У Хмельницькому для хворих на кір облаштували окремий корпус | Поділля News
У Хмельницькому для хворих на кір облаштували окремий корпус

54 пацієнти – саме стільки хворих на кір наразі перебувають у Хмельницькій інфекційній лікарні. Серед них – 31 дитина. У медзакладі для таких хворих вперше за останні 15 років розгорнули окремий корпус, аби вони не контактували з іншими пацієнтами.

go «Вірус дуже висококонтагіозний, високолетючий, він може підніматися по вентиляції, може розповсюджуватися коридором, – пояснює заввідділенням для лікування дорослих хворих Хмельницької інфекційної лікарні Валентина Кузьміна. – І коли пацієнт виходить з палати, повітря може до двох годин утримувати вірус кору, який є контагіозний (заразний) для іншого пацієнта. Тому для пацієнтів з кором ми розгорнули повністю цілий корпус».

Серед тих, кому в лікарні встановили діагноз «кір», 33 жителів обласного центру. У п’яти пацієнтів медики підозрюють ускладнення у вигляді пневмонії. У більшості хворих, каже Валентна Кузьміна, спостерігають характерні для цієї інфекційної недуги реактивні гепатити та панкреатити. А починався кір у всіх пацієнтів однаково – симптомами, схожими на грип: висока температура (39-40 градусів), кашель, кон’юнктивіт,  інтоксикація. Але, починаючи з 3-5 дня, при кору з’являється ще й висипання.

see url Кір – це хвороба, яка має циклічний перебіг. Щоп’ять років в Україні, яка не має колективного імунітету до цієї інфекції, фіксують збільшення захворюванності як серед дітей, так і серед дорослих.

За словами начальника управління охорони здоров’я Хмельницької міської ради Бориса Ткача, серед дорослих, швидше за все, відгукується той період, коли в країні не проходила вакцинація проти кору. А щодо дітей, то медики закликають тих, хто ще не вакцинував своїх малюків, зробити це. Вакцинація не захищає повністю від захворювання, але воно протікає в легшій формі.

Зараз вакцини від кору у лікарнях Хмельницького є. Діти забезпечені ними повністю, а дорослих можуть щепити тими препаратами, які залишилися з минулорічних запасів. Мінохорони здоров’я дозволяє це зробити.

Детальінше – у сюжеті МТРК Місто.

source url

Читайте нас у  Телеграм watch  та у нашій групі  Viber  @ПоділляNEWS

Схоже

Хмельницький обласний перинатальний центр поповнився новим обладнанням. Три лампи для фототерапії новонароджених подарував закладу «Волонтерський лідерський рух». Збір коштів для закупівлі ламп організувала Юлія Перепилицина. Вона мама трьох діток. Не так давно народжувала у обласному перинатальному центрі. Її дитина народилася з маленькою вагою і потребувала лікування. Виявилося, що у закладі є проблеми з лампами фототерапії. Тож […]

У Хмельницькому за три місяці від початку року зафіксовано 557 випадків захворювань на кір. Про це каже начальник міського управління охорони здоров’я Борис Ткач, передає “Поділля-центр”. За його словами, Хмельницький у лідерах з кількості зареєстрованих випадків кору в Україні. Найбільше хворіють дорослі. У зв’язку з епідемією хмельничани без щеплень від кору не будуть допускатися до […]

У Хмельницькому без щеплень від кору викладачів і школярів із 13-го травня мають право не допускати до навчання і роботи. Таке рішення було прийняте під час позапланового засідання комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій міської ради, йдеться у сюжеті МТРК “Місто”. Засідання спричинила ситуація щодо захворюваності на кір, яка склалася в краї. “Відповідно […]