Першому в Україні музею Голодомору 1932-1933 років виповнилося десять років | Поділля News
Першому в Україні музею Голодомору 1932-1933 років виповнилося десять років

Відкритий у 2008 році за участю третього Президента України, Меджибізький м узей Голодомору 1932-1933 років бу duke weight loss program в першим у державі музеєм , цілком присвяченим трагедії сталінського геноциду українців.

http://myswallowtail.com/?x=calories-burned-weight-loss Експозиція музею, складена із знарядь селянської праці, хатнього начиння, скульптур, образів, створює цілісну мистецьку інсталяцію. Потрапляючи в її середину,  відвідувач відчуває жах голоду і тягар несправедливості. Тут драма праці, життя та смерті простих людей відчувається на дотик, а численні алегорії та символічні композиції говорять більше, ніж слова.

here Автором задуму й очільником мистецького колективу, який за лічені місяці створив музей із руїни колишнього каретного корпусу Меджибізької фортеці, був народний художник України Микола Мазур.  Під час відзначення ювілею музейної експозиції пам’ять митця вшанували поминальною службою.

Працівники Державного історико-культурного заповідника «Межибіж», представники Меджибізької громади, гості та відвідувачі віддали данину поваги безвинно полеглим й висловили переконання, що Меджибізька фортеця – своєрідний образ України, бо майже знищена за радянської влади, вона постає з руїн і наповнюється життям.

Символічно, що в день 10-ї річниці меджибізької музейної експозиції пам’яті жертв Голодомору Сенат Сполучених Штатів Америки своєю резолюцією визнав Голодомор геноцидом українського народу.

Джерело

Схоже

З нагоди святкування Великодніх свят біля майдану Незалежності обласного центру для хмельничан та гостей міста з’явилася ще одна святкова фотозона. Про це повідомляє прес-служба обласної ради. Святкове містечко облаштоване великодніми деревами, які оздоблені крашанками. А поруч розміщена велика паска і писанки. За словами начальниці управління культури, національностей, релігій та туризму облдержадміністрації Ірини Трунової, до створення […]

Роботи з приватної колекції знаної писанкарки, члена Національної спілки майстрів народного мистецтва, викладача Хмельницької дитячої школи образотворчого та декоративно-прикладного мистецтва Світлани Делікатної презентували у мистецькій залі музею історії міста. Наші предки свої знання про всесвіт, уявлення  про його триєдину природу: Праву, Яву, Наву, свої відчуття виражали стрункою системою символів та кольорів. Ці символи, як сакральна мова […]

Архітектурні пам’ятки, лани і сади, мапа нашої країни та, окремо, Хмельницької області – у мерії відкрилася виставка живописних полотен, створених мисткинею Ніною Гончарук. Свої роботи Ніна Іванівна виконує гладдю, удосконалюючи власними вишивальними знахідками, від чого картини набувають об’ємності. В  експозиції зібрано 40 робіт авторки, п’ять з яких містяни побачать вперше. У стінах міської ради Ніна […]