Почесний громадянин міста презентував у Хмельницькому свою книгу | Поділля News
Новини
Суспільство

Почесний громадянин міста презентував у Хмельницькому свою книгу

19 вересня у бібліотеці-філії №8 на засіданні відкритої літературної студії «Слово» ім. І. Іова відомий громадський діяч, правозахисник, член Ради ветеранів, голова Ради козацьких старійшин Хмельниччини, почесний громадянин міста – Кузьма Іванович Матвіюк – презентував свою книгу «І ми цей шлях пройшли…». Вона одна з перших, виданих за Програмою підтримки книговидання місцевих авторів та популяризації української книги у м. Хмельницькому на 2018-2020 роки «Читай українською».

Ця книга – сповідь очевидця історії становлення національної державності, збагачена архівними документами та матеріалами. Вона дозволяє сучасному і майбутньому поколінню побачити труднощі державного минулого.

Що автора спонукало до написання?

  • слова шістдесятника Василя Овсієнка: «Якщо події не опишуть ті, хто був і бачив, а прийдуть ті, що не бачили і не були, напишуть те, що вигідно»;
  • подільський письменник Володимир Олійник;
  • непогодження з колишніми працівниками комуністичної партії, які запевняли, що утисків і переслідувань української мови не було.

Особисто поспілкуватися з автором прийшли заступник міського голови Галина Мельник, начальник управління культури і туризму Хмельницької міської ради Артем Ромасюков, директор Хмельницької міської ЦБС Тамара Козицька, кандидат історичних наук, доктор філософії та заслужений працівник культури України Петро Слободянюк, багато друзів та сподвижників слова нашого краю.

«Ми пишаємось незламним духом народу, котрий, незважаючи на всі біди й негаразди, вірить у світле майбуття для себе і своїх нащадків. Адже коли на варті такі мужні й сильні духом борці за Батьківщину, ми зможемо вистояти, подолати всі труднощі й насолоджуватися достойним життям нації», – зробила висновок Галина Мельник.

Петро Слободянюк: «Наш народ пройшов велику боротьбу, але про дисидентство дуже мало написано. Відродження історичної пам’яті дуже важливе. Лише в роки незалежності з’явилися такі дослідження. Кузьма Іванович написав глибоку, конкретну, перконливу роботу про дисидентство… Кожен період висуває перед поколінням якусь задачу, щоб народ, нація цей шлях пройшли».

Серія відзнак Кузьми Матвіюка за величезний вклад у державотворення України стали цілою експозицією, особливе місце у якій займає жовто-блакитний стяг, який подарувала йому козацька бригада 2 січня 2014 року в Києві на барикадах.

Джерело

Автор: Тетяна Новак