Колоски, лампадки і молитва: у Хмельницькому вшанували пам’ять жертв Голодомору

Понад тисячу містян зібралися сьогодні, 24 листопада, на майдані Незалежності у Хмельницькому, аби вшанувати українців, знищених під час Голодомору 1932-1933 років. Вишикувавшись у колону, з лампадками та колосками в руках, о 16.00 хмельничани рушили поминальною ходою до пам’ятника Янголу Скорботи, що на перехресті вулиць Свободи та Проскурівської. Маршрут скорботної ходи пролягав вулицями Соборною та Проскурівською. Обабіч на тротуарах подекуди стояли люди з лампадками в руках, які приєднувалися до колони.

Біля Янгола Скорботи також зібралося чимало хмельничан, а на гранітних парапетах розмістили сотні запалених лампадок. На встановленому неподалік пам’ятника екрані хмельничани могли прочитати довгий список – імена українців, яких було знищено голодом в країні, яку називали житницею Європи.

Майданчик біля пам’ятника не зміг вмістити всіх, хто прийшов вшанувати пам’ять знищених українців, тож десятки хмельничан стояли на тротуарах обабіч.

Священики різних конфесій відслужили міжконфесійну молитву біля пам’ятника, а хмельничани поклали до його підніжжя букетики з колосків та поставили запалені лампадки.

Кілька десятків лампадок поставили також біля ЦУМу.

Також сьогодні у місті обмежили проведення розважальних заходів, приспустили державні прапори, а небайдужі хмельничани поставили на підвіконня у своїх помешканнях запалені свічки на знак пам’яті про невинно вбитих українців.

Схоже

Головний сервісний центр МВС презентував новий електронний сервіс –тепер у два кліки можна перевірити свідоцтво про реєстрацію транспортного засобу, це надає змогу кожному громадянину самостійно впевнитись, чи було видано свідоцтво за вказаним номером. Онлайн-сервіс простий у використанні: щоб впевнитися, що свідоцтво про реєстрацію транспортного засобу видавалося, достатньо ввести його серію (три літери) та шестизначний номер у відповідні поля. У випадку, якщо дана інформація міститься в Єдиному державному реєстрі МВС стосовно зареєстрованих транспортних засобів та їх власників, на екрані з’явиться вся інформація, […]

Новий підрозділ у селі Чотирбоки Ленковецької об’єднаної територіальної громади Шепетівського району приступив до бойового чергування 7 грудня. Загалом це вже 91-й підрозділ місцевої пожежної охорони на Хмельниччині, повідомляє сайт Шепетівки. Пожежна команда обслуговуватиме 17 навколишніх сіл, розташованих у семи сільських радах. Це дозволить скоротити час прибуття допомоги рятувальників вдвічі. Відтак громада, а це близько 7 […]

З оглянутих 40 автобусів – шість випадків порушень закону про автотранспорт. Такі результати перевірки, проведеної у Хмельницькому працівниками управління «Укртрансбезпеки». За словами  старшого державного інспектора відділу держконтролю та нагляду за безпекою на транспорті Олега Вакалюка: Серед порушень – несправні задні ходові вогні та склоочисники, відсутня в омивачі вода, дадатково встановлені сидіння та  позагаражне зберігання транспортного засобу. […]