У Хмельницькому відбувся літературний фуршет | Поділля News
У Хмельницькому відбувся літературний фуршет

Днями обласна бібліотека для юнацтва влаштувала  для учнів ДНЗ «Хмельницький центр ПТО сфери послуг» літературний фуршет «Книги з ароматами прянощів».

Завдяки бібліотекарям, майбутні кухарі, бармени, офіціанти дізналися про новий літературний жанр – гастрономічний роман. «Основними стравами» стали американський бестселер «Смажені зелені помідори в кафе «Зупинка» Фані Флеґґ та «Кулінарні фіґлі» й «Фуршет» від Марії Матіос.

На аперитив  учасникам «фуршету»  презентували книгу Валерія Строканя «Колекція недопитих вин», на закуску – «Львівську кухню» Ігора Лильо, збірки Ірини Мацько «Імбир для душі», «Шпинат для мізків», «Мигдаль для серця». Родзинкою заходу стала інтерактивна гра «Літературно-кулінарна дегустація».

Студенти центру ПТО сфери послуг наосліп куштували продукт та впізнавали запах прянощів, а потім відшукували художню книгу, в назві якої вони згадуються. Також читачі переглянули уривки з кінострічки «Пристрасті й прянощі» за мотивами твору Річарда Мораїса «Шлях завдовжки у сто кроків» й отримали інформаційні буклети з анотованим списком гастрономічних романів.

«Десертом» літературного фуршету став роман Джоан Гарріс «Шоколад», а ще гості бібліотеки мали можливість поласувати різними видами шоколаду й визначити компонент, який надає смаколику пікантного смаку.

Джерело

Схоже

Український письменник, громадсько-політичний діяч, один із найдосконаліших майстрів слова провів низку зустрічей в обласних центрах України. Володимир Яворівський повернувся у велику літературну діяльність після п’ятнадцятирічної перерви, пов’язаної з активною політичною та громадською діяльністю. У перший день свого перебування на Хмельниччині відомий письменник зустрівся в обласному літературному музеї з місцевими літераторами, прихильниками його художнього слова, повідомляє […]

Академічний симфонічний оркестр, хор і балет академічного ансамблю пісні і танцю “Козаки Поділля” та солісти Хмельницької обласної філармонії 10 квітня зі сцени закладу розкажуть хмельничанам давно знайому історію на новий лад.  Оперета «Гуцулка Ксеня» була написана за мотивами однойменної пісні у 1938 році. Автором музики та лібрето виступив сам Ярослав Барнич, який подарував світу вражаючу мелодраматичну історію у стилі «українського […]

Провідний колектив Волочиського міського ЦКД “Гармонія” – народний аматорський хор “Подільське намисто”, очолюваний Катериною Білокриницькою, днями повернувся з Хуста. У цьому місті відбувся Всеукраїнський фестиваль-конкурс стрілецької пісні “Красне поле”, у якому взяли участь колективи кількох областей України. Захід приурочено до 80-ї річниці проголошення незалежності Карпатської України. Хор та оркестрова група представили на розсуд журі три […]