У Хмельницькому відбувся літературний фуршет

Днями обласна бібліотека для юнацтва влаштувала  для учнів ДНЗ «Хмельницький центр ПТО сфери послуг» літературний фуршет «Книги з ароматами прянощів».

Завдяки бібліотекарям, майбутні кухарі, бармени, офіціанти дізналися про новий літературний жанр – гастрономічний роман. «Основними стравами» стали американський бестселер «Смажені зелені помідори в кафе «Зупинка» Фані Флеґґ та «Кулінарні фіґлі» й «Фуршет» від Марії Матіос.

На аперитив  учасникам «фуршету»  презентували книгу Валерія Строканя «Колекція недопитих вин», на закуску – «Львівську кухню» Ігора Лильо, збірки Ірини Мацько «Імбир для душі», «Шпинат для мізків», «Мигдаль для серця». Родзинкою заходу стала інтерактивна гра «Літературно-кулінарна дегустація».

Студенти центру ПТО сфери послуг наосліп куштували продукт та впізнавали запах прянощів, а потім відшукували художню книгу, в назві якої вони згадуються. Також читачі переглянули уривки з кінострічки «Пристрасті й прянощі» за мотивами твору Річарда Мораїса «Шлях завдовжки у сто кроків» й отримали інформаційні буклети з анотованим списком гастрономічних романів.

«Десертом» літературного фуршету став роман Джоан Гарріс «Шоколад», а ще гості бібліотеки мали можливість поласувати різними видами шоколаду й визначити компонент, який надає смаколику пікантного смаку.

Джерело

Схоже

До 100-річчя Акта злуки, 22 січня 2019 року, на межі двох областей – Хмельницької і Тернопільської – утворять живий “Ланцюг єдності”. Початок формування колони – об 11:30. Громади двох регіонів символічно зійдуться на середині мосту через річку Збруч, аби з’єднати в єдине ціле жовту та синю стрічки національного прапора. Святкування сотої річниці Акта злуки відбудеться […]

У 2018 році археологи Кам’янець-Подільського державного історичного музею-заповідника знайшли на території області чимало цікавих історичних пам’яток. Серед них майже 500-річний гаманець, залишки прадавніх будівель і предметів побуту. Про це повідомляється на сайті музею. Дослідження проводили завідувач сектору “Музей старожитностей” Петро Болтанюк та провідний науковий співробітник Ігор Старенький – у складі Кам’янець-Подільської архітектурно-археологічної експедиції ДП НДЦ […]

Виставу “Кайдашева сім’я”  покажуть у Кам’янці-Подільському актори Хмельницького обласного академічного музично-драматичного театру імені М. Старицького. Дійство відбудеться 30 січня у міському будинку культури. Постановку вистави здійснив 10 років тому заслужений діяч мистецтв України Григорій Мельник. “Кайдашева сімя” – твір відомого українського письменника Івана Нечуй-Левицького. Життєве кредо Кайдашів – нескінченна низка конфліктів і тотальна незгода один з […]