Від північного корпусу палацу Сангушків може лишитися тільки фундамент – волонтер

Північний корпус палацу князів Сангушків в Ізяславі нині у критичному стані – вважає волонтер громадської організації “Товариство культурної спадщини “Заслав’є” Сергій Гонтар.  На його думку, якщо найближчим часом нічого не зміниться, від цього корпусу залишиться лише фундамент з огризками.

Щороку від стін палацу Сангушків в Ізяславі відвалюються шматки.  “Попередній обвал стіни тут  стався ще три чи чотири роки тому. А хилитися вона почала ще раніше”, – розповів Сергій Гонтар.

Руйнування відбувається постійно, роками: то там шматок відвалиться, то там. Ніхто з відповідних органів цього ніде не фіксує і абсолютно нічого не робить!

За словами волонтера, цьогоріч у червні до міста приїжджав губернатор Вадим Лозовий. І разом з посадовцями Ізяславської міськради та райдержадміністрації побував серед руїн замку.  Відтоді корпус палацу обтягнули будівельною попереджувальною стрічкою і вчепили оголошення з фанери “Аварійна зона”. Такий же напис з’явився і  на асфальті перед головним входом.

Наразі пам’ятка перебуває на позабалансовому обліку. У червні йшлося і про те, щоб палац взяла на баланс Ізяславська міська рада з подальшим виготовленням проекту реставраційних робіт.

Завідувач сектору охорони пам’яток культури Хмельницької облдержадміністрації Сергій Шпаковський заявив про необхідність створення в Ізяславі заповідника. Бо саме це, на його думку, зможе врятувати пам’ятку світового значення від руйнації.

Кошти на реконструкцію палацу не виділялися протягом 12 років. У 2006 році за трохи менше, ніж півмільйона гривень з держбюджету виготовили топографічний план та очистили територію – повідомила головний спеціаліст сектору культури Ізяславської райдержадміністрації  Інна Прокопивнюк.

Проте, на думку волонтера Сергія Гонтара, 12 років тому за ці гроші “лише вигребли рослинність та завали і навіть не спромоглися їх толком вивезти з території Палацу. Кілька цих “курганів” зі сміттям можна бачити на багатьох сучасних фото”.

 

Схоже

Проект міжнародного фестивалю “Literary and translation festival “TRANSLATORIUM” профінансують на 160 тисяч гривень. Це будуть грантові кошти – повідомила директорка міського комунального підприємства “Агенція розвитку Хмельницького” Леся Герасимчук. Літературно-перекладацький фестиваль «TRANSLATORIUM» — це єдиний на сьогодні фестиваль в Україні, присвячений художньому перекладу. Захід вже двічі відбувався у Хмельницькому та надалі планується щорічно. Події фестивалю умовно […]

Перший крок до появи анімаційної студії у Хмельницькому – проект “Анімаційна лабораторія”, який переміг у програмі “Громадські ініціативи”. 60 тисяч гривень на проект дає міський бюджет. Ще 11 тисяч гривень – знайшли самі ініціатори. За ці кошти придбали техніку, меблі та матеріали для анімації – розповідає керівник анімаційної студії Вадим Подзігун. Студія розташувалася у середмісті […]

Фотовиставка «Лінія фронту. Рік 2018» відкрилася у Хмельницькому музеї фотомистецтва 6 грудня, у День Збройних сил України. Автор світлин, а їх у залах музею представлено 60, фотокореспондент «Радіо Свобода» Андрій Дубчак. Світлини про воєнні будні розбиті на три блоки. Перший – бій у Південному в червні цього року. Ще дві частини – це «нулі» 36-ї […]