Почесний громадянин міста презентував у Хмельницькому свою книгу

19 вересня у бібліотеці-філії №8 на засіданні відкритої літературної студії «Слово» ім. І. Іова відомий громадський діяч, правозахисник, член Ради ветеранів, голова Ради козацьких старійшин Хмельниччини, почесний громадянин міста – Кузьма Іванович Матвіюк – презентував свою книгу «І ми цей шлях пройшли…». Вона одна з перших, виданих за Програмою підтримки книговидання місцевих авторів та популяризації української книги у м. Хмельницькому на 2018-2020 роки «Читай українською».

Ця книга – сповідь очевидця історії становлення національної державності, збагачена архівними документами та матеріалами. Вона дозволяє сучасному і майбутньому поколінню побачити труднощі державного минулого.

Що автора спонукало до написання?

  • слова шістдесятника Василя Овсієнка: «Якщо події не опишуть ті, хто був і бачив, а прийдуть ті, що не бачили і не були, напишуть те, що вигідно»;
  • подільський письменник Володимир Олійник;
  • непогодження з колишніми працівниками комуністичної партії, які запевняли, що утисків і переслідувань української мови не було.

Особисто поспілкуватися з автором прийшли заступник міського голови Галина Мельник, начальник управління культури і туризму Хмельницької міської ради Артем Ромасюков, директор Хмельницької міської ЦБС Тамара Козицька, кандидат історичних наук, доктор філософії та заслужений працівник культури України Петро Слободянюк, багато друзів та сподвижників слова нашого краю.

«Ми пишаємось незламним духом народу, котрий, незважаючи на всі біди й негаразди, вірить у світле майбуття для себе і своїх нащадків. Адже коли на варті такі мужні й сильні духом борці за Батьківщину, ми зможемо вистояти, подолати всі труднощі й насолоджуватися достойним життям нації», – зробила висновок Галина Мельник.

Петро Слободянюк: «Наш народ пройшов велику боротьбу, але про дисидентство дуже мало написано. Відродження історичної пам’яті дуже важливе. Лише в роки незалежності з’явилися такі дослідження. Кузьма Іванович написав глибоку, конкретну, перконливу роботу про дисидентство… Кожен період висуває перед поколінням якусь задачу, щоб народ, нація цей шлях пройшли».

Серія відзнак Кузьми Матвіюка за величезний вклад у державотворення України стали цілою експозицією, особливе місце у якій займає жовто-блакитний стяг, який подарувала йому козацька бригада 2 січня 2014 року в Києві на барикадах.

Джерело

Схоже

Сучасний лікувально-діагностичний 8-поверховий корпус з’явиться на території Хмельницької обласної дитячої лікарні за три роки. Будівництво активно розпочалося на початку серпня. На разі завершується монтаж першого наріжного фундаментного блоку. Керівники області обіцяють за бюджетні кошти забезпечити новий медичний заклад усім необхідним сучасним обладнанням, серед яких, зокрема, й апарат МРТ. Подробиці у сюжеті МТРК Місто.

За словами начальника Управління Укртрансбезпеки у Хмельницькій області Віталія Дзюби, перевірятимуть надання послуг на таксі не лише в обласному центрі, а й в усіх містах області. У 2018 році інспектори акцентуватимуть свою увагу на контролі роботи таксі. Починаючи з 1 листопада відпрацьовуватимуть перевірки спільними мобільними групами, до складу яких входять ДФС та поліція. Загалом у […]

ПриватБанк запустив жовтневий кешбек для клієнтів, які купують квитки на потяги та автобуси в мобільному Приват24. З 15 жовтня до 15 листопада отримати гарантований кешбек у розмірі 10% від вартості квитків зможуть всі, хто купить квиток у Privat24 і заплатить карткою Mastercard. Щоб узяти участь, потрібно зареєструватися на сайті та придбати квиток на поїзд чи […]