На Хмельниччині дослідили ґрунти осушуваних земель

Фахівці Регіонального офісу водних ресурсів у Хмельницькій області щорічно здійснюють відбори проб грунту на визначення кислотності на осушуваних масивах. Дослідження охоплюють 25-30 % від загальної площі осушуваних земель області.

Протягом квітня-жовтня 2018 року Регіональний офіс водних ресурсів провів польові обстеження на площі 28,5 тис. га, відібравши з орного шару грунту 176 проб у восьми районах області.

Як показали хімічні аналізи, на півдні Хмельниччини переважають лужні та нейтральні грунти (Чемеровецький, Камянець-Подільський райони). На півночі (Шепетівський, Полонський, Славутський райони) – на окремих ділянках осушуваних угідь відбуваються процеси підкислення і спостерігаються площі з кислими грунтами.

Фахівці Регіонального офісу зазначають, що на площах з кислими та лужними грунтами потрібно здійснювати хімічну меліорацію. У поєднанні з органічними добривами вапнування або гіпсування дозволить оптимізувати реакцію грунтового розчину рН і наблизити її до нейтральної.  Це поліпшить фізико-хімічний режим, оптимізує умови росту та розвитку сільськогосподарських культур і дозволить підвищити їх врожаї.

Довідково:

Кислотність ґрунтів – це властивість, зумовлена наявністю в ґрунтовому розчині водневих (Н+) іонів, що характеризується показником рН. Кислі ґрунти мають рН менше семи, нейтральні – близько семи, а лужні – понад сім.

Схоже

Цьогоріч популяцію мають поповнити 40 тисяч екземплярів білого амура, 90 тисяч екземплярів ко­роп­а, 110 тисяч товстолоба бі­лого, повідомляє сайт Нетішинської самооборони. Наразі проведено один з етапів зариблення. Поповнення водних біоре­сур­сів відбувається в рамках програми розвитку рибного господарства на 2018-2022 роки та згідно із «Режимом рибогосподарської експлуатації ставка-охолоджувача Хмельницької АЕС», розробленим Інститутом рибного господарства Академії Наук […]

“Ми – проти випалювання деревного вугілля!” – акцію з такою назвою ініціювала  Громадська організація “Успішна молодь Нетішина”. Як повідомляють на своїй сторінці у Фейсбук активісти, випалювання деревного вугілля у промисловій зоні є болючою темою для містян. Їдкий запах диму від діжок, що функціонують на «піонерці», уже декілька років не дає спокою нетішинцям та мешканцям прилеглих сіл. […]

Перша черга сонячної електростанції “Лісові Гринівці” почала генерувати електроенергію та постачати її у мережу за “Зеленим тарифом” 1 листопада, зі сходом сонця, о 07.03. Про це у мережі Фейсбук повідомляє хмельничанин Олександр Крутилко. Площа ділянки, на якій розміщена сонячна електростанція, – 3,27 гектара. Розташована вона неподалік Хмельницького, біля села Лісові Гринівці. Кількість встановлених наразі фотоелектричних […]