Новорічні дерева Хмельниччини: законні та незаконні | Поділля News
Новорічні дерева Хмельниччини: законні та незаконні

Лісівники краю цьогріч запланували реалізувати до 15 тисяч новорічних дерев. Про це повідомив головний спеціаліст відділу лісового та мисливського господарства Хмельницького обласного управління лісового та мисливського господарства Євнен Клок МТРК “Місто”.

За потреби лісівники можуть реалізувати і більше 30 тисяч новорічних дерев. Але за останні роки цей показник не перевищував 20 тисяч. У лісогосподарствах області є 200 гектарів спеціальних шкілок, де ялинки та сосни вирощуються спеціально для новорічних потреб. Вони розташовані на всій території Хмельниччини. Проте більшу кількість таких дерев вирощують у північних районах області. Оскільки природні умови там кращі для їхнього росту.

У людей чомусь склалася думка, що вирубування ялинок й сосен спричиняє шкоду екології. Але вона хибна. Тому що лісове господарство подібне до сільського. Так само вирощується певна органічна продукція – зазначив Євген Клок.

Утім, зловживання у цій сфері таки існують. За незаконне зрубування дерев передбачена адміністративна відповідальність у вигляді штрафу. А якщо шкода заподіяна у значних обсягах, може йтися і про відповідальність кримінальну.

Наприклад, вантажівка з незаконно зрубаними ялинками потягне вже на кримінальну відповідальінсть. Останній випадок такої масової незаконної вирубки новорічних дерев зафіксований п’ять років тому. У всі інші роки були лише поодинокі випадки. Сумарно винуватець незаконної вирубки може сплатити від 500 до 3000 гривень штрафу та відшкодування збитків за одне дерево.

 

Читайте нас у Телеграм та у нашій групі Viber @ПоділляNEWS

Схоже

Шепетівський міськрайонний суд визнав винуватим у порушенні правил безпеки дорожнього руху особою, яка керує транспортним засобом, що спричинило потерпілому середньої тяжкості тілесне ушкодження, водія районної державної лікарні ветеринарної медицини та призначив йому покарання – 2 роки виправних робіт, з відрахуванням на користь держави 20% від заробітку, без позбавлення права керувати транспортними засобами, повідомляє прес-служба Хмельницького апеляційного […]

До Полонського районного суду звернулася жителька Житомирської області із позовом до батька та його нинішньої дружини про усунення перешкод у користуванні житлом шляхом виселення та зняття з реєстрації місця проживання.  Своє прохання обґрунтувала тим, що її бабуся, разом з якою мешкають відповідачі, подарувала їй свій будинок у Полонному. Позивачка з сім’єю хочуть туди переїхати, аби […]

Відділ примусового виконання рішень Управління Державної виконавчої служби Головного територіального управління юстиції у Хмельницькій області відкрив виконавче провадження з примусового виконання наказу Господарського суду Хмельницької області про виконання рішення Хмельницького обласного територіального відділення Антимонопольного комітету України. Про це йдеться у повідомленні прес-служби ХОТВ Антимонопольного комітету України. Як уже повідомлялось, виконавчий комітет Шепетівської міської ради не […]