На Хмельниччині дослідили ґрунти осушуваних земель

Фахівці Регіонального офісу водних ресурсів у Хмельницькій області щорічно здійснюють відбори проб грунту на визначення кислотності на осушуваних масивах. Дослідження охоплюють 25-30 % від загальної площі осушуваних земель області.

Протягом квітня-жовтня 2018 року Регіональний офіс водних ресурсів провів польові обстеження на площі 28,5 тис. га, відібравши з орного шару грунту 176 проб у восьми районах області.

Як показали хімічні аналізи, на півдні Хмельниччини переважають лужні та нейтральні грунти (Чемеровецький, Камянець-Подільський райони). На півночі (Шепетівський, Полонський, Славутський райони) – на окремих ділянках осушуваних угідь відбуваються процеси підкислення і спостерігаються площі з кислими грунтами.

Фахівці Регіонального офісу зазначають, що на площах з кислими та лужними грунтами потрібно здійснювати хімічну меліорацію. У поєднанні з органічними добривами вапнування або гіпсування дозволить оптимізувати реакцію грунтового розчину рН і наблизити її до нейтральної.  Це поліпшить фізико-хімічний режим, оптимізує умови росту та розвитку сільськогосподарських культур і дозволить підвищити їх врожаї.

Довідково:

Кислотність ґрунтів – це властивість, зумовлена наявністю в ґрунтовому розчині водневих (Н+) іонів, що характеризується показником рН. Кислі ґрунти мають рН менше семи, нейтральні – близько семи, а лужні – понад сім.

Схоже

У Віньківцях суд виніс вирок рибалці за незаконний промисел. Чоловік має сплатити 1700 гривень штрафу та відшкодувати 12 427 гривень заподіяної навколишньому середовищу шкоди. Про це повідомляє прес-служба Хмельницького апеляційного суду. Як встановив суд, 30-річний рибалка опівночі 18 липня минулого року закинув 50-метрову рибальську сітку (заборонене знаряддя лову) в річку Ушиця Дністровського водосховища, поблизу села, […]

Державна екологічна інспекція у Хмельницькій області нарахувала 217 тисяч 166 гривень збитків за результатами перевірки дотримання вимог природоохоронного законодавства Сковородківською сільською радою Старокостянтинівського району. Такий розмір шкоди нанесено довкіллю внаслідок незаконної вирубки 64 дерев різних порід в полезахисній лісосмузі в напрямку села Сковородки. Розрахунок розміру шкоди, заподіяної лісу, проведено відповідно до такс, затверджених Постановою Кабінету Міністрів […]

З початку року Хмельницький рибоохоронний патруль вилучив 18 заборонених знарядь лову. Про це повідомили у прес-службі обласного рибоохоронного відомства. Зазначається, що на водосховищі Наркевицького цукрового заводу патрульні помітили місцевого жителя, який ловив рибу дев’ятьма “екранами”. На нього складено адміністративний протокол за частиною 4 статті 85 КУпАП “Порушення правил використання об’єктів тваринного світу”. Ще двох порушників […]