На Хмельниччині проводять профілактику бактеріоносійства

Бактеріоносійство – епідеміологічно небезпечне явище. Воно є різновидом інфекції, за якої організм людини містить в собі збудника (бактерій), виділяє його в зовнішнє середовище, але не має характерних клінічних проявів. За словами лікарів, людина, заражена інфекцією, може бути власником збудників черевного тифу, паратифів, сальмонельозу, дизентерії, дифтерії, стрептококів, стафілококів, навіть не знаючи про це.

Найчастіше бактеріоносійство виникає як результат перенесеного і не вилікуваного інфекційного захворювання чи самолікування. Тривалість бактеріоносійства може вимірюватися й кількома днями, й роками. Зокрема, при сальмонельозі вона складає до п’яти років, при черевному тифі – 10 років. Механізм передачі збудника від бактеріоносія до здорової людини залежить від місця локалізації мікроорганізму.

Особливо небезпечним є бактеріоносійство в лікувальних закладах та в закладах громадського харчування, оскільки їх працівники можуть стати джерелом інфекцій для багатьох людей.

З метою профілактики масового поширення інфекційних захворювань, серед персоналу харчових підприємств, дитячих  і лікувальних закладів проводяться систематичні періодичні медичні огляди та раптові обстеження на виявлення носіїв різних збудників інфекцій.

Як повідомив Хмельницький обласний лабораторний центр Міністерства охорони здоров’я України, в Ярмолинецькому районі лабораторно обстежили на бактеріоносійство декретований контингент. Він склав 39 працівників громадського харчування, 90 працівників продовольчої торгівлі, 9 працівників харчової промисловості, 75 працівників медичних закладів.

Бактеріоносійства кишкової групи не виявлено, проте в чотирьох осіб визначили бактеріоносійство патогенного стафілококу. Цих працівників направлено на лікування та повторне лабораторне обстеження.

Схоже

За рахунок коштів державного фонду регіонального розвитку у Шепетівській центральній районній лікарні мають реконструювати приміщення хірургічного відділення. Таке рішення ухвалили на засіданні комісії для оцінки по відбору інвестиційних програм і проектів при Хмельницькій ОДА. Згідно інформації, оприлюдненої на сайті державних закупівель, став відомий виконавець та кінцева вартість реконструкції, повідомляє сайт Шепетівки. У тендері взяли участь чотири компанії, дві […]

У розпалі сезон збирання грибів.  Щоб отримати насолоду від спілкування з природою й уникути прикрощів, лісівники Хмельниччини нагадують найважливіші правила поводження з грибами. Вирушаючи на тихе полювання, пам’ятайте: не впевнений – не бери! Ніколи не пробуйте гриби на смак і на запах, навіть якщо  переконані, що вони їстівні. Не збирайте гриби, які біля основи ніжки […]

Минулого тижня в яслах-садку комбінованого типу № 6 «Райдуга» в місті Нетішині був зареєстрований спалах кишкових інфекцій. Клінічні прояви в першого хворого з’явились четвертого жовтня в 0 годин 43 хв. Протягом дня до інфекційного відділення спеціалізованої медико-санітарної частини Нетішина було госпіталізовано троє дітей та один  вихователь. П’ятого жовтня сюди потрапило ще сімнадцятеро дітей з різних […]