Сім з восьми народних депутатів від Хмельниччини проголосували за бюджет-2019

Вранці 23 листопада Верховна рада прийняла головний фінансовий документ країни – законопроект №9000 про державний бюджет на 2019 рік. За нього проголосували 240 депутатів.

З восьми депутатів від Хмельниччини  ( Шинькович А.В, Мельниченко В.В., Мелник С.І., Мацола Р.М. від БПП, Лабазюк С.П. від «Волі народу», Ксенжук О.С. від «Народного фронту», позафракційний Герега О.В. та Бондар В.В. від «Відродження») проти прийняття бюджету на 2019 рік  проголосував тільки член фракції партії «Відродження» .

Найбільше голосів за новий бюджет віддали члени депутатської фракції партії «Блок Петра Порошенка» – 108 зі 134. Не менш  одностайними були і депутати від «Народного фронту»: з 81 члена фракції 71 проголосував «за». 22 депутати з 24 від партії «Відродження» погодилися з запропонованим фінансовим документом . «Самопоміч» з депутатами Радикальної партії  Олега Ляшка дружно була проти. А от депутати «Батьківщини» взагалі всі як один проігнорували доленосну подію.

Що очікує на країну у 2019 році? Заплановано зростання ВВП на 3%. Інфляцію прогнозують 7,4%. З 1 січня 2019 року прожитковий мінімум становитиме 1853 гривні і до кінця року виросте до 2027 гривень. Мінімальна зарплата теж підніметься до 4173 гривень.

За новим бюджетом збільшуються видатки на Кабінет міністрів (на 400 млн.грн) і Верховну Раду (на 300 млн.грн). Додаткове фінансування отримає Міністерство оборони.

При доході держбюджету  1 трильйон 26 мільярдів 131 мільйон гривень  видатки становитимуть 1 трильйон 112 мільярдів 130 мільйонів гривень. Дефіцит держбюджету – 89 мільярдів 989,3 мільйони гривень.

Бюджет розраховували за курсом  29,4 гривні за долар.

Схоже

Всеукраїнський молодіжний форум, що зібрався у Києві за ініціативи Юлії Тимошенко – кращий приклад, що політики вміють слухати. Не дивно, що таким чином вирізняється саме партія «Батьківщина», адже третина її фракції у парламенті – молодь, а 20% усіх партійних списків – квота «Батьківщини Молодої». Під час молодіжного форуму Юлія Тимошенко запропонувала кожному з учасників уявно […]

Громадянська мережа ОПОРА зафіксувала на Хмельниччині 31 випадок, коли народні обранці використовували тему виділення на їхні округи бюджетних коштів для «самопіару». Моніторинг відбувався протягом червня-жовтня. Свою ймовірну причетність до залучення коштів афішували перед виборцями всі семеро мажоритарників від області. ОПОРА фіксувала ймовірні випадки використання народними депутатами бюджетних ресурсів (субвенції на соціально-економічний розвиток окремих територій, коштів […]

Багато західних спостерігачів хотіли б зміни керівництва України після президентських виборів 2019 року.  Найбільш вірогідним сценарієм є обрання Тимошенко президентом і значне збільшення представництва її партії у парламенті – вона перемагає в опитуваннях зі значним відривом. Заходу вже зараз необхідно готуватися до такого розвитку подій. Перспективу приходу Тимошенко до влади варто розглядати, як шанс для […]