Новини
Політика

Депутат з Хмельниччини ініціював зменшення видатків на Суспільне

Про це йдеться у пропозиціях депутатів до  проекту закону про Державний бюджет України на 2019 рік, які подані на бюджетний комітет – повідомляє «Детектора медіа» з посиланням на джерела у парламенті. Нагадаємо, у проекті Закону про Державний бюджет України на 2019 рік передбачена  фінансова підтримка НСТУ відповідно до закону про Суспільне – 1 млрд 816 млн 933 тис. грн. З них видатки споживання – 1 560 104,6 тис. грн, видатки розвитку – 256 828,5 тис. грн.

«Ми були дуже здивовані цими пропозиціями, бо зараз ми ледь доживаємо цей рік.  Вони таким чином порушують усі закони і нас прирікають на смерть. Це не перебільшення. Так існувати не можливо», – каже голова правління НСТУ Зураб Аласанія, – «Але я розумію українські політичні еліти, які не мають жодного зиску від існування суспільного і не хочуть його утримувати».

За його словами, НСТУ зараз готує звернення до Андрія Павелка, голови комітету з питань бюджету, щоб з’ясувати чи відповідає позиція депутатів з партії «Відродження»  позиції комітету.

Надалі компанія звертатиметься і до української, і до міжнародної спільноти.

«Якщо Україні не потрібне Суспільне мовлення, Україна має про це сказати консенсусом. Нехай це скаже парламент і прийме інший закон. Наприклад, такий, що поверне НСТУ у державну власність. Але, давайте визначатись. Бо нечесно не давати суспільному мовнику стати на ноги, а водночас питати з нього результати», – підкреслив пан Аласанія.

Нагадаємо, 7 грудня 2017 року Верховна Рада ухвалила закон «Про державний бюджет України на 2018 рік», де на фінансову підтримку НСТУ закладено 776 млн. грн. Це вдвічі менше за передбачену законом «Про суспільне телебачення та радіомовлення України» суму, яка мала б у 2018 році становити не менше 0,2 % видатків загального фонду держбюджету України за попередній рік, що складає не менше 1,54 млрд грн. Недофінансування створило перешкоди не лише розвитку Суспільного мовника, але і щоденному його функціонуванню.

Автор: Тетяна Новак