Новини
Суспільство

На Хмельниччині почали платити більше податків на нерухомість

Протягом 2018 року на Хмельниччині до місцевих бюджетів надійшло 62 мільйони гривень податку на нерухомість, 38 мільйонів з яких сплатили юридичні особи і близько 24 мільйонів – фізичні особи. Таким чином, до місцевих скарбниць цьогоріч мобілізовано на 19 мільйонів гривень більше, ніж в аналогічний період минулого року.

У Головному управлінні ДФС в області зазначають, що фіскали та органи влади територіальних громад сьогодні мають достатньо інформації про об’єкти нерухомості, що підлягають оподаткуванню. Однак самі громадяни далеко не завжди обізнані щодо особливостей оподаткування їхніх «квадратних метрів».

Відповідно до ст. 266 Податкового кодексу України платниками податку на нерухомість є фізичні та юридичні особи – власники житлової та нежитлової нерухомості. Базою  оподаткування  податком на нерухоме майно є загальна площа об’єкта  житлової та нежитлової нерухомості, у тому числі його часток.

База  оподаткування  зменшується: для квартир, незалежно від їх кількості – на 60 кв. метрів, для житлових будинків, незалежно від їх кількості – на 120 кв. метрів, для різних типів  об’єктів житлової нерухомості, в т. ч. їх часток (у разі одночасного перебування у власності  платника податку квартири  та житлового будинку або їх часток) – на 180 кв. метрів. Тож власники нерухомості мають раз на рік сплатити лише за ті квадратні метри, які перевищують вказану кількість.

Якщо ж власник нерухомості не отримав податкове повідомлення-рішення щодо сплати податку до першого липня поточного року, він може звернутися для звірки даних до податкового органу за місцем реєстрації об’єкта нерухомості.

 

 

Автор: Тетяна Правдива