених. Їхні мами при виписці оформили заяви на отримання «Пакунків малюка». Уже найближчими днями допомога від держави знайде своїх адресатів.

Довідково:  Відповідно до наказу №1025 від 17.07.2018 «Деякі питання надання одноразової натуральної допомоги «Пакунок малюка» при народженні дитини», ухваленого Міністерством соціальної політики України, визначено деталізований перелік дитячих товарів, загальною вартістю до 5 тисяч гривень, що увійдуть до комплекту одноразової натуральної допомоги  при народженні дитини. Окрім одягу та інших важливих для дитини речей, пакунок також міститиме інформаційні матеріали, що допоможуть батькам у питаннях найкращого догляду за дитиною.

«Пакунок малюка» є безповоротною адресною соціальною допомогою та видаватиметься по одному на кожну дитину. Отримати його зможуть мати, батько, родичі або патронатний вихователь новонародженої дитини.

До «Пакунку малюка» увійде 25 необхідних для новонароджених речей, зокрема: підгузки, вологі серветки, кілька пелюшок (як тканинні, так і багаторазові), шапочки, одяг, шкарпетки, термометри для тіла та купання, дитячі манікюрні ножиці, товари для годуючої мами, ковдри та плед, матрац, махровий рушник для купання, іграшка-брязкальце, крем, дитяче рідке мило-шампунь. Весь комплект має бути упакований в коробку-колиску з міцного картону, розмір 43×70×27 см.

Пакунок надаватиметься кожній родині при виписці з пологового будинку та стане суттєвою допомогою першочергово тим родинам, які через складне матеріальне становище позбавлені можливості придбати новонародженій дитині якісні предмети догляду та одягу.

Автор: Тетяна Новак