Діти з сіл Хмельницької області взяли участь в IT-змаганні | Поділля News
Діти з сіл Хмельницької області взяли участь в IT-змаганні

1 та 2 грудня діти із 15 сіл Хмельницької, Полтавської, Вінницької та Харківської областей України відвідали столицю для участі у Scratch хакатоні. Захід відбувся у форматі змагання, де юним програмістам було запропоновано знайти шляхи вирішення суспільних проблем за допомогою технологій. Організаторами заходу стали Фонд BrainBasket, Агропромхолдинг Астарта та IT-компанія Miratech.

 Серед учасників Хмельницької області були команди дітей Користовецької, Наркевицької та Красилівської громади.

Хакатон – це захід, під час якого команди мають створити прототип вирішення  певної проблеми в обмежений період часу за допомогою програмування. Цього разу дітям було запропоновано поміркувати над такими суспільними проблемами, як екологія, вирощування рослин та здоровий спосіб життя. За допомогою візуальної мови програмування Scratch команди юних програмістів створювали комп’ютерні ігри та анімацію, які пізніше були презентовані перед журі. Крім того, в рамках заходу відбувся майстер-клас з управління роботом-конструктором M-bot.

Винахідливі та креативні – саме так журі конкурсу назвало проекти дітей та визначило переможців. Серед найцікавіших робіт: калькулятор, який допомагає розрахувати необхідність створення підприємств з переробки відходів; додаток, що визначає користь від схрещування певних видів рослин для підвищення врожайності; комп’ютерна гра, яка допомагає зменшити  залежність дитини від гаджетів; анімація, що розкриває тему важливості протидії зі шкідниками рослин традиційними методами. З поміж 14 команд журі конкурсу обрало 4 команди-переможці з Вінницької, Хмельницької та Полтавської областей.

«Ми впевнені, що українські діти в селах є дуже талановитими, але, на жаль, вони не завжди мають вільний доступ до сучасних знань. І саме хороший рівень володіння інформаційними технологіями може надати їм широкий шлях в майбутньому, тому чим раніше діти починають це вивчати, тим більше у них можливостей бути успішними», – поділилась Світлана Мозгова, директор департаменту з розвитку корпоративного партнерства та зовнішніх комунікацій агропромхолдингу Астарта.

Захід відбувся в рамках соціально-освітньої програми “IT-освіта в сільській місцевості, яка дозволяє мешканцям сіл оволодіти базовим IT-навичкам.

Читайте нас у Телеграм та у нашій групі Viber @ПоділляNEWS

Схоже

Протягом двох днів у місті, в приміщенні колишнього ТЦ “Європа”, проходив всеукраїнський конкурс «Прорив легкої промисловості України». Такий захід вже вчетверте проводить «Національне галузеве партнерство в легкій промисловості України» разом із Асоціацією швейних училищ України. Цей конкурс популяризує професійну освіту та робочі спеціальності. Участь у ньому беруть плизько півсотні закладів професійної освіти із всіх регіонів […]

Наполегливі, талановиті та креативні. Це – про юних знавців технічного моделювання, які змагалися минулого тижня на обласному конкурсі учнів молодшого шкільного віку з початкового технічного моделювання, що відбувся на базі Хмельницького обласного центру науково-технічної творчості учнівської молоді. Захід проводився з метою підвищення ролі технічної творчості в системі освіти, пошуку та підтримки обдарованих дітей молодшого шкільного […]

Березень у місті над Смотричем обіцяє бути по-справжньому цікавим. Тут вчетверте відбудеться поетичний «Поділля Open», вперше потішить комедійний «Штрикало», а також всьоме пройде танцювальний фестиваль «Радея-Dance». А головне – вхід на усі заходи безкоштовний! Відкрили сезон письменники. Майстер гостросюжетних детективних історій Андрій Кокотюха, дитячий письменник Сашко Дерманський, художниця, науковець та педагог Марина Павленко та багато інших […]