Першому в Україні музею Голодомору 1932-1933 років виповнилося десять років

Відкритий у 2008 році за участю третього Президента України, Меджибізький музей Голодомору 1932-1933 років був першим у державі музеєм, цілком присвяченим трагедії сталінського геноциду українців.

Експозиція музею, складена із знарядь селянської праці, хатнього начиння, скульптур, образів, створює цілісну мистецьку інсталяцію. Потрапляючи в її середину,  відвідувач відчуває жах голоду і тягар несправедливості. Тут драма праці, життя та смерті простих людей відчувається на дотик, а численні алегорії та символічні композиції говорять більше, ніж слова.

Автором задуму й очільником мистецького колективу, який за лічені місяці створив музей із руїни колишнього каретного корпусу Меджибізької фортеці, був народний художник України Микола Мазур.  Під час відзначення ювілею музейної експозиції пам’ять митця вшанували поминальною службою.

Працівники Державного історико-культурного заповідника «Межибіж», представники Меджибізької громади, гості та відвідувачі віддали данину поваги безвинно полеглим й висловили переконання, що Меджибізька фортеця – своєрідний образ України, бо майже знищена за радянської влади, вона постає з руїн і наповнюється життям.

Символічно, що в день 10-ї річниці меджибізької музейної експозиції пам’яті жертв Голодомору Сенат Сполучених Штатів Америки своєю резолюцією визнав Голодомор геноцидом українського народу.

Джерело

Схоже

За майже 90-річну історію обласного театру ім. М. Старицького комедії видатного англійського драматурга жодного разу не мали втілення на сцені. Тож для театру це дуже важливий та хвилюючий крок. Саме тому актори, режисер-постановник Дмитро Гусаков, головний художник театру Олександр Долоянц, який розробив декорації для вистави, та весь творчий колектив запрошують хмельничан на прем’єру “Приборкання норовливої”. […]

В експозиції «Самчиківський розпис – диво Хмельниччини», яку днями презентували у музеї історії міста, зібрали понад три десятки робіт п’ятьох майстрів. Самчиківський розпис, відродження якого почалося у середині минулого століття, іноді порівнюють з петриківським, хоча на думку мистецтвознавців, робити це неправильно. Петриківські візерунки – делікатні та деталізовані. Самчиківський же розпис, за словами самих художників, відрізняється […]

У Хмельницькому школярі та дошкільнята встановили рекорд України з одночасного читання книги Лариси Ніцой “Незламні мураші”. Хмельничани долучились до флешмобу #плекаємоукраїнськумову. Про це повідомили у прес-службі міської ради. “Лише 20 примірників книги і тисячі охочих її прочитати. За місяць 12000 дітей та дорослих приєднались до флешмобу”, – повідомили у міськраді. На рекордне читання завітала і […]