На Хмельниччині дослідили ґрунти осушуваних земель | Поділля News
На Хмельниччині дослідили ґрунти осушуваних земель

Фахівці Регіонального офісу водних ресурсів у Хмельницькій області щорічно здійснюють відбори проб грунту на визначення кислотності на осушуваних масивах. Дослідження охоплюють 25-30 % від загальної площі осушуваних земель області.

Протягом квітня-жовтня 2018 року Регіональний офіс водних ресурсів провів польові обстеження на площі 28,5 тис. га, відібравши з орного шару грунту 176 проб у восьми районах області.

Як показали хімічні аналізи, на півдні Хмельниччини переважають лужні та нейтральні грунти (Чемеровецький, Камянець-Подільський райони). На півночі (Шепетівський, Полонський, Славутський райони) – на окремих ділянках осушуваних угідь відбуваються процеси підкислення і спостерігаються площі з кислими грунтами.

Фахівці Регіонального офісу зазначають, що на площах з кислими та лужними грунтами потрібно здійснювати хімічну меліорацію. У поєднанні з органічними добривами вапнування або гіпсування дозволить оптимізувати реакцію грунтового розчину рН і наблизити її до нейтральної.  Це поліпшить фізико-хімічний режим, оптимізує умови росту та розвитку сільськогосподарських культур і дозволить підвищити їх врожаї.

Довідково:

Кислотність ґрунтів – це властивість, зумовлена наявністю в ґрунтовому розчині водневих (Н+) іонів, що характеризується показником рН. Кислі ґрунти мають рН менше семи, нейтральні – близько семи, а лужні – понад сім.

Схоже

Торгові мережі Хмельницького переходять на паперові, біорозчинні пакети та екоторби. Рішення щодо мінімізації використання поліетиленових пакетів у місті виконком ухвалив ще у серпні 2018 року, повідомили у міськраді. Тож до рекомендацій дослухались торговельні мережі «Таврія», «АТБ», «Економ» та інші, а також підприємці ринків міста. “Покупцям пропонують на вибір використання пакетів, які містять біорозкладну добавку і при утилізації повністю […]

Упродовж тижня інспектори Державної екологічної інспекції у Хмельницькій області провели 38 ресурсних перевірок на 15 об’єктах державного нагляду. За виявлені впродовж тижня порушення вимог природоохоронного законодавства складено 36 протоколів про адмінправопорушення. Як повідомляють у Держекоінспекції, до адміністративної відповідальності притягнули 27 осіб на загальну суму штрафів 5236 грн. “За виявлену незаконну рубку дерев в смузі відводу […]

Хмельничани зможуть долучитися до всесвітньої акції “Година Землі 2019”, яка відбуватиметься 30 березня. Про це повідомляється на сайті міської ради. Як зазначається, 30 березня о 20:30 (за місцевим часом) Україна разом з усім світом відзначатиме наймасштабнішу природоохоронну подію, що була започаткована Всесвітнім фондом природи WWF – Годину Землі. На підтримку всесвітньої кампанії у тисячах міст […]