Першому в Україні музею Голодомору 1932-1933 років виповнилося десять років

Відкритий у 2008 році за участю третього Президента України, Меджибізький музей Голодомору 1932-1933 років був першим у державі музеєм, цілком присвяченим трагедії сталінського геноциду українців.

Експозиція музею, складена із знарядь селянської праці, хатнього начиння, скульптур, образів, створює цілісну мистецьку інсталяцію. Потрапляючи в її середину,  відвідувач відчуває жах голоду і тягар несправедливості. Тут драма праці, життя та смерті простих людей відчувається на дотик, а численні алегорії та символічні композиції говорять більше, ніж слова.

Автором задуму й очільником мистецького колективу, який за лічені місяці створив музей із руїни колишнього каретного корпусу Меджибізької фортеці, був народний художник України Микола Мазур.  Під час відзначення ювілею музейної експозиції пам’ять митця вшанували поминальною службою.

Працівники Державного історико-культурного заповідника «Межибіж», представники Меджибізької громади, гості та відвідувачі віддали данину поваги безвинно полеглим й висловили переконання, що Меджибізька фортеця – своєрідний образ України, бо майже знищена за радянської влади, вона постає з руїн і наповнюється життям.

Символічно, що в день 10-ї річниці меджибізької музейної експозиції пам’яті жертв Голодомору Сенат Сполучених Штатів Америки своєю резолюцією визнав Голодомор геноцидом українського народу.

Джерело

Схоже

Упродовж місяця в обласній бібліотеці для юнацтва триватиме виставка випускних робіт учнів 27-ої спеціалізованої школи імені Дмитра Іваха. У цьому закладі мистецькі дисципліни діти вивчають з першого класу. В експозиції «Палітра настрою» зібрано 30 робіт минулорічних одинадцятикласників. Основною темою виставки став космос. Подробиці у сюжеті МТРК Місто.

Заявки на участь у IV театральному фестивалі «Комора», який проходитиме з 18 по 21 жовтня в РЦКМ “Розмай” (вул. Шевченка 41), за словами організаторів, подали 34 колективи. Однак на сцені Кам’янця-Подільського зіграють лише найкращі, повідомляє прес-служба міської ради. У програмі – різножанрові вистави, перфоманси від кращих театральних колективів з різних куточків України, майстер-класи, цікаві зустрічі, […]

«Три бачення», яке обʼєднало різних за стилем та світоглядом авторів зі Славути та Ізяслава, презентували славутчанам 16 жовтня. Арт-подія, яка в такому форматі проходила у райцентрі вперше, була приурочена до Дня художника, який щороку відзначається в Україні 14 жовтня. На творчому заході були присутні представники міської влади, працівники музею, учні навчальних закладів та жителі міста. […]