Лікарі Хмельниччини радять підготуватися до зустрічі небажаного гостя | Поділля News
Лікарі Хмельниччини радять підготуватися до зустрічі небажаного гостя

З настанням холодів для дорослих і малих починається сезон захворювань на грип. Історія повторюється щороку, і здавалося б, усі ми добре обізнані з тим, що треба робити, аби не захворіти, і як ефективно лікуватися. Проте через підступність грипу така самовпевненість може дорого обійтися і в прямому, і в переносному розумінні. Тож лікарі  Хмельницького обласного лабораторного центру нагадують основні правила безпеки.

Як упізнати в обличчя

Грип – гостре інфекційне захворювання, що характеризується короткочасною гарячкою, загальною інтоксикацією, часто з порушенням діяльності нервової та серцево-судинної системи. Він починається із головного білю, загального нездужання, підвищення температури, ознобу, сухого кашлю, болю та ломоти в суглобах та м’язах. Симптоми тривають протягом 3-5 днів, проте відчуття втоми та слабкості не полишає людину й після видужання.
Небезпека в тому, що симптоми хвороби схожі з ознаками інших гострих  респіраторних вірусних інфекцій, проте грип часто ускладнюється пневмонією, нерідко розвивається серцева недостатність. Особливо небезпечним грип є для дітей до п’яти  років, людей похилого віку, осіб з хронічними захворюваннями.
Хвороба легко передається повітряно-крапельним шляхом, коли хвора людина кашляє, чхає чи просто розмовляє. Навіть з легкою формою грипу хвора людина становить небезпеку для інших протягом усього періоду прояву симптомів – у середньому 7 днів.

При виникненні перших симптомів грипу слід залишитися вдома, щоб не спровокувати ускладнення хвороби, адже вчасне й правильне лікуваннія хвороба закінчується повним одужанням.

Уникаємо небажаної зустрічі

Для профілактики грипу треба уникати місць масових скупчень людей, не переохолоджуватись, не контактувати з хворими, регулярно провітрювати приміщення, проводити вологе прибирання, обов’язково мити руки. Після проїзду в громадському транспорі долоні слід протирати спиртовим розчином. Зрозуміло, що треба повноцінно харчуватися, частіше вживати продукти із вмістом вітаміну С, а також цибулю й часник. Для запобігання захворюванню треба застосовувати засоби народної медицини: (трави) та неспецифічні профілактичні препарати: оксалінова мазь, амізон та вітаміни.
У разі виникнення нежитю й кашлю треба користуватися одноразовими масками.

Що на нас чекає

Згідно з прогнозом Всесвітньої організації охорони здоров’я , вірусами, які ймовірно будуть циркулювати в Україні є:
– вірус, подібний А/Michigan (H1N1);
– вірус, подібний A/ Singapore/ ( H3N2);
вірус, подібний B/Colorado.
Лікарі вважають, що одним із найефективніших засобів профілактики грипу є вакцинація. Вакцина захищає від усіх штамів грипу.

Вакцинацію бажано проводити за 2-3 тижні або ж за місяць до початку грипозного сезону. Вакцину можна буде придбати в аптеках за власні кошти й зробити відповідне щеплення в поліклініках міста.
Для епідсезону 2018-2019 рр. в Україні очікується наявність вакцин від грипу: Джісі-Флю (Корея), Ваксигрип (Франція).

Схоже

У Хмельницькому за три місяці від початку року зафіксовано 557 випадків захворювань на кір. Про це каже начальник міського управління охорони здоров’я Борис Ткач, передає “Поділля-центр”. За його словами, Хмельницький у лідерах з кількості зареєстрованих випадків кору в Україні. Найбільше хворіють дорослі. У зв’язку з епідемією хмельничани без щеплень від кору не будуть допускатися до […]

У Хмельницькому без щеплень від кору викладачів і школярів із 13-го травня мають право не допускати до навчання і роботи. Таке рішення було прийняте під час позапланового засідання комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій міської ради, йдеться у сюжеті МТРК “Місто”. Засідання спричинила ситуація щодо захворюваності на кір, яка склалася в краї. “Відповідно […]

Майже 12 тисяч електронних рецептів за програмою «Доступні ліки» виписали сімейні лікарі обласного центру за квітень. Про це повідомив начальник міського управління охорони здоров’я Борис Ткач. За його словами, понад 9,5 тисячі містян отримали препарати за цими електронними рецептами. Інновацію запровадили з 6 квітня, а не з першого числа місяця, як планували спочатку. Затримку Борис […]