13 хмельничан нового року | Поділля News
13 хмельничан нового року

click here Щодня у Хмельницькому міському перинатальному центрі народжується 6-7 малюків. У перший день 2019 року тут був справжній бебі-бум: на світ з’явилося 13 немовлят.

«Народилося 7 дівчаток і шість хлопчиків, – розповідає головний лікар перинатального центру Андрій Ропотан. – Був і кесарів розтин, і передчасні пологи, і ускладнення незначні, з якими впоралася чергова бригада. Всі мами почуваються добре, переведені в післяпологові палати».

З тринадцяти пологів одні були передчасними, п’ять провели з допомогою кесаревого розтину. Нині всі молоді мами приймали вітання від міського голови. Жінкам, які народили в перший день нового року, Олександр Симчишин традиційно вручив подарунки: теплі дитячі ковдри та комбінезони.

Першим у новому році народився хлопчик, який став третім сином у родині. Назвали малюка Марком.  Молода мама каже, що так Новий рік ще не зустрічала.

У 2018 році у перинатальному центрі народилося 2577 малюків. У порівнянні з 2017-м, це на 150 діток більше. Медикаментозне забезпечення всіх пологів повністю  оплачується з міського бюджету.

«І природні пологи, і кесарів розтин ми так само забезпечуємо, – коментує Хмельницький міський голова. – В середньому, це сума від 254 гривень до півтори тисячі. Понад мільйон сто гривень на рік ми витрачаємо на медикаменти. І треба розуміти, що якщо ми називаємо суму, то вона були би значно більшою для людини, якби вона йшла купувати ліки в аптеку, оскільки ми це купуємо оптово-тендерною закупівлею».

А дитячі комплекти міський голова вручає молодим матусям чотири рази на рік: їх отримують ті жінки, які народили 1 січня, а також у День матері, у День вишиванки та на День міста Хмельницького.

Детальніше – у сюжеті МТРК Місто

go site

Читайте нас у  Телеграм  та у нашій групі  Viber  @ПоділляNEWS

Схоже

З останніх – це нові двори з парковкою на Прибузькій, 44, міжквартальна дорога з тротуарами у Ракове (від Майборського до Героїв АТО) і новий сучасний двір з зеленими зонами, еко-парковкою і тротуарами на Старокостянтинівському шосе, 12. Нові тротуари також збудували на Водопровідній (біля НВК 10), Хотовицького (біля НВК 6), Проскурівського підпілля, Репіна. Завершили також новий […]

На жодній з 11 локацій фахівці Хмельницького лабораторного центру МОЗ України не виявили патогенних мікроорганізмів, здатних викликати інфекційні захворювання. Про це повідомив директор центру Олег Балашов. За його словами, держава виділяє кошти лише на перевірки офіційних місць для відпочинку. Йдеться про пляжі у Хмельницькому, Ізяславі, Красилові, Полонному, Нетішині, Старокостянтинові та декілька локацій у Кам’янець-Подільському районі. […]

До такого висновку після перевірки цих закладів прийшли члени  моніторингової групи у складі представниці омбудсмена в області, координаторки взаємодії, експерта-психіатра та громадської моніторки. До прикладу, у Дунаєвецькому психоневрологічному інтернаті пацієнти у 35-градусну спеку вдягнені в осінні туфлі, теплі светри та піджаки. Монітори під час візиту помітили й те, що підопічні притиснуті столами до лавок, а […]