Менінгіт у Хмельницькому є, епідемії – немає

Збільшення хворих, порівняно із минулим роком, у Хмельницькій інфекційній лікарні називають сезонним і періодичним. Таке трапляється кожні 7-10 років. Наразі менінгіт як ускладнення вірусної інфекції лікують у 28 пацієнтів, з них 17 – діти. Переважно – через знижений імунітет.

« Цього року у нас набагато більше хворих. Якщо минулого року за весь рік у нас реєструвалося порядку 17-18 випадків, то цього року ми вже за жовтень-листопад зареєстрували 55 випадків захворювання на менінгіт», – розповідає Оксана Сторожук, в.о.  завідуючого дитячим респіраторно-менінгітним відділенням Хмельницької інфекційної лікарні.

Головний біль, температура та блювота не завжди є ознаками менінгіту. Встановити діагноз можна лише в стаціонарних умовах лікарні. За словами лікарів, тільки проведення спинно-мозкової пункції визначає, менінгіт це чи ні. Процедура ця досить безпечна, роблять її професійні лікарі-реаніматологи.

За останні два місяці – найбільше хворих. Семеро дітей зареєстрували у лікарні з ліцею №17. Втім, епідемії в місті немає, наголошують медики.

«Підстав для введення карантину чи обмежувальних заходів теж немає, – коментує Борис Ткач, начальник управління охорони здоров’я Хмельницької міської ради. – Багато хто звертається з приводу того, що в аптеках немає специфічних вакцин проти ентеровірусу, в тому числі й ентеровірусного менінгіту. На даний час у нас вже є деякий спад захворюваності. Сподіваємося, що в подальшому це захворювання спаде, але тоді нас чекатимуть гострі респіраторні вірусні інфекції».

Щоб запобігти захворюванню, медики радять батькам більше уваги приділяти прогулянкам на свіжому повітрі, уникати масових заходів, робити вологе прибирання і частіше мити руки.

«Не потрібно кварцувати приміщення, купувати якісь лампи, – пояснює Ірина Кондратюк,  головний спеціаліст управління охорони здоров’я Хмельницької міської ради. – Давайте дотримуватися того режиму, який потрібен дітям певного віку: провітрювання приміщення, часте миття рук і контроль за цим».

Наразі всі хворі на менінгіт переносять захворювання у легкій та середній формі важкості.

Детальніше – у сюжеті МТРК Місто.

Схоже

У Нетішині з 19 січня скасовуються протиепідемічні заходи і відновлюється навчання у школах. Про це повідомляють у виконавчому комітеті Нетішинської міської ради. “Порівняно з попереднім тижнем, захворюваність зменшилась на 30, 4 % і не досягла порогового рівня на 11,1%”, – йдеться у повідомленні. Як кажуть фахівці, з 14 по 18 січня 2019 року в місті […]

У Кам’янці-Подільському продовжили ще на тиждень карантинні заходи у школах – до 28 січня. Про це у Фейсбуці повідомив міський голова Михайло Сімашкевич. “Змушені продовжити карантинні заходи у школах ще на тиждень. Зазначу, що додаткових відпрацювань у школах не буде, просто буде ущільнено навчальний матеріал”, – написав міський голова. Як він зазначив, порівняно з минулим […]

У  Хмельницькому діють програми, в рамках яких можна придбати ліки за пільговими цінами. Про це повідомляє прес-служба міськради. За словами начальника управління охорони здоров’я міської ради Бориса Ткача, цього року в міському бюджеті передбачено виділити 6 млн 760 тис. грн. на ліки за пільговими рецептами. Згідно міською програмою, медикаменти безкоштовні чи продаються на пільгових умовах […]