Почесний громадянин міста презентував у Хмельницькому свою книгу

19 вересня у бібліотеці-філії №8 на засіданні відкритої літературної студії «Слово» ім. І. Іова відомий громадський діяч, правозахисник, член Ради ветеранів, голова Ради козацьких старійшин Хмельниччини, почесний громадянин міста – Кузьма Іванович Матвіюк – презентував свою книгу «І ми цей шлях пройшли…». Вона одна з перших, виданих за Програмою підтримки книговидання місцевих авторів та популяризації української книги у м. Хмельницькому на 2018-2020 роки «Читай українською».

Ця книга – сповідь очевидця історії становлення національної державності, збагачена архівними документами та матеріалами. Вона дозволяє сучасному і майбутньому поколінню побачити труднощі державного минулого.

Що автора спонукало до написання?

  • слова шістдесятника Василя Овсієнка: «Якщо події не опишуть ті, хто був і бачив, а прийдуть ті, що не бачили і не були, напишуть те, що вигідно»;
  • подільський письменник Володимир Олійник;
  • непогодження з колишніми працівниками комуністичної партії, які запевняли, що утисків і переслідувань української мови не було.

Особисто поспілкуватися з автором прийшли заступник міського голови Галина Мельник, начальник управління культури і туризму Хмельницької міської ради Артем Ромасюков, директор Хмельницької міської ЦБС Тамара Козицька, кандидат історичних наук, доктор філософії та заслужений працівник культури України Петро Слободянюк, багато друзів та сподвижників слова нашого краю.

«Ми пишаємось незламним духом народу, котрий, незважаючи на всі біди й негаразди, вірить у світле майбуття для себе і своїх нащадків. Адже коли на варті такі мужні й сильні духом борці за Батьківщину, ми зможемо вистояти, подолати всі труднощі й насолоджуватися достойним життям нації», – зробила висновок Галина Мельник.

Петро Слободянюк: «Наш народ пройшов велику боротьбу, але про дисидентство дуже мало написано. Відродження історичної пам’яті дуже важливе. Лише в роки незалежності з’явилися такі дослідження. Кузьма Іванович написав глибоку, конкретну, перконливу роботу про дисидентство… Кожен період висуває перед поколінням якусь задачу, щоб народ, нація цей шлях пройшли».

Серія відзнак Кузьми Матвіюка за величезний вклад у державотворення України стали цілою експозицією, особливе місце у якій займає жовто-блакитний стяг, який подарувала йому козацька бригада 2 січня 2014 року в Києві на барикадах.

Джерело

Схоже

Вчергове Олексій Нарижнєв, офіцер запасу, учасник бойових дій в ДРА, разом з керівником волонтерського підрозділу громадської організації «Учасники АТО міста Старокостянтинова» Оксаною Бабенко вантажним бусом вирушили на Схід. Волонтери мають на меті відвідати підрозділи, що виконують бойові завдання на лінії розмежування неподалік Маріуполя та в Луганській області. Для потреб військовослужбовців волонтери доставлять бензопили, рубероїд, плівку, […]

Працівники закладу давно мріяли про ремонт малої глядацької зали для проведення тематичних вечорів, виховних та розважальних програм, зборів та різного роду засідань. У 2017 році вони взяли участь у Конкурсі мікрогрантів від ГО «Інститут солідарності громад Романа Мацоли». А у 2018 році їхня мрія здійснилася. Грантові кошти, спільні зусилля працівників будинку культури та отримане співфінансування […]

Подія сталася  у райцентрі на Хмельниччині у святковий день, 14 лютого. Повідомлення про неприємну новину розмістили на сторінці Красилівської міської ради, додавши відповідне відео з камер спостереження. На них видно, як невідомий чоловік рано-вранці “гуляє” вулицями міста, і трощить при цьому все, що трапиться під руки та під ноги. Особливо ретельно вандал “попрацював” над деревом […]