Новини
Бізнес

«МРІЯ» провела семінар для пасічників «Ефективне бджільництво в Україні»

Понад 200 пасічників взяли участь у семінарі «Ефективне бджільництво в Україні», організованому «МРІЄЮ» на межі Тернопільської та Хмельницької областей. Семінар став першою частиною фестивалю «Свято файних мрій», який  Агрохолдинг провів вже вдруге. Цьогоріч захід був приурочений бджолярським кооперативам.

Масштабний семінар – нова платформа комунікації і співпраці

Семінар «Ефективне бджільництво України» став платформою обміну інформацією і досвідом між пасічниками з різних регіонів України. «МРІЯ» організувала захід спільно з Тернопільською обласною асоціацією пасічників ім. Миколи Михалевича і сільськогосподарським кооперативом «Подільський бджоляр». Такий масштабний семінар для бджолярів відбувся вперше.

 – Ми запросили надзвичайно цікавих спікерів не лише з Хмельниччини та Тернопільщини, а зі всієї України. Були представники Полтави, Миколаївської, Івано-Франківської областей. Обговорили багато важливих питань, зокрема сучасні виклики, й шляхи їх подолання, – розповідає начальник відділу регіонального розвитку та зв’язків з органами влади Агрохолдингу «МРІЯ» Василь Мартюк.

Серед актуальних питань, які обговорили учасники семінару – промислове бджільництво, механізація на пасіці тощо.

«На Східній Україні здебільшого працюють промислові пасіки. Нам було цікаво послухати вичерпну інформацію, як організовується такий процес. Це допомагає нашим пасічникам визначитися, в якому напрямку рухатися далі, – каже заступник голови Тернопільської обласної асоціації пасічників імені отця Миколи Михалевича Олег Беззубка.

За підтримки «МРІЇ» створено шість пасічних кооперативів

Підтримка сільськогосподарського руху – це один із найбільш успішних проектів «МРІЇ», який передбачає створення кооперативів і надання їм всебічної допомоги. Упродовж чотирьох років за підтримки Агрохолдингу на території п’яти областей, де Компанія обробляє землі, було створено 27 кооперативів. Співпраця з пасічниками розпочалася рік тому.

– Першим етапом були різні зустрічі, семінари, на яких ми обмінювалися думками про те, в чому саме пасічники потребують допомоги, як наша Компанія може підтримати їх. У результаті було створено інтерактивну карту медодайних культур, яка дозволяє бджолярам планувати ефективний медовий конвеєр, щоб вони змогли отримати максимальну кількість меду, відповідно найвищий економічний ефект. Наступним етапом стало проведення спільних навчань з Гадяцьким аграрним училищем та з Центром зайнятості. 30 пасічників із Тернопільщини і Хмельниччини отримали сертифікати бджоляра третього розряду. Це дало їм можливість реєструвати племенні пасіки. Учасники навчання отримали хороші знання, які допоможуть їм у подальшій діяльності, – розповідає начальник відділу регіонального розвитку та зв’язків з органами влади Агрохолдингу «МРІЯ» Василь Мартюк.

Третім етапом співпраці стала підтримка пасічних кооперативів.

– Наша Компанія вже підтримала 6 пасічних кооперативів на Івано-Франківщині, Тернопільщині й Хмельниччині. Ми допомогли з придбанням багатокорпусних вуликів та модульних причепів, завдяки яким бджолярі можуть перевозити досить швидко і ефективно свої пасіки на великій відстані і, відповідно, отримати кращі медозбори, – каже Василь Мартюк.

Карта медодайних культур, розроблена «МРІЄЮ», вирішення найбільшої проблеми пасічників

Цьогоріч пасічники всієї України, особливо в західних областях, зіткнулися з великою проблемою – масовим отруєнням бджіл після обробки полів пестицидами.

– З Агрохолдингом «МРІЯ» у нас проблем не було. Ця Компанія вчасно попереджає пасічників про обробку полів. Також беремо участь у зустрічах, обговорюємо, які хімікати можна застосовувати, які ні. На жаль, інші агрофірми так не співпрацюють із нами. І це призвело до великих втрат, – каже голова сільськогосподарського кооперативу «Подільський бджоляр» Володимир Петльований.

Розв’язання проблеми запропонувала «МРІЯ» – компанія розробила інтерактивну карту медодайних культур.

– На карті вже зареєстровано 20 тисяч бджолосімей. Це є своєрідним показником затребуваності і ефективності такого проекту, – каже начальник відділу регіонального розвитку та зв’язків з органами влади Агрохолдингу «МРІЯ» Василь Мартюк. – На цій карті відображаються актуальні посівні площі всіх медодайних культур нашого Агрохолдингу, зазначено їхній сорт та прогнозований період цвітіння. Дуже важливо, що є інформація щодо планових робіт з обприскування, необхідної кількості бджолосімей для якісного запилення.

Карта медодайних культур відображає усі області, де «МРІЯ» обробляє землі.

– «МРІЯ» використовує винятково сертифіковані препарати, які дозволені й безпечні, тобто не несуть шкоди бджолам. Цей Агрохолдинг здійснює обприскування згідно із законодавством  – винятково вночі і не по квітучих рослинах. Поки що «МРІЯ» є однією з найбільш сприятливих агрокомпаній, що йде назустріч пасічникам. А розроблення карти медодайних культур – дуже важливий крок і проект для розвитку бджолярства, – каже заступник голови Тернопільської обласної асоціації пасічників імені отця Миколи Михалевича Олег Беззубка.

Пасічники, які брали участь у семінарі «Ефективне бджільництво в Україні», планують надалі більше гуртуватись у вирішенні спільних проблем. Бджолярі хочуть домогтися, щоб усі аграрні компанії обробляли поля, дотримуючись норм та правил закону. А «МРІЯ» далі підтримуватиме розвиток кооперативного руху і бджолярства в Україні.

 

 

 

Автор: Тетяна Правдива