У Хмельницькому вшанували пам'ять славетног лікаря | Поділля News
У Хмельницькому вшанували пам’ять славетного лікаря

Наприкінці минулого тижня у Хмельницькому відбулася ХІ науково-практична конференція «Актуальні проблеми гастроентерології та абдомінальної хірургії».

Меморіальні науково-практичні конференції з питань гастроентерології та абдомінальної хірургії проводяться в нашому місті з 2008 року на вшанування пам’яті професора Миколи Чорнобрового. Цьогоріч йому б виповнилося 100 років.

Микола Чорнобровий – почесний громадянин Хмельниччини, засновник факультету післядипломної освіти та кафедри хірургічних хвороб Вінницького національного медичного університету ім. М. І. Пирогова, заслужений лікар України.

Уродженець Дунаєвецького району, він пройшов шлях від рядового хірурга до очільника Хмельницької обласної лікарні. Організаційний і хірургічний досвід (понад 10000 операцій) професора Чорнобрового широко використовувався в Україні й за її межами, був відзначений державними нагородами. Становлення та розвиток торакальної хірургії на Хмельниччині, створення пульмонологічного центру стали можливими саме завдяки Миколі Чорнобровому.

Учасники наукової конференції заслухали доповіді з гастроентерології та абдомінальної хірургії й отримали відповідні сертифікати. Також на заході пролунали спогади учнів професора Чорнобрового про неоціненний внесок цієї непересічної особистості в медицину нашого краю.

Джерело

enter
Схоже

Володимир Захар’єв — літератор, журналіст, археолог, краєзнавець, історик, архівіст з Дунаєвеччини. Голова Хмельницького обласного осередку Всеукраїнська творча спілка «Конгрес літераторів України». Член правління Всеукраїнська творча спілка «Конгрес літераторів України». Заступник першого заступника голови спілки. Про приємну новину він написав сьогодні на своїй сторінці у Фейсбук: Отримав медаль Святого Юрія Переможця Православної церкви України. За що? 25 […]

Під колесами трактора на Хмельниччині загинула людина. Це сталось учора, 21 травня, близько 13.45 години в селі Сприсівка Дунаєвецького району. За даними поліції, 64-річний місцевий житель рухався на власному міні-тракторі в напрямку центру села. Під час руху верхній одяг чоловіка потрапив на рухомі частини механізму трактора і його затягнуло під колеса. “Потерпілий отримав тілесні ушкодження […]

У Хмельницькому сьогодні, 22 травня, загорівся шиномонтаж. Аби рятувальники змогли вчасно загасити пожежу, містом обмежили рух, повідомляють патрульні. Загорівся шиномонтаж на проспекті Миру близько 12 години. Дим видно здалеку, кажуть очевидці. “У зв’язку із заходами, які вживаються по локалізації пожежі в шинному центрі по вул. Проспект Миру, тимчасового буде обмежений рух транспорту на ділянці дороги […]