Андріївські вечорниці по-хмельницьки: ворожили на тарілках, дихали вогнем та слухали рок | Поділля News
Андріївські вечорниці по-хмельницьки: ворожили на тарілках, дихали вогнем та слухали рок

У четвер, 13 грудня, на Різдвяному ярмарку у центрі Хмельницького було людно та гамірно. Сотні містян прийшли до головної ялинки, аби долучитися до театралізованого дійства, влаштованого з нагоди дня святого Андрія Первозванного. Сніг, який два дні поспіль засипав місто, нарешті створив на різдвяному ярмарку по-справжньому передноворічну атмосферу.

Спочатку співали традиційних старовинних обрядових пісень  та танцювали творчі колективи Центру національного виховання учнівської молоді. Потім демонстрували обряди ворожіння – дівчата, вбрані в автентичні строї, тягнули з тарілки різноманітні предмети, за якими визначали свою  подальшу долю. Хлопці продемонстрували обряд кусання калити. Глядачі, як правило, наймолодші, охоче долучалися до забав. А на майданчику перед сценою мали можливість зігрітися дорослі та діти, які пустилися в танок у великому колі.

Тим часом по інший бік сцени було гаряче. Там влаштували фаєр-шоу: у темряві малювали вогнем дивовижні фігури, жонглювали. Але найбільший захват у хмельничан викликало «дихання вогнем».

Завершилися Андріївські вечорниці виступом рок-гурту «Чумацький шлях», який підготував до свята спеціальну програму. В першій половині виступу до рок-виконавців долучилися учасниці проекту “Z…Грицьком”, які співали український пісень у рок-обробці.

На майданчику перед сцену протягом всього виступу було гаряче. Там зібрався гурт молодих людей, які, поскидавши верхній одяг, влаштували жартівливу штовханину та танці на снігу.

На останок виступу фронтмен гурту Сергій Строян проанонсував наступний виступ колективу, який відбудеться у неділю, 16 грудня та матиме шляхетну мету. Всі кошти, зібрані на концерті, підуть на дороговартісне лікування двох важкохворих хлопчиків.

Читайте нас у Телеграм та у нашій групі Viber @ПоділляNEWS

Схоже

Протягом двох днів у місті, в приміщенні колишнього ТЦ “Європа”, проходив всеукраїнський конкурс «Прорив легкої промисловості України». Такий захід вже вчетверте проводить «Національне галузеве партнерство в легкій промисловості України» разом із Асоціацією швейних училищ України. Цей конкурс популяризує професійну освіту та робочі спеціальності. Участь у ньому беруть плизько півсотні закладів професійної освіти із всіх регіонів […]

Наполегливі, талановиті та креативні. Це – про юних знавців технічного моделювання, які змагалися минулого тижня на обласному конкурсі учнів молодшого шкільного віку з початкового технічного моделювання, що відбувся на базі Хмельницького обласного центру науково-технічної творчості учнівської молоді. Захід проводився з метою підвищення ролі технічної творчості в системі освіти, пошуку та підтримки обдарованих дітей молодшого шкільного […]

Березень у місті над Смотричем обіцяє бути по-справжньому цікавим. Тут вчетверте відбудеться поетичний «Поділля Open», вперше потішить комедійний «Штрикало», а також всьоме пройде танцювальний фестиваль «Радея-Dance». А головне – вхід на усі заходи безкоштовний! Відкрили сезон письменники. Майстер гостросюжетних детективних історій Андрій Кокотюха, дитячий письменник Сашко Дерманський, художниця, науковець та педагог Марина Павленко та багато інших […]