Єдина помісна церква на Хмельниччині: зміни невідворотні | Поділля News
Єдина помісна церква на Хмельниччині: зміни невідворотні

Отримання Українською православною церквою незалежності  означає повернення первородства. Це своєрідний духовний «безвіз». Про це говорив Митрополит Хмельницький і Кам’янець-Подільський Антоній на брифінгу, присвяченому отриманню церквою Томосу.

Важливість об’єднавчого собору підкреслив  голова Хмельницької обласної державної адміністрації Вадим Лозовий. Для участі у доленосній події, яка зібрала 15 грудня в Києві понад 30 тисяч представників з усієї України, від Хмельниччини вирушило до столиці 3 тисячі мешканців області. У самому голосуванні взяли участь три митрополита, три священники та троє мирян з Хмельницької області.

«Делегація від релігійних громад області була потужною підтримкою для голосуючих. Соборові передувала велика підготовча робота.  Я зустрічався з представниками церков  Хмельниччини і просив, аби ті відповідально поставилися до того, що відбудеться у Києві», – поділився голова ОДА Вадим Лозовий.

Об’єднавчий собор – це черговий крок у непростому процесі здобуття незалежності Українською православною церквою. Новообраний глава Української помісної церкви митрополит Єпіфаній разом з Президентом України Петром Порошенком 6 січня вирушить до Константинополя, щоб, власне,  отримати Томос.

«На Соборі проголосували за два Статути – один з яких релігійний, інший стосується юридичних аспектів. Як буде проходити сам процес, правові питання – буде відомо згодом», – зазначила Аліна Коваль, яка брала участь у голосуванні на Соборі.

Владика Антоній розповів про те, що очікує на віруючих після приєднання Української православної церкви Московського патріархату до Єдиної помісної церкви. За його словами, люди самі обиратимуть, до якої церкви їм ходити, ніякого примусу не буде і бути не може.

«Перехідний період нелегкий, але зміни невідворотні. Я вірю, що на Хмельниччині не буде розбрату. Нам усім треба бути мудрими і розуміти, що наша сила в єдності», – підкреслив Митрополит Антоній.

Голова ОДА Вадим Лозовий запевнив, що усі намагання розхитати ситуацію в області, усі порушення  будуть припинені. Для врегулювання усіх спірних питань і можливих конфліктів є законні засоби. Поліція, Служба безпеки мусить захистити громадян і церковні громади незалежно від того, який вибір вони зроблять. Усі питання ми повинні вирішувати у законний і демократичний спосіб.

Читайте нас у Телеграм та у нашій групі Viber @ПоділляNEWS

Схоже

Програма – у дії, але чи розібралися у ній субсидіанти? Вочевидь, не до кінця, адже чимала частина жителів області, отримавши державну допомогу, не поспішає розраховуватися за надані комунальні послуги та накопичує борги. Зокрема, зі 175 тисяч подолян-субсидіантів понад 140 тисяч мають за спожитий газ заборгованість, яка сягнула вже понад 350 мільйонів гривень. У газопостачальній компанії […]

Сапер Андрій Молін на квартиру чекав 20 років – саме стільки чоловік працює надзвичайником. Тепер разом із дружиною та двома дітьми житиме у двокімнатному помешканні. Крім того, ключі від нових квартир днями отримали ще 20 рятувальників області. Всі вони мешкатимуть у триповерхівці на території колишньої військової частини ДО160 у мікрорайоні Ракове. Приміщення житлового будинку колись […]

Працівники управління протидії злочинності ГУНП в Хмельницькій області разом з молоддю та громадськими активістами взяли до рук балончики з фарбою і замалювали в місті написи, які пропагують купівлю наркотиків через мережу інтернет. «Соль», «фен», «спайси» — такі написи, на жаль, можна доволі часто побачити на парканах та будівлях в усіх куточках нашої держави. Саме вони […]