Чим живе Хмельницька АЕС та чи є перспектива добудови двох енергоблоків | Поділля News
Чим живе Хмельницька АЕС та чи є перспектива добудови двох енергоблоків

go here У Хмельницькому відбулася публічна дискусія щодо перспектив Хмельницької АЕС. Говорили про продовження строку функціонування першого енергоблоку, проектний строк експлуатації якого завершився саме в день проведення заходу – 13 грудня. Не менш важливим є питання розвитку потужностей, а саме – добудова енергоблоків 3 і 4.  У дискусії взяли участь гості з Нетішина заступник генерального директора з капітального будівництва ХАЕС Олег Рахлінський, заступник головного інженера з нових блоків ХАЕС Геннадій Самосєй, депутат Хмельницької обласної ради Наталія Коваль, з Рівного – Андрій Мартинюк, голова ради ГО “Екоклуб”, керівник відділу енергетики Центру екологічних ініціатив “Екодія”, член Громадської Ради при Держатомрегулювання України Ірина Головко з Києва та представники громадськості.

follow url На самому початку зустрічі учасники дискусії висловилися з приводу стану справ у атомній енергетиці в Україні і у світі. Попри світову тенденцію зниження темпів будівництва атомних електростанцій у світі, для України атомна енергетика залишається важливою складовою енергетичного комплексу. 57% електроенергії, яка виробляється у нашій державі – атомна. Ціна 1 квт./год електроенергії, виробленої на АЕС складає 54 коп., що не покриває витрати підприємства. За розрахунками на 2019 рік ця вартість має зрости до 90 коп.

go site У області Хмельницька АЕС – одне з найпотужніших підприємств. Його розвиток суттєво впливає на економічні показники краю і викликає підвищений інтерес. Зокрема, це стосується і зупинки одного з енергоблоків станції. Стосовно продовження роботи 1-го енергоблоку, то Олег Рахлінський повідомив, що наразі складена і погоджена програма продовження експлуатації об’єкту. Блок зупинено для проведення необхідних робіт на 257 діб. При цьому будуть вжиті заходи з підвищення безпеки роботи енергоблоку, на що витратять приблизно 1,5 млрд.гривень.

Гаряча дискусія розгорнулася з приводу спорудження на Хмельницькій АЕС двох енергоблоків. Щоб продовжити будівництво, потрібен закон, проект якого розроблено фахівцями. Поки що він не прийнятий, хоча і погоджений відповідними структурами. До речі, розробники заклали у проект закону 10% відрахувань від загальної вартості будівництва на розвиток соціальної сфери зони спостереження. Однак поки що цих коштів у повному обсязі немає: знайдено лише 1,8 млрд.грн з 7,2 млрд.грн, закладених у проекті. Загальна ж вартість добудови складає 72,5  млрд.гривень. Розпочато діалог з громадами територій, прилеглих до ХАЕС.

«Якщо закон буде прийнято, ми тоді знайдемо інвесторів і приступимо до стадії проектування. Дуже відповідальний момент – вибір проектанта. Стадія проектування займе не менше 2,5 років. Приблизно стільки ж триватиме і підготовчий період», – зазначив Олег Рахлінський.

Для будівництва потрібні інвестиції, надійні поставщики обладнання. Розрив відносин з Росією суттєво ускладнив реалізацію проекту будівництва блоків на ХАЕС. Зацікавленість у співпраці демонструють і західні компанії, і Китай, однак далі переговорів справа поки не пішла.

Громадські активісти і екологи висловлюють побоювання з приводу шкідливих чи небажаних наслідків від введення у експлуатацію нових енергоблоків. Та поки що розумної і фінансово вигідної альтернативи атомній енергії в Україні  немає.

Торкнулися і болючої проблеми небажання влади вирішувати проблеми в атомній енергетиці, лобіювання олігархічних інтересів, марнування інтелектуального і наукового потенціалу країни

Довідково:Хмельницька АЕС  має два діючі енергоблоки сумарною потужністю 2000МВт. Вони підключені до мережі у 1987 та 2004 роках. Будівництво енергоблоків №3 і 4  почалося у радянські часи. Третій блок був збудований на 75%, четвертий – на 28%. Запланована потужність цих блоків – 2000 МВт.

here Читайте нас у  Телеграм  та у нашій групі  source site Viber  go to link @ПоділляNEWS

Схоже

Володимир Захар’єв — літератор, журналіст, археолог, краєзнавець, історик, архівіст з Дунаєвеччини. Голова Хмельницького обласного осередку Всеукраїнська творча спілка «Конгрес літераторів України». Член правління Всеукраїнська творча спілка «Конгрес літераторів України». Заступник першого заступника голови спілки. Про приємну новину він написав сьогодні на своїй сторінці у Фейсбук: Отримав медаль Святого Юрія Переможця Православної церкви України. За що? 25 […]

Під колесами трактора на Хмельниччині загинула людина. Це сталось учора, 21 травня, близько 13.45 години в селі Сприсівка Дунаєвецького району. За даними поліції, 64-річний місцевий житель рухався на власному міні-тракторі в напрямку центру села. Під час руху верхній одяг чоловіка потрапив на рухомі частини механізму трактора і його затягнуло під колеса. “Потерпілий отримав тілесні ушкодження […]

У Хмельницькому сьогодні, 22 травня, загорівся шиномонтаж. Аби рятувальники змогли вчасно загасити пожежу, містом обмежили рух, повідомляють патрульні. Загорівся шиномонтаж на проспекті Миру близько 12 години. Дим видно здалеку, кажуть очевидці. “У зв’язку із заходами, які вживаються по локалізації пожежі в шинному центрі по вул. Проспект Миру, тимчасового буде обмежений рух транспорту на ділянці дороги […]