Менінгіт у Хмельницькому є, епідемії – немає | Поділля News
Менінгіт у Хмельницькому є, епідемії – немає

Збільшення хворих, порівняно із минулим роком, у Хмельницькій інфекційній лікарні називають сезонним і періодичним. Таке трапляється кожні 7-10 років. Наразі менінгіт як ускладнення вірусної інфекції лікують у 28 пацієнтів, з них 17 – діти. Переважно – через знижений імунітет.

« Цього року у нас набагато більше хворих. Якщо минулого року за весь рік у нас реєструвалося порядку 17-18 випадків, то цього року ми вже за жовтень-листопад зареєстрували 55 випадків захворювання на менінгіт», – розповідає Оксана Сторожук, в.о.  завідуючого дитячим респіраторно-менінгітним відділенням Хмельницької інфекційної лікарні.

Головний біль, температура та блювота не завжди є ознаками менінгіту. Встановити діагноз можна лише в стаціонарних умовах лікарні. За словами лікарів, тільки проведення спинно-мозкової пункції визначає, менінгіт це чи ні. Процедура ця досить безпечна, роблять її професійні лікарі-реаніматологи.

За останні два місяці – найбільше хворих. Семеро дітей зареєстрували у лікарні з ліцею №17. Втім, епідемії в місті немає, наголошують медики.

«Підстав для введення карантину чи обмежувальних заходів теж немає, – коментує Борис Ткач, начальник управління охорони здоров’я Хмельницької міської ради. – Багато хто звертається з приводу того, що в аптеках немає специфічних вакцин проти ентеровірусу, в тому числі й ентеровірусного менінгіту. На даний час у нас вже є деякий спад захворюваності. Сподіваємося, що в подальшому це захворювання спаде, але тоді нас чекатимуть гострі респіраторні вірусні інфекції».

Щоб запобігти захворюванню, медики радять батькам більше уваги приділяти прогулянкам на свіжому повітрі, уникати масових заходів, робити вологе прибирання і частіше мити руки.

«Не потрібно кварцувати приміщення, купувати якісь лампи, – пояснює Ірина Кондратюк,  головний спеціаліст управління охорони здоров’я Хмельницької міської ради. – Давайте дотримуватися того режиму, який потрібен дітям певного віку: провітрювання приміщення, часте миття рук і контроль за цим».

Наразі всі хворі на менінгіт переносять захворювання у легкій та середній формі важкості.

Детальніше – у сюжеті МТРК Місто.

Схоже

У Славутській центральній районній лікарні триває процес реформування: її перетворюють у комунальне некомерційне підприємство. Як пояснюють у районній раді, це не лише зміна статусу, а й покращення матеріальної бази підприємства. Відтак, уже розпочали капітальний ремонт інфекційного відділення, а торік за рахунок коштів районного бюджету там замінили покрівлю. “В поточному році для проведення ремонту інфекційного відділення […]

Договори з аптечними закладами міста Славута на 2019 рік на відпуск лікарських засобів за програмою “Доступні ліки” були заключні комунальним закладом Славутська центральна районна лікарня ім. Ф.Михайлова, засновником якої є Славутська районна рада, а головним розпорядником коштів – Славутська районна державна адміністрація. Відпуск ліків за вказаною програмою в місті Славута здійснювало 8 аптечних закладів. Про […]

Минулоріч була замінена покрівля корпусу інфекційного відділення Славутської ЦРЛ. А цього року заплановано реалізувати перший етап робіт з капітального ремонту приміщень будівлі. Про цей повідомляє офіційний сайт Славути. Нещодавно такі роботи уже були розпочаті – капітально ремонтуються приміщення першої черги. Згодом буде проведена  заміна вікон і дверей.