Близько 30 відсотків хмельничан ще не обрали свого сімейного лікаря
За 9 місяців 2018 року кампанії “Лікар для кожної сім’ї” свого терапевта, педіатра чи сімейного лікаря обрали понад 186 тисяч хмельничан.
Із медиками, які працюють у Центрі первинної медико-санітарної допомоги №2, уклали договори понад 111 тисяч 200 хмельничан. Це означає, що декларації зі своїм лікарем підписали 72% мешканців.
“Як свідчить світова практика, більшість проблем зі здоров’ям можуть бути вирішені на первинному рівні меддопомоги, особливо в разі своєчасного звернення, — розповідає головний лікар Центру ПМСД №2 Людмила Головко. — Сімейний лікар, терапевт чи педіатр не лише встановлює діагноз і лікує найпоширеніші хвороби, травми, отруєння, а й консультує щодо здорового способу життя, дає направлення на аналізи, до вузьких спеціалістів, видає довідки. Нині укладання декларацій триває”.
Наразі процес дещо уповільнився, і це не на користь ні медзакладам міста, ні хмельничанам, оскільки фінансування Національна служба здоров’я виділяє під конкретну кількість пацієнтів, які уклали відповідні угоди.
“Ці кошти, — зауважує Людмила Головко, — вдвічі-втричі більші, ніж колишні державні субвенції. Така оплата послуг дозволить покращити матеріально-технічне оснащення медзакладів, забезпечити кращі умови праці для медиків та зручні умови перебування для відвідувачів. Вибрати лікаря, в якого ви отримуватимете послуги, нескладно. Можна укласти угоду з фахівцем, якого знаєте і довіряєте. Якщо ж не маєте постійного лікаря, можете скористатися відгуками друзів чи знайомих. Потрібно лише прийти до амбулаторії сімейної медицини, де в реєстратурі отримати вичерпну інформацію про медиків. Аби зекономити час і не стояти в черзі, записатися на прийом до медика, з яким укладена угода, можна онлайн через сайт medics.com.ua.
Підписуючи декларацію з конкретним лікарем, ви повідомляєте державу (в її особі новостворену Національну службу здоров’я), що плата за ваше медичне обслуговування має надходити саме у цей медичний заклад. Декларація не є юридичним документом і в будь-якому випадку можна укласти нову з іншим обраним лікарем, а зміни автоматично зафіксуються в системі”.
Слід також врахувати, що лікар може відмовити у підписанні декларації, якщо він уже набрав максимально рекомендовану кількість пацієнтів: сімейний лікар може обслуговувати 1800 пацієнтів, терапевт — 2000, педіатр — 900. До речі, всі педіатри вже мають повне навантаження. Залишилися лише лікарі загальної практики.
“Я звертаюся до хмельничан, які ще не уклали угоди на медичне обслуговування на первинному рівні, — продовжує Людмила Головко. — Поспішіть із вибором свого лікаря, бо у 2019 році безоплатні медичні послуги на вторинному і третинному рівнях у рамках реформи фінансування системи охорони здоров’я надаватимуться лише за наявності направлення від сімейного лікаря”.
Автор: Тетяна Новак
Читайте нас у Телеграм та у нашій групі Viber @ПоділляNEWS