Менінгіт у Хмельницькому є, епідемії – немає | Поділля News
Менінгіт у Хмельницькому є, епідемії – немає

enter site Збільшення хворих, порівняно із минулим роком, у Хмельницькій інфекційній лікарні називають сезонним і періодичним. Таке трапляється кожні 7-10 років. Наразі менінгіт як ускладнення вірусної інфекції лікують у 28 пацієнтів, з них 17 – діти. Переважно – через знижений імунітет.

« Цього року у нас набагато більше хворих. Якщо минулого року за весь рік у нас реєструвалося порядку 17-18 випадків, то цього року ми вже за жовтень-листопад зареєстрували 55 випадків захворювання на менінгіт», – розповідає Оксана Сторожук, в.о.  завідуючого дитячим респіраторно-менінгітним відділенням Хмельницької інфекційної лікарні.

Головний біль, температура та блювота не завжди є ознаками менінгіту. Встановити діагноз можна лише в стаціонарних умовах лікарні. За словами лікарів, тільки проведення спинно-мозкової пункції визначає, менінгіт це чи ні. Процедура ця досить безпечна, роблять її професійні лікарі-реаніматологи.

here За останні два місяці – найбільше хворих. Семеро дітей зареєстрували у лікарні з ліцею №17. Втім, епідемії в місті немає, наголошують медики.

«Підстав для введення карантину чи обмежувальних заходів теж немає, – коментує Борис Ткач, начальник управління охорони здоров’я Хмельницької міської ради. – Багато хто звертається з приводу того, що в аптеках немає специфічних вакцин проти ентеровірусу, в тому числі й ентеровірусного менінгіту. На даний час у нас вже є деякий спад захворюваності. Сподіваємося, що в подальшому це захворювання спаде, але тоді нас чекатимуть гострі респіраторні вірусні інфекції».

Щоб запобігти захворюванню, медики радять батькам більше уваги приділяти прогулянкам на свіжому повітрі, уникати масових заходів, робити вологе прибирання і частіше мити руки.

«Не потрібно кварцувати приміщення, купувати якісь лампи, – пояснює Ірина Кондратюк,  головний спеціаліст управління охорони здоров’я Хмельницької міської ради. – Давайте дотримуватися того режиму, який потрібен дітям певного віку: провітрювання приміщення, часте миття рук і контроль за цим».

see url Наразі всі хворі на менінгіт переносять захворювання у легкій та середній формі важкості.

Детальніше – у сюжеті МТРК Місто.

get link
Схоже

З початку купального сезону забезпечується постійний моніторинг міського пляжу на всі види досліджень. Управління з питань екології та контролю за благоустроєм міста повідомляє, що за інформацієюХмельницького обласного лабораторного центру МОЗ України, який здійснює відбір проб води з Південного Бугу один раз на два тижні, стан водойми (створ в районі міського пляжу) відповідає санітарним вимогам та […]

Чоловік та двоє дітей, які стали жертвами борщівника Сосновського,  звернулися до опікового відділення обласної лікарні. Борщівник – отруйна рослина, яка спричиняє опіки, подекуди – смертельні. Дістати їх можна, просто пройшовши повз небезпечні плантації. «Опік може бути від соку рослини при зриванні листя і квіток, може бути від пилку. Не обов’язково зривати рослину, можна просто пройти […]

В травні 2012 року Верховна Рада України прийняла закон «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України (щодо вдосконалення окремих положень про обмеження місць куріння тютюнових виробів)». Цим нормативним актом введено додаткові обмеження щодо місць, призначених для тютюнопаління, та суттєво збільшено штрафи за куріння в недозволених місцях. Проте сприйняття громадянами цих нововведень і досі є […]