Бібліотеки підвищують рівень медійно-інформаційної грамотності хмельничан

З 24 по 31 жовтня за рекомендацією ЮНЕСКО відзначається Всесвітній тиждень медійноінформаційної грамотності.

У його рамках обласна бібліотека для юнацтва влаштувала зустріч студентів Хмельницького кооперативного торговельно-економічного інституту із журналісткою Світланою Русіною.

Світлана Володимирівна зацікавила читацьку аудиторію темою «Фейки й маніпуляції». Під час тренінгу студенти обговорили  з медійницею види фейків, способи відрізнити правду від брехні, причини, з яких не варто постити на своїй сторінці в Фейсбук усе поспіль тощо. Тренінг супроводжувався відеопереглядом та прикладами  фейків з мережі.

А співробітники Хмельницької обласної універсальної наукової бібліотеки цього дня презентували в рамках Тижня медійно-інформаційної грамотності  електронні краєзнавчі ресурси обласної книгозбірні.

Працівники відділу краєзнавчої літератури ознайомили відвідувачів бібліотеки зі зведеним краєзнавчим електронним каталогом, віртуальними краєзнавчими виставками та виданнями ОУНБ.

Крім того, учасники заходу обговорили важливість дотримання медіаграмотності в житті людини та вміння розпізнавати фейкові новини.

 

Схоже

Уже традиційно одну із найважливіших та визначальних подій в історії нашої держави, а цьогоріч – 100-у річницю від дня проголошення Акта Соборності українських земель  хмельничани та тернополяни, гості з інших регіонів держави відзначили на колишньому кордоні, який розділяв Західноукраїнську Народну Республіку та Українську Народну Республіку. Під час урочистостей було зафіксовано рекорд України з підняття 3 […]

У Кам’янці-Подільському 22 січня міське об’єднання товариства “Просвіта” презентувало спеціальний логотип, який ілюструватиме всі заходи, присвячені 100-річчю кам’янецької доби УНР. Про це повідомили у міській раді. Як пояснює автор логотипу Дмитро Бабюк, кожна деталь – вмотивована.  До прикладу, складовими малюнку є нарукавна відзнака головного отамана 1919 року, сучасний герб Кам’янця-Подільського, печатка та малий герб УНР, […]

Чотири роки бібліотеки Хмельницької міської централізованої бібліотечної системи беруть участь у Всеукраїнській акції “Бібліотека українського воїна”.  За цей час вдалося зібрати та передати військовим частинам 406 примірників книг. Загалом знайшлося понад 120 небайдужих, які передавали книги. Про це повідомили у міській раді. Хмельничан закликають долучатися до акції. Перевага надається винятково україномовним книгам (це можуть бути і переклади […]