На Хмельниччині дослідили ґрунти осушуваних земель | Поділля News
На Хмельниччині дослідили ґрунти осушуваних земель

Фахівці Регіонального офісу водних ресурсів у Хмельницькій області щорічно здійснюють відбори проб грунту на визначення кислотності на осушуваних масивах. Дослідження охоплюють 25-30 % від загальної площі осушуваних земель області.

Протягом квітня-жовтня 2018 року Регіональний офіс водних ресурсів провів польові обстеження на площі 28,5 тис. га, відібравши з орного шару грунту 176 проб у восьми районах області.

Як показали хімічні аналізи, на півдні Хмельниччини переважають лужні та нейтральні грунти (Чемеровецький, Камянець-Подільський райони). На півночі (Шепетівський, Полонський, Славутський райони) – на окремих ділянках осушуваних угідь відбуваються процеси підкислення і спостерігаються площі з кислими грунтами.

Фахівці Регіонального офісу зазначають, що на площах з кислими та лужними грунтами потрібно здійснювати хімічну меліорацію. У поєднанні з органічними добривами вапнування або гіпсування дозволить оптимізувати реакцію грунтового розчину рН і наблизити її до нейтральної.  Це поліпшить фізико-хімічний режим, оптимізує умови росту та розвитку сільськогосподарських культур і дозволить підвищити їх врожаї.

Довідково:

Кислотність ґрунтів – це властивість, зумовлена наявністю в ґрунтовому розчині водневих (Н+) іонів, що характеризується показником рН. Кислі ґрунти мають рН менше семи, нейтральні – близько семи, а лужні – понад сім.

Схоже

У Славуті провели лабораторні дослідження якості води із природних джерел: Джерело по вул. Паперника, «Лесине джерело». Джерело по вул. Здоров’я, лісовий масив. Джерело поблизу колишнього склозаводу, «Сангушкова криниця». Як повідомляє slavutanews.com, згідно з результатами досліджень, виявлена невідповідність води за мікробіологічними показниками з усіх перерахованих джерел, а за санітарно-хімічними (за вмістом нітратів) – джерело по вул. […]

З’явились результати лабораторних досліджень води у річці Південний Буг. Про це повідомляється на сторінці Держекоінспекції області у Фейсбуці. Як повідомляється, 3 липня цього року інспектори здійснили обстеження прибережено-захисних смуг та провели відбір 14 проб поверхневих вод річки Південний Буг на території Хмельницького та Летичівського районів та річки Плоської, що в обласному центрі. “За результатами досліджень […]

Державна екологічна інспекція у Хмельницькій області отримує повідомлення про факти цвітіння води та загибелі риби у водних об’єктах області, які ретельно перевіряються. Про це йдеться у дописі на сторінці відомства у Фейсбуці. Як зазначається, 3 липня цього року інспектори здійснили відбір проб поверхневих вод для проведення інструментально-лабораторних досліджень у тринадцяти точках спостереження на річці Південний […]