Обласне управління Держпраці покарало книговидавця майже на два мільйони | Поділля News
Обласне управління Держпраці покарало книговидавця майже на два мільйони

Управління Держпраці у Хмельницькій області винесло постанову про накладення фінансової санкції на  приватне підприємство з виготовлення книжкової продукції. Актом інспекційного відвідування встановлено використання праці 16 неналежно оформлених працівників.

Як зя’cувалося, в період з 1 січня 2018 року по 31 серпня 2018 року працівники підприємства працювали по договорах цивільно-правового характеру із щомісячним їх переукладенням.

«Разова робота», вказана у документах, поіменованих як «договір про виконання разової роботи», співпадає із назвами, ознаками й обов’язками для цілого ряду професій (робіт), передбачених нині діючим Класифікатором професій посад робіт  ДК 003:2010. Вони можуть виконуватися окремою фізичною особою-працівником лише в рамках трудових відносин – виробничого процесу, тобто на умовах трудового договору або за наявності необхідних дозвільних документів (дозволів, ліцензій, декларацій, свідоцтв,  нарядів тощо)  на проведення відповідної категорії  робіт, надання послуг передбачених чинним законодавством. Тепер за підміну трудових відносин цивільно-правовими видавництву доведеться сплатити штраф у розмірі  1 787 040 гривень.

Довідково:

За наявності ознак, притаманних трудовим відносинам, підприємство має укладати трудовий договір, а не договір цивільно-правового характеру. Цивільно-правові договори застосовуються, як правило, для виконання разової конкретної роботи, що спрямована на одержання результатів. У разі досягнення цієї мети договір вважається виконаним і дія його припиняється.

Використання праці працівника без укладання з ним трудового договору (контракту) відповідно до статті 265 КЗпП України, тягне за собою штраф у 30-кратному розмірі мінімальної заробітної плати за кожного неоформленого працівника.

 

Схоже

Програма – у дії, але чи розібралися у ній субсидіанти? Вочевидь, не до кінця, адже чимала частина жителів області, отримавши державну допомогу, не поспішає розраховуватися за надані комунальні послуги та накопичує борги. Зокрема, зі 175 тисяч подолян-субсидіантів понад 140 тисяч мають за спожитий газ заборгованість, яка сягнула вже понад 350 мільйонів гривень. У газопостачальній компанії […]

Сапер Андрій Молін на квартиру чекав 20 років – саме стільки чоловік працює надзвичайником. Тепер разом із дружиною та двома дітьми житиме у двокімнатному помешканні. Крім того, ключі від нових квартир днями отримали ще 20 рятувальників області. Всі вони мешкатимуть у триповерхівці на території колишньої військової частини ДО160 у мікрорайоні Ракове. Приміщення житлового будинку колись […]

Працівники управління протидії злочинності ГУНП в Хмельницькій області разом з молоддю та громадськими активістами взяли до рук балончики з фарбою і замалювали в місті написи, які пропагують купівлю наркотиків через мережу інтернет. «Соль», «фен», «спайси» — такі написи, на жаль, можна доволі часто побачити на парканах та будівлях в усіх куточках нашої держави. Саме вони […]