У Хмельницькому вшанували пам’ять славетного лікаря

Наприкінці минулого тижня у Хмельницькому відбулася ХІ науково-практична конференція «Актуальні проблеми гастроентерології та абдомінальної хірургії».

Меморіальні науково-практичні конференції з питань гастроентерології та абдомінальної хірургії проводяться в нашому місті з 2008 року на вшанування пам’яті професора Миколи Чорнобрового. Цьогоріч йому б виповнилося 100 років.

Микола Чорнобровий – почесний громадянин Хмельниччини, засновник факультету післядипломної освіти та кафедри хірургічних хвороб Вінницького національного медичного університету ім. М. І. Пирогова, заслужений лікар України.

Уродженець Дунаєвецького району, він пройшов шлях від рядового хірурга до очільника Хмельницької обласної лікарні. Організаційний і хірургічний досвід (понад 10000 операцій) професора Чорнобрового широко використовувався в Україні й за її межами, був відзначений державними нагородами. Становлення та розвиток торакальної хірургії на Хмельниччині, створення пульмонологічного центру стали можливими саме завдяки Миколі Чорнобровому.

Учасники наукової конференції заслухали доповіді з гастроентерології та абдомінальної хірургії й отримали відповідні сертифікати. Також на заході пролунали спогади учнів професора Чорнобрового про неоціненний внесок цієї непересічної особистості в медицину нашого краю.

Джерело

Схоже

У Хмельницькому відбулася публічна дискусія щодо перспектив Хмельницької АЕС. Говорили про продовження строку функціонування першого енергоблоку, проектний строк експлуатації якого завершився саме в день проведення заходу – 13 грудня. Не менш важливим є питання розвитку потужностей, а саме – добудова енергоблоків 3 і 4.  У дискусії взяли участь гості з Нетішина заступник генерального директора з […]

За ініціативи Департаменту агропромислового розвитку, екології та природних ресурсів та за підтримки обласної державної адміністрації 22 грудня 2018 року та 05 січня 2019 року на вулиці Прибузька (від вулиці Свободи до вулиці Старокостянтинівське шосе) проходитимуть обласні ярмарки сільськогосподарської продукції, приурочені до різдвяних свят, повідомляє прес-служба Хмельницької ОДА. Хмельничани зможуть придбати продукцію сільськогосподарських товаровиробників та громадського харчування […]

Головний сервісний центр МВС презентував новий електронний сервіс –тепер у два кліки можна перевірити свідоцтво про реєстрацію транспортного засобу, це надає змогу кожному громадянину самостійно впевнитись, чи було видано свідоцтво за вказаним номером. Онлайн-сервіс простий у використанні: щоб впевнитися, що свідоцтво про реєстрацію транспортного засобу видавалося, достатньо ввести його серію (три літери) та шестизначний номер у відповідні поля. У випадку, якщо дана інформація міститься в Єдиному державному реєстрі МВС стосовно зареєстрованих транспортних засобів та їх власників, на екрані з’явиться вся інформація, […]