Від північного корпусу палацу Сангушків може лишитися тільки фундамент – волонтер

Північний корпус палацу князів Сангушків в Ізяславі нині у критичному стані – вважає волонтер громадської організації “Товариство культурної спадщини “Заслав’є” Сергій Гонтар.  На його думку, якщо найближчим часом нічого не зміниться, від цього корпусу залишиться лише фундамент з огризками.

Щороку від стін палацу Сангушків в Ізяславі відвалюються шматки.  “Попередній обвал стіни тут  стався ще три чи чотири роки тому. А хилитися вона почала ще раніше”, – розповів Сергій Гонтар.

Руйнування відбувається постійно, роками: то там шматок відвалиться, то там. Ніхто з відповідних органів цього ніде не фіксує і абсолютно нічого не робить!

За словами волонтера, цьогоріч у червні до міста приїжджав губернатор Вадим Лозовий. І разом з посадовцями Ізяславської міськради та райдержадміністрації побував серед руїн замку.  Відтоді корпус палацу обтягнули будівельною попереджувальною стрічкою і вчепили оголошення з фанери “Аварійна зона”. Такий же напис з’явився і  на асфальті перед головним входом.

Наразі пам’ятка перебуває на позабалансовому обліку. У червні йшлося і про те, щоб палац взяла на баланс Ізяславська міська рада з подальшим виготовленням проекту реставраційних робіт.

Завідувач сектору охорони пам’яток культури Хмельницької облдержадміністрації Сергій Шпаковський заявив про необхідність створення в Ізяславі заповідника. Бо саме це, на його думку, зможе врятувати пам’ятку світового значення від руйнації.

Кошти на реконструкцію палацу не виділялися протягом 12 років. У 2006 році за трохи менше, ніж півмільйона гривень з держбюджету виготовили топографічний план та очистили територію – повідомила головний спеціаліст сектору культури Ізяславської райдержадміністрації  Інна Прокопивнюк.

Проте, на думку волонтера Сергія Гонтара, 12 років тому за ці гроші “лише вигребли рослинність та завали і навіть не спромоглися їх толком вивезти з території Палацу. Кілька цих “курганів” зі сміттям можна бачити на багатьох сучасних фото”.

 

Схоже

За майже 90-річну історію обласного театру ім. М. Старицького комедії видатного англійського драматурга жодного разу не мали втілення на сцені. Тож для театру це дуже важливий та хвилюючий крок. Саме тому актори, режисер-постановник Дмитро Гусаков, головний художник театру Олександр Долоянц, який розробив декорації для вистави, та весь творчий колектив запрошують хмельничан на прем’єру “Приборкання норовливої”. […]

В експозиції «Самчиківський розпис – диво Хмельниччини», яку днями презентували у музеї історії міста, зібрали понад три десятки робіт п’ятьох майстрів. Самчиківський розпис, відродження якого почалося у середині минулого століття, іноді порівнюють з петриківським, хоча на думку мистецтвознавців, робити це неправильно. Петриківські візерунки – делікатні та деталізовані. Самчиківський же розпис, за словами самих художників, відрізняється […]

У Хмельницькому школярі та дошкільнята встановили рекорд України з одночасного читання книги Лариси Ніцой “Незламні мураші”. Хмельничани долучились до флешмобу #плекаємоукраїнськумову. Про це повідомили у прес-службі міської ради. “Лише 20 примірників книги і тисячі охочих її прочитати. За місяць 12000 дітей та дорослих приєднались до флешмобу”, – повідомили у міськраді. На рекордне читання завітала і […]