Через рішення «Нафтогазу» тисячі хмельничан можуть залишитися без тепла взимку
З 01 грудня 2018 року НАК «Нафтогаз України» пролобіював та отримав право відключати підприємства ТКЕ, навіть при температурі повітря -30 С. Доручення будуть надаватись письмово, відключення котелень ТКЕ неминуче призведуть до технічних збоїв та виходу з ладу обладнання, а також матеріальних збитків, які значно перевищуватимуть суми боргів, повідомляє прес-служба ПАТ “Хмельницькгаз”.
Наразі ПАТ «Хмельницькгаз» транспортує природний газ 39 тепловим комунальним підприємствам Хмельницької області, які подають тепло понад 300 тисячам сімей, зокрема, лише по місту Хмельницькому – близько 200 тисяч родин. Тому такі рішення «Нафтогазу» можуть залишити без тепла сотні тисяч споживачів.
Тож, щоб запобігти даній критичній ситуації, ПАТ «Хмельницькгаз» оперативно повідомлятиме органи влади, підприємтва ТКЕ, НКРЕКП, а також громадськість про отримання письмових доручень на відключення від компанії НАК «Нафтогаз України».
«Державний регулятор відхилив звернення операторів ГРМ (облгазів), не відключати тепломережі за дорученням «Нафтогазу» та зобов’язав заключити договори на припинення газопостачання, – зауважує комерційний директор ПАТ «Хмельницькгаз» Олександр Надольний. – Тож, якщо після отримання доручення НАКу на відключення, протягом двох (!) днів ТКЕ не врегулюють питання з монополістом, – ми змушені будемо припиняти газопостачання на вказані об’єкти».
На сьогодні, єдиним оптовим постачальником блакитного палива в Україні для потреб населення та підприємств ТКЕ є НАК «Нафтогаз України. В свою чергу, ПАТ «Хмельницькгаз» не продає енергоресурс, а лише доставляє його споживачеві і отримує всього 71 коп. за розподілений кубометр. Згідно нормативів перерахунку в жовтні більше 85% коштів за спожитий газ отримала компанія НАК «Нафтогаз України».
Тож, як оператор ГРМ, «Хмельницькгаз» при письмовому зверненні постачальника, – змушений буде припинити газопостачання даним категоріям.
«Вимушені припинення газопостачання підприємствам ТКЕ можуть мати непередбачувані наслідки технічного характеру, – інформує технічний директор ПАТ «Хмельницькгаз» Олександр Лоб. – Адже, якщо розмерзнеться та буде виведена з ладу система опалення, то можуть бути пошкоджені і зовнішні мережі теплопостачання, зокрема, також і в оселях споживачів, як це було при техногенній катастрофі в м. Алчевську».
Наразі на законодавчому рівні не заборонено «Нафтогазу» відключати котельні взимку. При цьому ПАТ «Хмельницькгаз» в цій ситуації є лише інструментом для виконання рішень монополіста.
Тож з питань своєчасного виділення обсягів газу тепловим підприємствам Хмельницької області необхідно звертатись до постачальника – НАК «Нафтогаз України» за тел.: (044) 586 33 30, (044) 586 35 37
Автор: Тетяна Новак