Іконописні образи й ткані легенди чекають на хмельничан цими днями

Передача знань з давніх-давен шанувалася людством як запорука збереження й подальшого розвитку напрацьованого. Цей процес видимого й невидимого творення поєднує матеріальне й ідеальне, минуле і майбутнє, досконале й недовершене, але в результаті завжди народжує диво. Охочі долучитися до споглядання або створення цього дива  можуть зробити це найближчим часом.

Так, у вівторок, 25 вересня, Хмельницька школа іконопису «Нікош» презентує виставку «Хмельницький – з Богом у серці». З нагоди святкування Дня міста учні й викладачі цього навчального закладу представлять біля 25 робіт, виконаних у традиції візантійсько-українського іконопису.

Під час виставки відвідувачі матимуть змогу ознайомитись з основами іконографії, отримати інформацію про традиції візантійсько-українського живопису та дізнатися про таємниці й особливості створення Божого образу.

Виставка розпочнеться о 17.00 в приміщенні школи за адресою вул. Проскурівська, 60.

А в середу, 26 вересня, хмельничани й гості міста можуть долучитися до створення гобелену на старовинному ткацькому верстаті. З нагоди 587-ої річниці з часу першої писемної згадки про наше місто завідувачка відділення декоративно-прикладного мистецтва ХДШО та ДПМ Надія Борецька  та її вихованці влаштують майстер-клас «Ожила легеда».

Відвідувачам демонструватимуть роботу ткацького верстату ХІХ століття, навчатимуть натягувати основу й створювати різні види ткацьких переплетень.

Майстер-клас із традиційного народного ремесла ткацтва на верстаті розпочнеться о 16-00 в експозиційному залі етнографії Музею історії міста Хмельницького.

Вхід на обидва заходи вільний.

 

 

Схоже

В райцентрі на Хмельниччині пройшли заходи з нагоди Дня вшанування учасників бойових дій на території інших держав та 30-ї річниці виведення обмеженого контингенту радянських військ з Афганістану. Військовослужбовці гарнізону, ветерани та громадськість міста поклали квіти до памятника полеглим землякам. Присутні хвилиною мовчання згадали про тих, хто не повернувся з афганської війни, висловили вдячність рідним та […]

Надвечір 13 лютого хмельничани мали змогу побачити наживо виступи улюблених акторів «Кварталу 95», на чолі зі своїм лідером і заразом кандидатом у президенти Володимиром Зеленським. Концертів було два. Перший – соціальний. Запрошення на нього безкоштовно отримали представники малозабезпечених верств: тут були й люди з особливими потребами, і ветерани АТО, і студенти. Другий концерт був комерційним. […]

Триває польовий вихід одного з підрозділів загону 8 Окремого полку спеціального призначення Сил спеціальних операцій Збройних Сил України. Групи відпрацьовують вихід у тил противника у повному бойовому спорядженні для виконання розвідувально-диверсійних завдань, відрив від противника з подальшим виходом в район евакуації, повідомляє відділення інформагенства оборонного відомства в Хмельницькому. На тактичному полі спецпризначенці під керівництвом досвідчених […]