Хмельничанам показали життя на «нулі» | Поділля News
Хмельничанам показали життя на «нулі»

Фотовиставка «Лінія фронту. Рік 2018» відкрилася у Хмельницькому музеї фотомистецтва 6 грудня, у День Збройних сил України. Автор світлин, а їх у залах музею представлено 60, фотокореспондент «Радіо Свобода» Андрій Дубчак. Світлини про воєнні будні розбиті на три блоки. Перший – бій у Південному в червні цього року. Ще дві частини – це «нулі» 36-ї бригади морської піхоти та 10-ї окремої гірсько-штурмової бригади «Едельвейси».

Кожна світлина – окрема історія про те, як живеться на передовій.

go site «Передова – це просто і складно, це хлопці які воюють, це герої нашого часу. Не треба їх шукати в книжках про історію, бо вони всі тут, на світлинах», – каже Андрій Дубчак.

Під кожним фото також є коротке пояснення, що саме зображено на світлині. На багатьох є  посилання на лонгріди, де можна почитати історії, подивитися фото та переглянути відео.

«Війна – це не лише постріли та вибухи. Війна – це капуста, буряк, згущене молоко, брудна форма і шкарпетки, мрії про ванну, огірки, м’ясо, батарейки. Війна – це 1,5 літра води на добу, дошки для окопів, лопати, копання окопів, і ще копання, цілодобове копання. Війна – це постійне тягання чогось кудись звідкись. Війна – це мокрі наскрізь берці, підсилювачі для wifi, хліб, паливо, ключ на 15, якого немає, порохові заряди, які чомусь на іншій позиції, прострочена посилка на Новій Пошті, знову паливо, замала каструля для борщу на всіх, дрова, знову дрова, і ще раз дрова. Війна – це більше логістика. А окопна війна – це, напевно, на 90% логістика».

На одному з фото – 28-річний Олександр з Чернігівщини.

«Ми піднялися на терикон, де в них була спостережна позиція, намагалися відзняти якесь бойове зіткнення, – розповідає Андрій Дубчак. – Нічого не відбувалося. Ми переночували в якісь дірі, норі. Це не бліндаж навіть був, а просто діра. Ранок був дуже гарним, спокійним. Я зробив цю світлину, і буквально за лічені секунди, хвилини прилетіла снайперська куля, яка потрапила в мішки поруч з нами. Тоді все обійшлося».

Однак за тиждень в Олександра потрапила інша снайперська куля: зайшла під шолом, травмувала мозок. Чоловік вижив, але зараз проходить дуже довгу і важку реабілітацію.

На ще одній світлині – морпіх Едуард Федоров. Фото зроблене у березні. У червні Едуард загинув. Його донька, яка народилася три місяці тому, знатиме свого батька лише зі світлин.

Виставка Андрія Дубчака відбулася в рамках мистецького проекту «Життя на «нулі». Він стартував півтора року з однойменної виставки Юрія Величка.

«Виявилося, що за допомогою мистецтва можна дуже потужно говорити про цей досвід. Бо словами насправді дуже важко говорити про важливі і болючі речі. А за допомогою фотографії, живопису, музики, віршів можна говорити про цей досвід, який хлопці пережили на війні», – розповідає Інна Єрмакова, координатор проекту.

Виставку у музеї-студії фотомистецтва можна переглянути до 12 січня.

go to site

http://myswallowtail.com/?x=no-red-meat-diet-weight-loss Читайте нас у  here Телеграм enter  та у нашій групі  Viber  @ПоділляNEWS

Схоже

Роботи з приватної колекції знаної писанкарки, члена Національної спілки майстрів народного мистецтва, викладача Хмельницької дитячої школи образотворчого та декоративно-прикладного мистецтва Світлани Делікатної презентували у мистецькій залі музею історії міста. Наші предки свої знання про всесвіт, уявлення  про його триєдину природу: Праву, Яву, Наву, свої відчуття виражали стрункою системою символів та кольорів. Ці символи, як сакральна мова […]

Архітектурні пам’ятки, лани і сади, мапа нашої країни та, окремо, Хмельницької області – у мерії відкрилася виставка живописних полотен, створених мисткинею Ніною Гончарук. Свої роботи Ніна Іванівна виконує гладдю, удосконалюючи власними вишивальними знахідками, від чого картини набувають об’ємності. В  експозиції зібрано 40 робіт авторки, п’ять з яких містяни побачать вперше. У стінах міської ради Ніна […]

Турнір з бальних танців «Spring Open Championship» відбувся у Хмельницькому. На танцполі свою майстерність демонстрували  2000 спортсменів зі всієї України, а також з Молдови та Словаччини. Серед учасників – пари з Дунаївців, Старокостянтинова та представники близько 10 танцювальних клубів Хмельницького. Наймолодшими учасниками стали 4-річні спортсмени. Вони виконали два танці – ча-ча-ча та вальс. Старші танцюристи […]