Хмельничани платитимуть за тепло більше, але все одно дешевше | Поділля News
Хмельничани платитимуть за тепло більше, але все одно дешевше

В деяких обласних центрах вже зараз, до підняття ціни на газ, тарифи суттєво вищі, ніж у Хмельницькому.

Частину Південно-Західного і увесь мікрорайон Гречани – загалом третину обласного центру нині обігріває Комунальне підприємство «Південно-Західні тепломережі». Опалювальний сезон тут розпочали 22 жовтня.

follow site «Запуск відбувся, можна сказати, за два дні усі будинки отримали тепло. Звичайно, були деякі нюанси, але загалом 23 жовтня всі будинки були підключені до опалення», – коментує Павло Возборський, директор комунального підприємства.

Проте, в опалювальний сезон могли і не вступити. У жовтні НАК «Нафтогаз» повідомив, що не надасть підприємству номінацій на блакитне паливо. Вирішити проблему допомогли вісім мільйонів гривень з міського бюджету.

follow site «Щоб ми могли отримувати газ, проплата має бути на рівні 90 відсотків. В нас коштів не вистачало, тому ми звернулися до міської ради по фінансову підтримку. Якби ми не отримали номінації, то могла бути ситуація, яку ми бачили в Смілі і в багатьох інших містах, де теплопостачальні організації були відключені від газу і, відповідно, не могли надавати свою послугу», – каже Павло Возборський.

best weight loss juices Нині тариф, за яким підприємство надає тепло в оселі хмельничан, найнижчий в Україні. Це 1137 гривень за гігакалорію теплової енергії. Зміниться він у грудні. Через подорожчання газу тариф становитиме 1468 гривень.

source «Ми дивимося проекти рішень, з якими виходять міста. Якщо порівнювати, він залишається найнижчим. До прикладу, у Тернополі тариф буде в межах 1700-1713 гривень. У Рівному дуже високий тариф. На сьогоднішній день, без урахування ціни на газ, у них вже був 1668 гривень», – зазначає директор комунального підприємства.

Утримувати найнижчий в Україні тариф підприємству вдається завдяки модернізації котелень, а їх «Південно-Західні тепломережі» мають 13. Замість старих тут встановили попередньо ізольовані труби, аби зменшити тепловтрати. Задля економії на котельнях замінили пальники.

Наразі борг підприємства перед НАК «Нафтогаз» становить 68 мільйонів гривень. Він виник через те, що держава впродовж останніх трьох років не повертає постачальникам тепла різницю у тарифах.  10 мільйонів комунальному підприємству винні хмельничани.

Детальніше – у сюжеті МТРК Місто

Схоже

У Шепетівці на вулиці Дзявульського робітники ШРЕПу проводять ямковий ремонт на ділянці дороги, де раніше було проведено  фрезерування. Про це повідомили у міській раді. “Також на цьому тижні ямковий ремонт проводиться на  вулиці П’яскорського”, – розповіли у прес-службі. Окрім того, на  вулиці 400-річчя Шепетівки продовжується встановлення бордюрних каменів.

16 квітня фахівцями ДП «Науково-технічний центр «Дорожній контроль якості» проведено перевірку якості виконання робіт із капітального ремонту ділянки автодороги Н-03 Житомир-Чернівці, км 269 – км 275 (с. Гуменці біля м. Кам’янець-Подільський). В процесі перевірки здійснювалось кернування середнього шару асфальтобетонного покриття, вимірювання поперечного похилу та ширини проїзної частини. Відібрані зразки асфальтобетонної суміші направлено до лабораторії ДП «Науково-технічний […]

Для забезпечення надійного та безперебійного постачання питної води населенню та економії електроенергії, Красилівське підприємство водопровідно-каналізаційного господарства провело планову заміну застарілого глибинного насосу на артезіанській свердловині № 26. 14 квітня 2019 року спеціалісти комунального підприємства провели демонтаж застарілого обладнання і монтаж глибинного насосу на артезіанській свердловинi потужністю 124 кубічних метри води за годину, повідомляють у міській […]