Новини
Суспільство

Поляки й британці оцінили подільські меблі та сантехніку

За даними Хмельницької митниці ДФС, загальний товарообіг бізнес-спільноти Хмельниччини із закордонними партнерами протягом дев’яти місяців 2018 року зріс на 20 відсотків і складає 18 мільярдів 649 мільйонів гривень.

При цьому вартість експортованих товарів склала 6 мільярдів 882 мільйони гривень, що на 24 відсотки більше, ніж у такий самий період минулого року. Вартість імпортованих товарів сягнула 11 мільярдів 767 мільйонів, що на 18 відсотків більше проти відповідного показника минулого року.

До топ-списку найважливіших експортних партнерів хмельницького бізнесу цьогоріч увійшли Польща (21% від загальної вартості товарів), Росія (14%), Молдова (6%), Великобританія (6%), Об’єднані Арабські Емірати (6%), Узбекистан (4%), Естонія (4%), Румунія (4%), Німеччина (3%).

На ринки Польщі подоляни експортують здебільшого мед, чорницю, меблі, санітарно-технічні вироби, тонколистовий прокат тощо.

Російська Федерація цьогоріч збільшила закупівлю у підприємств Хмельниччини на третину. Серед експортованих цією країною товарів трансформатори, полевошпатна сировина, килими, поліетиленові пакети, сталеві котли, цукор тощо.

Молдова придбала у подолян на третину більше таких товарів, як прокат стальний, солод, яйця пташині, цукор, плівка поліпропіленова, гіпс тощо.

Британці на 38 відсотків більше закупили на Хмельниччині борошно, меблі, солод, гарбузове насіння, деревину, чорницю та сантехнічні вироби.

Загалом підприємства краю відвантажили за кордон 727 тисяч тонн продукції, що на 20 відсотків більше, ніж у відповідний період минулого року.

Автор: Тетяна Правдива