У Хмельницькому на обласному дитячому мовознавчому конкурсі визначили переможця

До Дня української писемності та мови у Хмельницькій обласній дитячій бібліотеці ім.Т.Г.Шевченка  7 листопада зібралися школярі з усієї області для участі у завершальному  етапі обласного конкурсу знавців рідної мови «Мово українська, гордосте моя».

У попередні роки бібліотека проводила конкурси серед кращих юних читачів. Цього року вперше тут визначали тих, хто любить і, головне, знає українську мову. У дитячих бібліотеках усіх районів Хмельниччини пройшли відбори для участі у обласному змаганні юних мовознавців.

«Мета конкурсу – популяризація української мови. Але ми ще й хотіли визначити  кращих знавців рідного слова»,- зазначила  Валентина Черноус, директор обласної бібліотеки для дітей ім.Т.Шевченка.

З п’яти сотень дітей, учнів 7-9 класів,  які спробували свої сили у себе вдома і показали кращі результати, до обласного центру приїхало 16 учасників. Це школярі з Віньковецького, Хмельницького, Ярмолинецького, Красилівського   районів, Волочиської, Городоцької, Летичівської, Новоушицької, Полонської, Гвардійської, Старосинявської, Розсошанської, Чемеровецької ОТГ та міст Хмельницький, Кам’янець-Подільський і Старокостянтинів.

Усі без винятку діти показали, що ретельно готувалися до конкурсу, активно відповідали на запитання вікторини, виявили знання граматики та лексики. У напруженій боротьбі поважне журі визначило переможців. На першому місці – восьмикласник Олег Лаврентій з села Закупне Чемеровецької ОТГ, друге місце посів восьмикласник Артем Білоус з Віньковецького району, третє місце дісталося семикласниці з Хмельницького Софії Лемішевській.

Грамоти отримали усі учасники мовознавчого конкурсу, а володарі переможних місць –  ще й гарні подарунки.

«На перемогу не сподівався, адже конкуренція висока і завдання на обласному етапі виявилися  складними. У себе вдома, на відборі, було простіше. Тим більше мені приємно отримати перемогу і подарунок, бо українську мову люблю і хочу знати її досконало», – поділився переможець Олег Лаврентій.

Схоже

До відбору на фінансування в рамках Громадського бюджету допустили наступні проекти (ознайомитися з ними можна, натиснувши на назву проекту): 1.    «Дитячий спортивний майданчик» (вул. Гагаріна, 89); 2.    «Облаштування майданчика для ВМХ та скейт стилів катання» (за майданчиком для міні-футболу в парку «Героїв Євромайдану»); 3.    «Виготовлення елементів конструкцій для облаштування траси даунхіл, фрірайт дисциплін» (в парку […]

Вчора, 16 листопада, працівники телебачення, радіо і зв’язку в Україні відзначали своє професійне свято. Традиційно з цієї нагоди кращих з кращих привітали у міській раді. Цього разу грамоти і подарунки телевізійники, радійники та зв’язківці отримали не від Олександра Симчишина, а з рук тимчасово виконуючого обов’язки міського голови Наталії Мазурик. “В нас є підставний міський голова. […]

Аналітичний портал “Слово і діло” оприлюднив рейтинг відповідальності українських мерів, який склали за кількістю виконаних обіцянок з ремонту доріг. Міський голова Хмельницького Олександр Симчишин лідирує в цьому списку не лише за кількістю виконаного, а й за кількістю обіцяного – у нього загалом аж 13 позицій. У списку – вулиці Соборна, Свободи, Проспект Миру, Панаса Мирного, Кам’янецька, […]