На Хмельниччині почали платити більше податків за нерухомість | Поділля News
На Хмельниччині почали платити більше податків на нерухомість

Протягом 2018 року на Хмельниччині до місцевих бюджетів надійшло 62 мільйони гривень податку на нерухомість, 38 мільйонів з яких сплатили юридичні особи і близько 24 мільйонів – фізичні особи. Таким чином, до місцевих скарбниць цьогоріч мобілізовано на 19 мільйонів гривень більше, ніж в аналогічний період минулого року.

У Головному управлінні ДФС в області зазначають, що фіскали та органи влади територіальних громад сьогодні мають достатньо інформації про об’єкти нерухомості, що підлягають оподаткуванню. Однак самі громадяни далеко не завжди обізнані щодо особливостей оподаткування їхніх «квадратних метрів».

Відповідно до ст. 266 Податкового кодексу України платниками податку на нерухомість є фізичні та юридичні особи – власники житлової та нежитлової нерухомості. Базою  оподаткування  податком на нерухоме майно є загальна площа об’єкта  житлової та нежитлової нерухомості, у тому числі його часток.

База  оподаткування  зменшується: для квартир, незалежно від їх кількості – на 60 кв. метрів, для житлових будинків, незалежно від їх кількості – на 120 кв. метрів, для різних типів  об’єктів житлової нерухомості, в т. ч. їх часток (у разі одночасного перебування у власності  платника податку квартири  та житлового будинку або їх часток) – на 180 кв. метрів. Тож власники нерухомості мають раз на рік сплатити лише за ті квадратні метри, які перевищують вказану кількість.

Якщо ж власник нерухомості не отримав податкове повідомлення-рішення щодо сплати податку до першого липня поточного року, він може звернутися для звірки даних до податкового органу за місцем реєстрації об’єкта нерухомості.

 

 

Схоже

Програма – у дії, але чи розібралися у ній субсидіанти? Вочевидь, не до кінця, адже чимала частина жителів області, отримавши державну допомогу, не поспішає розраховуватися за надані комунальні послуги та накопичує борги. Зокрема, зі 175 тисяч подолян-субсидіантів понад 140 тисяч мають за спожитий газ заборгованість, яка сягнула вже понад 350 мільйонів гривень. У газопостачальній компанії […]

Сапер Андрій Молін на квартиру чекав 20 років – саме стільки чоловік працює надзвичайником. Тепер разом із дружиною та двома дітьми житиме у двокімнатному помешканні. Крім того, ключі від нових квартир днями отримали ще 20 рятувальників області. Всі вони мешкатимуть у триповерхівці на території колишньої військової частини ДО160 у мікрорайоні Ракове. Приміщення житлового будинку колись […]

Працівники управління протидії злочинності ГУНП в Хмельницькій області разом з молоддю та громадськими активістами взяли до рук балончики з фарбою і замалювали в місті написи, які пропагують купівлю наркотиків через мережу інтернет. «Соль», «фен», «спайси» — такі написи, на жаль, можна доволі часто побачити на парканах та будівлях в усіх куточках нашої держави. Саме вони […]