Від північного корпусу палацу Сангушків може лишитися тільки фундамент - волонтер | Поділля News
Від північного корпусу палацу Сангушків може лишитися тільки фундамент – волонтер

Північний корпус палацу князів Сангушків в Ізяславі нині у критичному стані – вважає волонтер громадської організації “Товариство культурної спадщини “Заслав’є” Сергій Гонтар.  На його думку, якщо найближчим часом нічого не зміниться, від цього корпусу залишиться лише фундамент з огризками.

go to link Щороку від стін палацу Сангушків в Ізяславі відвалюються шматки.  “Попередній обвал стіни тут  стався ще три чи чотири роки тому. А хилитися вона почала ще раніше”, – розповів Сергій Гонтар.

source link Руйнування відбувається постійно, роками: то там шматок відвалиться, то там. Ніхто з відповідних органів цього ніде не фіксує і абсолютно нічого не робить!

http://myswallowtail.com/?x=beginner-gym-workout-routine-for-weight-loss За словами волонтера, цьогоріч у червні до міста приїжджав губернатор Вадим Лозовий. І разом з посадовцями Ізяславської міськради та райдержадміністрації побував серед руїн замку.  Відтоді корпус палацу обтягнули будівельною попереджувальною стрічкою і вчепили оголошення з фанери “Аварійна зона”. Такий же напис з’явився і  на асфальті перед головним входом.

Наразі пам’ятка перебуває на позабалансовому обліку. У червні йшлося і про те, щоб палац взяла на баланс Ізяславська міська рада з подальшим виготовленням проекту реставраційних робіт.

Завідувач сектору охорони пам’яток культури Хмельницької облдержадміністрації Сергій Шпаковський заявив про необхідність створення в Ізяславі заповідника. Бо саме це, на його думку, зможе врятувати пам’ятку світового значення від руйнації.

Кошти на реконструкцію палацу не виділялися протягом 12 років. У 2006 році за трохи менше, ніж півмільйона гривень з держбюджету виготовили топографічний план та очистили територію – повідомила головний спеціаліст сектору культури Ізяславської райдержадміністрації  Інна Прокопивнюк.

Проте, на думку волонтера Сергія Гонтара, 12 років тому за ці гроші “лише вигребли рослинність та завали і навіть не спромоглися їх толком вивезти з території Палацу. Кілька цих “курганів” зі сміттям можна бачити на багатьох сучасних фото”.

easiest weight loss  

follow link
Схоже

З нагоди святкування Великодніх свят біля майдану Незалежності обласного центру для хмельничан та гостей міста з’явилася ще одна святкова фотозона. Про це повідомляє прес-служба обласної ради. Святкове містечко облаштоване великодніми деревами, які оздоблені крашанками. А поруч розміщена велика паска і писанки. За словами начальниці управління культури, національностей, релігій та туризму облдержадміністрації Ірини Трунової, до створення […]

Роботи з приватної колекції знаної писанкарки, члена Національної спілки майстрів народного мистецтва, викладача Хмельницької дитячої школи образотворчого та декоративно-прикладного мистецтва Світлани Делікатної презентували у мистецькій залі музею історії міста. Наші предки свої знання про всесвіт, уявлення  про його триєдину природу: Праву, Яву, Наву, свої відчуття виражали стрункою системою символів та кольорів. Ці символи, як сакральна мова […]

Архітектурні пам’ятки, лани і сади, мапа нашої країни та, окремо, Хмельницької області – у мерії відкрилася виставка живописних полотен, створених мисткинею Ніною Гончарук. Свої роботи Ніна Іванівна виконує гладдю, удосконалюючи власними вишивальними знахідками, від чого картини набувають об’ємності. В  експозиції зібрано 40 робіт авторки, п’ять з яких містяни побачать вперше. У стінах міської ради Ніна […]