Діти з сіл Хмельницької області взяли участь в IT-змаганні

1 та 2 грудня діти із 15 сіл Хмельницької, Полтавської, Вінницької та Харківської областей України відвідали столицю для участі у Scratch хакатоні. Захід відбувся у форматі змагання, де юним програмістам було запропоновано знайти шляхи вирішення суспільних проблем за допомогою технологій. Організаторами заходу стали Фонд BrainBasket, Агропромхолдинг Астарта та IT-компанія Miratech.

 Серед учасників Хмельницької області були команди дітей Користовецької, Наркевицької та Красилівської громади.

Хакатон – це захід, під час якого команди мають створити прототип вирішення  певної проблеми в обмежений період часу за допомогою програмування. Цього разу дітям було запропоновано поміркувати над такими суспільними проблемами, як екологія, вирощування рослин та здоровий спосіб життя. За допомогою візуальної мови програмування Scratch команди юних програмістів створювали комп’ютерні ігри та анімацію, які пізніше були презентовані перед журі. Крім того, в рамках заходу відбувся майстер-клас з управління роботом-конструктором M-bot.

Винахідливі та креативні – саме так журі конкурсу назвало проекти дітей та визначило переможців. Серед найцікавіших робіт: калькулятор, який допомагає розрахувати необхідність створення підприємств з переробки відходів; додаток, що визначає користь від схрещування певних видів рослин для підвищення врожайності; комп’ютерна гра, яка допомагає зменшити  залежність дитини від гаджетів; анімація, що розкриває тему важливості протидії зі шкідниками рослин традиційними методами. З поміж 14 команд журі конкурсу обрало 4 команди-переможці з Вінницької, Хмельницької та Полтавської областей.

«Ми впевнені, що українські діти в селах є дуже талановитими, але, на жаль, вони не завжди мають вільний доступ до сучасних знань. І саме хороший рівень володіння інформаційними технологіями може надати їм широкий шлях в майбутньому, тому чим раніше діти починають це вивчати, тим більше у них можливостей бути успішними», – поділилась Світлана Мозгова, директор департаменту з розвитку корпоративного партнерства та зовнішніх комунікацій агропромхолдингу Астарта.

Захід відбувся в рамках соціально-освітньої програми “IT-освіта в сільській місцевості, яка дозволяє мешканцям сіл оволодіти базовим IT-навичкам.

Читайте нас у Телеграм та у нашій групі Viber @ПоділляNEWS

Схоже

Перший у Хмельницькому комунальний басейн на базі спортивно-культурного центру “Плоскирів” запрацював у тестовому режимі для всіх охочих. Тепер його зможуть відвідувати не лише вихованці спортивних секцій, а й всі містяни. Про це йдеться у сюжеті МТРК “Місто”. “Басейн відкритий для всіх інших категорій населення, є можливість відвідувати індивідуально або з тренером. Є групові заняття”, – […]

Учора, 20 січня, в Україні стартувало одне з найпопулярніших розважальних шоу – “Голос країни 9”. Цього сезону у сліпих прослуховуваннях взяла участь мешканка Нетішина Вікторія Олійник – випускниця Народного вокального ансамблю та студії естрадної пісні “Вернісаж” Будинку дитячої творчості. “Тисячі людей по всій країні з нетерпінням очікують на розвиток грандіозної прем’єри, бо на їх очах […]

Цьогорічні новорічно-різдвяні свята подарували хмельничанам чимало культурно-розважальних новацій. Вперше різдвяний ярмарок відкрили за місяць до нового року. Вперше у місті оголосили фотоконкурс «Різдвяний Хмельницький». Тривав він з першого дня відкриття ярмарку – 1 грудня. Останнім днем подання робіт на конкурс було 9 січня. Брати участь у ньому могли як професійні фотографи, так і аматори, в […]