У Хмельницькому вшанували пам’ять славетного лікаря

Наприкінці минулого тижня у Хмельницькому відбулася ХІ науково-практична конференція «Актуальні проблеми гастроентерології та абдомінальної хірургії».

Меморіальні науково-практичні конференції з питань гастроентерології та абдомінальної хірургії проводяться в нашому місті з 2008 року на вшанування пам’яті професора Миколи Чорнобрового. Цьогоріч йому б виповнилося 100 років.

Микола Чорнобровий – почесний громадянин Хмельниччини, засновник факультету післядипломної освіти та кафедри хірургічних хвороб Вінницького національного медичного університету ім. М. І. Пирогова, заслужений лікар України.

Уродженець Дунаєвецького району, він пройшов шлях від рядового хірурга до очільника Хмельницької обласної лікарні. Організаційний і хірургічний досвід (понад 10000 операцій) професора Чорнобрового широко використовувався в Україні й за її межами, був відзначений державними нагородами. Становлення та розвиток торакальної хірургії на Хмельниччині, створення пульмонологічного центру стали можливими саме завдяки Миколі Чорнобровому.

Учасники наукової конференції заслухали доповіді з гастроентерології та абдомінальної хірургії й отримали відповідні сертифікати. Також на заході пролунали спогади учнів професора Чорнобрового про неоціненний внесок цієї непересічної особистості в медицину нашого краю.

Джерело

Схоже

В райцентрі на Хмельниччині пройшли заходи з нагоди Дня вшанування учасників бойових дій на території інших держав та 30-ї річниці виведення обмеженого контингенту радянських військ з Афганістану. Військовослужбовці гарнізону, ветерани та громадськість міста поклали квіти до памятника полеглим землякам. Присутні хвилиною мовчання згадали про тих, хто не повернувся з афганської війни, висловили вдячність рідним та […]

Надвечір 13 лютого хмельничани мали змогу побачити наживо виступи улюблених акторів «Кварталу 95», на чолі зі своїм лідером і заразом кандидатом у президенти Володимиром Зеленським. Концертів було два. Перший – соціальний. Запрошення на нього безкоштовно отримали представники малозабезпечених верств: тут були й люди з особливими потребами, і ветерани АТО, і студенти. Другий концерт був комерційним. […]

Триває польовий вихід одного з підрозділів загону 8 Окремого полку спеціального призначення Сил спеціальних операцій Збройних Сил України. Групи відпрацьовують вихід у тил противника у повному бойовому спорядженні для виконання розвідувально-диверсійних завдань, відрив від противника з подальшим виходом в район евакуації, повідомляє відділення інформагенства оборонного відомства в Хмельницькому. На тактичному полі спецпризначенці під керівництвом досвідчених […]