Іконописні образи й ткані легенди чекають на хмельничан цими днями

Передача знань з давніх-давен шанувалася людством як запорука збереження й подальшого розвитку напрацьованого. Цей процес видимого й невидимого творення поєднує матеріальне й ідеальне, минуле і майбутнє, досконале й недовершене, але в результаті завжди народжує диво. Охочі долучитися до споглядання або створення цього дива  можуть зробити це найближчим часом.

Так, у вівторок, 25 вересня, Хмельницька школа іконопису «Нікош» презентує виставку «Хмельницький – з Богом у серці». З нагоди святкування Дня міста учні й викладачі цього навчального закладу представлять біля 25 робіт, виконаних у традиції візантійсько-українського іконопису.

Під час виставки відвідувачі матимуть змогу ознайомитись з основами іконографії, отримати інформацію про традиції візантійсько-українського живопису та дізнатися про таємниці й особливості створення Божого образу.

Виставка розпочнеться о 17.00 в приміщенні школи за адресою вул. Проскурівська, 60.

А в середу, 26 вересня, хмельничани й гості міста можуть долучитися до створення гобелену на старовинному ткацькому верстаті. З нагоди 587-ої річниці з часу першої писемної згадки про наше місто завідувачка відділення декоративно-прикладного мистецтва ХДШО та ДПМ Надія Борецька  та її вихованці влаштують майстер-клас «Ожила легеда».

Відвідувачам демонструватимуть роботу ткацького верстату ХІХ століття, навчатимуть натягувати основу й створювати різні види ткацьких переплетень.

Майстер-клас із традиційного народного ремесла ткацтва на верстаті розпочнеться о 16-00 в експозиційному залі етнографії Музею історії міста Хмельницького.

Вхід на обидва заходи вільний.

 

 

Схоже

У Хмельницькому відбулася публічна дискусія щодо перспектив Хмельницької АЕС. Говорили про продовження строку функціонування першого енергоблоку, проектний строк експлуатації якого завершився саме в день проведення заходу – 13 грудня. Не менш важливим є питання розвитку потужностей, а саме – добудова енергоблоків 3 і 4.  У дискусії взяли участь гості з Нетішина заступник генерального директора з […]

За ініціативи Департаменту агропромислового розвитку, екології та природних ресурсів та за підтримки обласної державної адміністрації 22 грудня 2018 року та 05 січня 2019 року на вулиці Прибузька (від вулиці Свободи до вулиці Старокостянтинівське шосе) проходитимуть обласні ярмарки сільськогосподарської продукції, приурочені до різдвяних свят, повідомляє прес-служба Хмельницької ОДА. Хмельничани зможуть придбати продукцію сільськогосподарських товаровиробників та громадського харчування […]

Головний сервісний центр МВС презентував новий електронний сервіс –тепер у два кліки можна перевірити свідоцтво про реєстрацію транспортного засобу, це надає змогу кожному громадянину самостійно впевнитись, чи було видано свідоцтво за вказаним номером. Онлайн-сервіс простий у використанні: щоб впевнитися, що свідоцтво про реєстрацію транспортного засобу видавалося, достатньо ввести його серію (три літери) та шестизначний номер у відповідні поля. У випадку, якщо дана інформація міститься в Єдиному державному реєстрі МВС стосовно зареєстрованих транспортних засобів та їх власників, на екрані з’явиться вся інформація, […]