Першому в Україні музею Голодомору 1932-1933 років виповнилося десять років

Відкритий у 2008 році за участю третього Президента України, Меджибізький музей Голодомору 1932-1933 років був першим у державі музеєм, цілком присвяченим трагедії сталінського геноциду українців.

Експозиція музею, складена із знарядь селянської праці, хатнього начиння, скульптур, образів, створює цілісну мистецьку інсталяцію. Потрапляючи в її середину,  відвідувач відчуває жах голоду і тягар несправедливості. Тут драма праці, життя та смерті простих людей відчувається на дотик, а численні алегорії та символічні композиції говорять більше, ніж слова.

Автором задуму й очільником мистецького колективу, який за лічені місяці створив музей із руїни колишнього каретного корпусу Меджибізької фортеці, був народний художник України Микола Мазур.  Під час відзначення ювілею музейної експозиції пам’ять митця вшанували поминальною службою.

Працівники Державного історико-культурного заповідника «Межибіж», представники Меджибізької громади, гості та відвідувачі віддали данину поваги безвинно полеглим й висловили переконання, що Меджибізька фортеця – своєрідний образ України, бо майже знищена за радянської влади, вона постає з руїн і наповнюється життям.

Символічно, що в день 10-ї річниці меджибізької музейної експозиції пам’яті жертв Голодомору Сенат Сполучених Штатів Америки своєю резолюцією визнав Голодомор геноцидом українського народу.

Джерело

Схоже

Проект міжнародного фестивалю “Literary and translation festival “TRANSLATORIUM” профінансують на 160 тисяч гривень. Це будуть грантові кошти – повідомила директорка міського комунального підприємства “Агенція розвитку Хмельницького” Леся Герасимчук. Літературно-перекладацький фестиваль «TRANSLATORIUM» — це єдиний на сьогодні фестиваль в Україні, присвячений художньому перекладу. Захід вже двічі відбувався у Хмельницькому та надалі планується щорічно. Події фестивалю умовно […]

Перший крок до появи анімаційної студії у Хмельницькому – проект “Анімаційна лабораторія”, який переміг у програмі “Громадські ініціативи”. 60 тисяч гривень на проект дає міський бюджет. Ще 11 тисяч гривень – знайшли самі ініціатори. За ці кошти придбали техніку, меблі та матеріали для анімації – розповідає керівник анімаційної студії Вадим Подзігун. Студія розташувалася у середмісті […]

Фотовиставка «Лінія фронту. Рік 2018» відкрилася у Хмельницькому музеї фотомистецтва 6 грудня, у День Збройних сил України. Автор світлин, а їх у залах музею представлено 60, фотокореспондент «Радіо Свобода» Андрій Дубчак. Світлини про воєнні будні розбиті на три блоки. Перший – бій у Південному в червні цього року. Ще дві частини – це «нулі» 36-ї […]