Новини
Новини ОТГ

Хмельниччина – на першому місці у рейтингу децентралізації

Міністерство регіонального розвитку оприлюднило рейтинг впровадження реформи в Україні.

Згідно із даними Мінрегрозвитку, Хмельниччина посіла перше місце. За словами директора Хмельницького центру розвитку місцевого самоврядування Сергія Яцковського, до уваги бралися абсолютні показники, які можуть бути порівнювані на всій території України.

“Мова йде не про кількісні показники, бо вони у великих областях завжди будуть більшими, а про відсоткові: площі, населення, рад базового рівня, які об’єдналися і так далі. Наші відсотки станом на кінець жовтня (а моніторинг Мінрегіону саме за цей період) виявилися кращими, ніж в інших областях, і ми – на першому місці. Маю надію, що така тенденція збережеться і надалі, адже протягом трьох років ми були завжди у лідерах”, – каже Сергій Яцковський.

Насправді, зізнається він, за цими показниками – величезна робота, пророблена колективом Хмельницького центру розвитку місцевого самоврядування спільно з обласними державною адміністрацією та радою по залученню громадян до прийняття  рішень про об’єднання.

“На рейтинг і на визначення нашого місця в ньому вплинув той факт, що у нас, крім об’єднання, відбуваються процеси приєднання до діючих громад. Нещодавно Уряд визнав спроможними ще шість громад у нашій області. А, як відомо, приєднання можливе до спроможних громад і тих, межі яких відповідають перспективному плану. Хмельницька область – одна із п’яти областей в Україні, де схвалений стовідсотковий перспективний план формування спроможних територіальних громад”, – пояснює Сергій Яцковський.

Автор: Тетяна Новак