Новорічні дерева Хмельниччини: законні та незаконні

Лісівники краю цьогріч запланували реалізувати до 15 тисяч новорічних дерев. Про це повідомив головний спеціаліст відділу лісового та мисливського господарства Хмельницького обласного управління лісового та мисливського господарства Євнен Клок МТРК “Місто”.

За потреби лісівники можуть реалізувати і більше 30 тисяч новорічних дерев. Але за останні роки цей показник не перевищував 20 тисяч. У лісогосподарствах області є 200 гектарів спеціальних шкілок, де ялинки та сосни вирощуються спеціально для новорічних потреб. Вони розташовані на всій території Хмельниччини. Проте більшу кількість таких дерев вирощують у північних районах області. Оскільки природні умови там кращі для їхнього росту.

У людей чомусь склалася думка, що вирубування ялинок й сосен спричиняє шкоду екології. Але вона хибна. Тому що лісове господарство подібне до сільського. Так само вирощується певна органічна продукція – зазначив Євген Клок.

Утім, зловживання у цій сфері таки існують. За незаконне зрубування дерев передбачена адміністративна відповідальність у вигляді штрафу. А якщо шкода заподіяна у значних обсягах, може йтися і про відповідальність кримінальну.

Наприклад, вантажівка з незаконно зрубаними ялинками потягне вже на кримінальну відповідальінсть. Останній випадок такої масової незаконної вирубки новорічних дерев зафіксований п’ять років тому. У всі інші роки були лише поодинокі випадки. Сумарно винуватець незаконної вирубки може сплатити від 500 до 3000 гривень штрафу та відшкодування збитків за одне дерево.

 

Читайте нас у Телеграм та у нашій групі Viber @ПоділляNEWS

Схоже

Чотири роки бібліотеки Хмельницької міської централізованої бібліотечної системи беруть участь у Всеукраїнській акції “Бібліотека українського воїна”.  За цей час вдалося зібрати та передати військовим частинам 406 примірників книг. Загалом знайшлося понад 120 небайдужих, які передавали книги. Про це повідомили у міській раді. Хмельничан закликають долучатися до акції. Перевага надається винятково україномовним книгам (це можуть бути і переклади […]

На Хмельниччині 17 691 військовий отримав дозвіл на розробку землевпорядної документації на землі загальною площею 28 358,95 гектарів. З початку ініціативи забезпечення учасників антитерористичної операції земельними ділянками із заявами до Головного управління Держгеокадастру у Хмельницькій області звернулось 25 426 військовослужбовців. “Найбільшу кількість заяв отримали у Хмельницькому районі та м.Хмельницький – 3438, Старокостянтинівському – 2750 та […]

На Хмельниччині через святкування сторіччя Акта Злуки, вводять обмеження для автотранспорту по трасі державного значення Р24, яка проходить через село Гуків Чемеровецького району. Про це повідомляють у поліції області. Зазначається, що на межі Тернопільщини та Хмельниччини (в районі сіл Гуків Чемеровецького району та Скала Подільська Борщівського району) відбуватимуться урочисті заходи, у зв’язку з якими 22 […]