Почесний громадянин міста презентував у Хмельницькому свою книгу

19 вересня у бібліотеці-філії №8 на засіданні відкритої літературної студії «Слово» ім. І. Іова відомий громадський діяч, правозахисник, член Ради ветеранів, голова Ради козацьких старійшин Хмельниччини, почесний громадянин міста – Кузьма Іванович Матвіюк – презентував свою книгу «І ми цей шлях пройшли…». Вона одна з перших, виданих за Програмою підтримки книговидання місцевих авторів та популяризації української книги у м. Хмельницькому на 2018-2020 роки «Читай українською».

Ця книга – сповідь очевидця історії становлення національної державності, збагачена архівними документами та матеріалами. Вона дозволяє сучасному і майбутньому поколінню побачити труднощі державного минулого.

Що автора спонукало до написання?

  • слова шістдесятника Василя Овсієнка: «Якщо події не опишуть ті, хто був і бачив, а прийдуть ті, що не бачили і не були, напишуть те, що вигідно»;
  • подільський письменник Володимир Олійник;
  • непогодження з колишніми працівниками комуністичної партії, які запевняли, що утисків і переслідувань української мови не було.

Особисто поспілкуватися з автором прийшли заступник міського голови Галина Мельник, начальник управління культури і туризму Хмельницької міської ради Артем Ромасюков, директор Хмельницької міської ЦБС Тамара Козицька, кандидат історичних наук, доктор філософії та заслужений працівник культури України Петро Слободянюк, багато друзів та сподвижників слова нашого краю.

«Ми пишаємось незламним духом народу, котрий, незважаючи на всі біди й негаразди, вірить у світле майбуття для себе і своїх нащадків. Адже коли на варті такі мужні й сильні духом борці за Батьківщину, ми зможемо вистояти, подолати всі труднощі й насолоджуватися достойним життям нації», – зробила висновок Галина Мельник.

Петро Слободянюк: «Наш народ пройшов велику боротьбу, але про дисидентство дуже мало написано. Відродження історичної пам’яті дуже важливе. Лише в роки незалежності з’явилися такі дослідження. Кузьма Іванович написав глибоку, конкретну, перконливу роботу про дисидентство… Кожен період висуває перед поколінням якусь задачу, щоб народ, нація цей шлях пройшли».

Серія відзнак Кузьми Матвіюка за величезний вклад у державотворення України стали цілою експозицією, особливе місце у якій займає жовто-блакитний стяг, який подарувала йому козацька бригада 2 січня 2014 року в Києві на барикадах.

Джерело

Схоже

До кінологічного центру ГУНП в Хмельницькій області на екскурсію завітали учні загальноосвітньої школи № 30. Діти мали можливість на власні очі побачити, як тренують собак, як чотирилапі працюють — розшукують злочинців та заборонені предмети, де вони живуть і що їдять. Працівники кінологічного центру ГУНП в Хмельницькій області влаштували для юних відвідувачів справжній майстер-клас: на тренувальному […]

62 камери відеоспостереження встановлять у Хмельницькому наступного року. 30 з них — оглядові, 32 — з аналітикою. Їх розташують на всіх в’їздах та виїздах з міста, а також на дорогах та перехрестях. Аналітичні відеокамери дозволять миттєво визначити номерний знак автомобіля і відстежити його рух. Місту відеокамери коштуватимуть близько 3 мільйонів гривень. Детальніше у сюжеті МТРК […]

У січні-листопаді, послугами Хмельницької обласної служби зайнятості скористалися 32,4 тис. безробітних громадян. «З початку року більше 6 тис. роботодавців поінформували Хмельницьку обласну службу зайнятості про потребу у кваліфікованих працівниках. Завдяки активній співпраці майже 67% вакансій було укомплектовано», – зазначив директор Хмельницького обласного центру зайнятості Сергій Черешня. Майже 65% вакансій припадають на робітничі професії: металообробки, будівництва, […]