Господарський суд Хмельницької області скасував рішення селищної ради щодо оформлення права власності | Поділля News
Новини
Суспільство

Господарський суд Хмельницької області скасував рішення селищної ради щодо оформлення права власності

У межах реалізації конституційної функції представництва інтересів держави в суді, прокуратура області виявила порушення законодавства при розпорядженні майном державної форми власності.

Зокрема встановлено, що у 2012 році на підставі рішення Копистинської селищної ради Хмельницької області за одним із публічних акціонерних товариств оформлено право приватної власності на цілісний майновий комплекс зерносховища загальною площею понад 50 тис. кв. м, розташований у Хмельницькому районі.

Незважаючи на те, що вказана нерухомість входила до переліку майна, що не підлягає приватизації, попри відсутність рішення власника про зміну правового статусу державного майна, цілісний майновий комплекс вартістю 166 млн. грн. вибув із державної власності.

З метою захисту інтересів держави прокуратура області звернулась до суду з позовом про визнання незаконним та скасування рішення сільської ради, визнання недійсним свідоцтва про право власності, а також визнання права власності на цілісний майновий комплекс за державою.

Відтак одне із найбільших зерносховищ західного регіону «Богданівецький комбінат хлідбопродуктів» загальною площею понад 50 тис. кв. м та вартістю 166 млн. грн.

підлягає поверненню в державну власність.

 

Автор: Тетяна Правдива