Почесний громадянин міста презентував у Хмельницькому свою книгу | Поділля News
Почесний громадянин міста презентував у Хмельницькому свою книгу

go to link 19 вересня у бібліотеці-філії №8 на засіданні відкритої літературної студії «Слово» ім. І. Іова відомий громадський діяч, правозахисник, член Ради ветеранів, голова Ради козацьких старійшин Хмельниччини, почесний громадянин міста – go to link Кузьма Іванович Матвіюк – презентував свою книгу «І ми цей шлях пройшли…». Вона одна з перших, виданих за Програмою підтримки книговидання місцевих авторів та популяризації української книги у м. Хмельницькому на 2018-2020 роки «Читай українською».

Ця книга – сповідь очевидця історії становлення національної державності, збагачена архівними документами та матеріалами. Вона дозволяє сучасному і майбутньому поколінню побачити труднощі державного минулого.

Що автора спонукало до написання?

  • слова шістдесятника Василя Овсієнка: «Якщо події не опишуть ті, хто був і бачив, а прийдуть ті, що не бачили і не були, напишуть те, що вигідно»;
  • подільський письменник Володимир Олійник;
  • непогодження з колишніми працівниками комуністичної партії, які запевняли, що утисків і переслідувань української мови не було.

Особисто поспілкуватися з автором прийшли заступник міського голови Галина Мельник, начальник управління культури і туризму Хмельницької міської ради Артем Ромасюков, директор Хмельницької міської ЦБС Тамара Козицька, кандидат історичних наук, доктор філософії та заслужений працівник культури України Петро Слободянюк, багато друзів та сподвижників слова нашого краю.

«Ми пишаємось незламним духом народу, котрий, незважаючи на всі біди й негаразди, вірить у світле майбуття для себе і своїх нащадків. Адже коли на варті такі мужні й сильні духом борці за Батьківщину, ми зможемо вистояти, подолати всі труднощі й насолоджуватися достойним життям нації», – зробила висновок Галина Мельник.

Петро Слободянюк: «Наш народ пройшов велику боротьбу, але про дисидентство дуже мало написано. Відродження історичної пам’яті дуже важливе. Лише в роки незалежності з’явилися такі дослідження. Кузьма Іванович написав глибоку, конкретну, перконливу роботу про дисидентство… Кожен період висуває перед поколінням якусь задачу, щоб народ, нація цей шлях пройшли».

Серія відзнак Кузьми Матвіюка за величезний вклад у державотворення України стали цілою експозицією, особливе місце у якій займає жовто-блакитний стяг, який подарувала йому козацька бригада 2 січня 2014 року в Києві на барикадах.

Джерело

Схоже

Дощ у Хмельницькому сьогодні, 24 травня, ледь не зірвав фестиваль «Rock&Buh – 2019». Чергова злива перетворила вулиці міста на ріки. Як повідомляють очевидці, традиційно найбільше води “дісталося” території ринку. Затопило Львівське шосе, вулицю Геологів, весь “Новий ринок” теж “плаває”. Працівники ринку нарікають, що вже не знають, до кого звертатися через постійні підтоплення. Реакції від влади […]

Після злив, що накривають обласний центр останнім часом, вулиця Геологів перетворюється на маленьку Венецію. Тож проблему водовідведення на території «толкучки» обговорили під час виїзної наради. Одна з підприємиць,  яка працює на ринку вже три роки, каже: проблема з дощами і водою після них постійна – неможливо перейти дорогу, неможливо кудись вийти, адже повсюди калюжі. Проблема на […]

Законодавство передбачає обов’язок осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, відкрито звітувати перед суспільством про свої доходи та витрати шляхом заповнення на офіційному веб-сайті Національного агентства з питань запобігання корупції декларації. У випадку недотримання вказаних вимог, правоохоронними органами Хмельниччини, як спеціально уповноваженими суб’єктами у сфері протидії корупції, вживаються заходи для притягнення винних до […]