Хмельничанам показали Поділля, яке мало хто бачить | Поділля News
Хмельничанам показали Поділля, яке мало хто бачить

У четвер, 8 листопада, у Хмельницькому музеї-студії фотомистецтва відкрилася фотовиставка «Неочікуване Поділля» відомого й талановитого фотохудожника Олександра Соленцова.

Персональну виставку приурочили до 65-річчя митця. Майже знаковою була й кількість світлин, представлених в експозиції. За словами працівників музею-студії, у залах їх було 63. Проте не варто очікувати, що зображення на фото покажуть таємничі та незвідані місцини, приховані від загалу і такі, що відкрилися лише наполегливому майстру об’єктива. На світлинах – виключно природа, але природа така, яку мало хто бачить, поринувши у буденність життя. Поля, луки, річки, дерева, скелі – відзняті зі звичних ракурсів, вони вражають неповторною грою світла, фарб, атмосферою. На світлинах Олександра Соленцова – Поділля у всі пори року, щоправда, літа та осені тут найбільше. Вражає не лише здатність фотомитця бачити незвичне у знайомому, а й те терпіння, якого потребують його роботи, адже для того, щоб дочекатися потрібного освітлення, гри світла, тіні та фарб, доводиться, напевне, не одну годину просидіти у фото-засідці.

Ще одна особливість представлених на виставці робіт – відсутність традиційних підписів під ними. Тож кожен, хто прийде на виставку, зможе самостійно придумати назву кожному фото.

На відкриття фотовиставки традиційно прийшло чимало хмельничан – виставкова зала заледве вмістила усіх бажаючих привітати майстра та висловити йому слова поваги та захоплення. По завершенні урочистостей, проголошення вітальних слів та вручення подарунків всі охочі могли також переглянути спеціально відзняту до відкриття виставки кінострічку про те, як створювалася виставка.

Переглянути виставку «Неочікуване Поділля» у Хмельницькому музеї-студії фотомистецтва можна до кінця листопада.

Довідка: Олександр Соленцов народився 6 листопада 1953 року. Працює в Хмельницькому національному університеті. Фотографією займається з 1976 року.

Заслужений діяч мистецтв України, член Національної спілки фотохудожників України. Учасник багатьох національних і понад 50 міжнародних виставок. Роботи Олександра Соленцова експонувалися в Польщі, Німеччині, Люксембурзі, Іспанії, Румунії, Великій Британії, Бельгії, Австрії, Пакистані, Португалії, Аргентині, Гонконгу, Ірані, Югославії, Хорватії, Франції, Данії, Росії.

Нагороджений Золотою медаллю Міжнародної федерації фотомистецтва (FIAP), Срібною медаллю FIAP , чотирма Почесними стрічками FIAP, медаллю Гауді, Бронзовою медаллю Бельгійського фотографічного товариства, медаллю салону «FOTOFARM», Почесним дипломом Австрійського суперкола, призом AGFA, призом KODAK.

Має почесне звання Художник Міжнародної Федерації Фотомистецтва (AFIAP).

Схоже

Український письменник, громадсько-політичний діяч, один із найдосконаліших майстрів слова провів низку зустрічей в обласних центрах України. Володимир Яворівський повернувся у велику літературну діяльність після п’ятнадцятирічної перерви, пов’язаної з активною політичною та громадською діяльністю. У перший день свого перебування на Хмельниччині відомий письменник зустрівся в обласному літературному музеї з місцевими літераторами, прихильниками його художнього слова, повідомляє […]

Академічний симфонічний оркестр, хор і балет академічного ансамблю пісні і танцю “Козаки Поділля” та солісти Хмельницької обласної філармонії 10 квітня зі сцени закладу розкажуть хмельничанам давно знайому історію на новий лад.  Оперета «Гуцулка Ксеня» була написана за мотивами однойменної пісні у 1938 році. Автором музики та лібрето виступив сам Ярослав Барнич, який подарував світу вражаючу мелодраматичну історію у стилі «українського […]

Провідний колектив Волочиського міського ЦКД “Гармонія” – народний аматорський хор “Подільське намисто”, очолюваний Катериною Білокриницькою, днями повернувся з Хуста. У цьому місті відбувся Всеукраїнський фестиваль-конкурс стрілецької пісні “Красне поле”, у якому взяли участь колективи кількох областей України. Захід приурочено до 80-ї річниці проголошення незалежності Карпатської України. Хор та оркестрова група представили на розсуд журі три […]