У Хмельницькому вшанували пам’ять славетного лікаря

Наприкінці минулого тижня у Хмельницькому відбулася ХІ науково-практична конференція «Актуальні проблеми гастроентерології та абдомінальної хірургії».

Меморіальні науково-практичні конференції з питань гастроентерології та абдомінальної хірургії проводяться в нашому місті з 2008 року на вшанування пам’яті професора Миколи Чорнобрового. Цьогоріч йому б виповнилося 100 років.

Микола Чорнобровий – почесний громадянин Хмельниччини, засновник факультету післядипломної освіти та кафедри хірургічних хвороб Вінницького національного медичного університету ім. М. І. Пирогова, заслужений лікар України.

Уродженець Дунаєвецького району, він пройшов шлях від рядового хірурга до очільника Хмельницької обласної лікарні. Організаційний і хірургічний досвід (понад 10000 операцій) професора Чорнобрового широко використовувався в Україні й за її межами, був відзначений державними нагородами. Становлення та розвиток торакальної хірургії на Хмельниччині, створення пульмонологічного центру стали можливими саме завдяки Миколі Чорнобровому.

Учасники наукової конференції заслухали доповіді з гастроентерології та абдомінальної хірургії й отримали відповідні сертифікати. Також на заході пролунали спогади учнів професора Чорнобрового про неоціненний внесок цієї непересічної особистості в медицину нашого краю.

Джерело

Схоже

У Славутському ліцеї   ІІ-ІІІ ступенів Хмельницької обласної  ради  вже стало традицією зустрічати  учасників національного етапу міжнародного конкурсу науково-технічної творчості учнів Intel ISEF-2019  з перемогою.  Метою конкурсу «POLYTECO Україна 2018-2019» є визначення найцікавіших і найактуальніших проектів у різних галузях техніки. Цьогоріч конкурс відбувався 16-19  жовтня у  головному залі Державного політехнічного музею. Учасники та гості  інтелектуального змагання […]

Старт святковій програмі дали  спортсмени – від Європейського скверу вони почали легкоатлетичний забіг. На майдані Відродження із знаменною подією кам’янчан привітали ректор університету Сергій Копилов, міський голова Михайло Сімашкевич, народний депутат Володимир Мельниченко та голова Хмельницької ОДА Вадим Лозовий. «За сто років університет пережив чимало подій, в тому числі здобуття статусу національного, випустив 90 тисяч […]

У Києві відбувся І Національний конгрес пульмонологів України. Його організаторами стали ДУ «Національний інститут фтизіатрії і пульмонології ім. Ф.Г. Яновського НАМН України», Національна академія медичних наук України, Асоціація пульмонологів України та Національна медична академія післядипломної освіти ім. П.Л. Шупика МОЗ України. Делегацію лікарів Хмельниччини очолювала головний терапевт Департаменту охорони здоров’я, начальник відділу лікувально-діагностичної допомоги населенню […]