У Хмельницькому для хворих на кір облаштували окремий корпус

54 пацієнти – саме стільки хворих на кір наразі перебувають у Хмельницькій інфекційній лікарні. Серед них – 31 дитина. У медзакладі для таких хворих вперше за останні 15 років розгорнули окремий корпус, аби вони не контактували з іншими пацієнтами.

«Вірус дуже висококонтагіозний, високолетючий, він може підніматися по вентиляції, може розповсюджуватися коридором, – пояснює заввідділенням для лікування дорослих хворих Хмельницької інфекційної лікарні Валентина Кузьміна. – І коли пацієнт виходить з палати, повітря може до двох годин утримувати вірус кору, який є контагіозний (заразний) для іншого пацієнта. Тому для пацієнтів з кором ми розгорнули повністю цілий корпус».

Серед тих, кому в лікарні встановили діагноз «кір», 33 жителів обласного центру. У п’яти пацієнтів медики підозрюють ускладнення у вигляді пневмонії. У більшості хворих, каже Валентна Кузьміна, спостерігають характерні для цієї інфекційної недуги реактивні гепатити та панкреатити. А починався кір у всіх пацієнтів однаково – симптомами, схожими на грип: висока температура (39-40 градусів), кашель, кон’юнктивіт,  інтоксикація. Але, починаючи з 3-5 дня, при кору з’являється ще й висипання.

Кір – це хвороба, яка має циклічний перебіг. Щоп’ять років в Україні, яка не має колективного імунітету до цієї інфекції, фіксують збільшення захворюванності як серед дітей, так і серед дорослих.

За словами начальника управління охорони здоров’я Хмельницької міської ради Бориса Ткача, серед дорослих, швидше за все, відгукується той період, коли в країні не проходила вакцинація проти кору. А щодо дітей, то медики закликають тих, хто ще не вакцинував своїх малюків, зробити це. Вакцинація не захищає повністю від захворювання, але воно протікає в легшій формі.

Зараз вакцини від кору у лікарнях Хмельницького є. Діти забезпечені ними повністю, а дорослих можуть щепити тими препаратами, які залишилися з минулорічних запасів. Мінохорони здоров’я дозволяє це зробити.

Детальінше – у сюжеті МТРК Місто.

Читайте нас у Телеграм та у нашій групі Viber @ПоділляNEWS

Схоже

У 2018 році на кір захворіли 1324 мешканці Хмельниччини, найвища захворюваність — в обласному центрі. Про це повідомляють в обласному лабораторному центрі МОЗ. По регіонах області захворюваність розподілилась наступним чином: місто Хмельницький – 345 випадків, Хмельницький район  – 135 хворих. Багато хворіли і в Кам’янці – 111 людей. В інших регіонах кількість випадків захворювання значно […]

За період з 14 по 20 січня 6794 мешканці Хмельниччини захворіли на грип та ГРІ. При цьому через захворюваність госпіталізували 276 людей. Про це повідомили в обласному лабораторному центрі МОЗ. Як зазначається, в усіх регіонах області показник захворюваності є нижчим від епідпорогу і лише в містах Хмельницькому, Кам’янці-Подільському та Дунаєвецькому районі захворюваність залишається високою. “За […]

У користування Хмельницька міська лікарня отримала обладнання для гемодіалізу, вартістю майже 10 мільйонів гривень. Його передало підприємство “Ренарт” і таким чином отримала право брати участь у торгах за надання послуги, повідомляють у міській раді. “Після обговорення пропозицій, які надійшли від бажаючих постачати обладнання та витратні матеріали для майбутнього відділення гемодіалізу, була обрана київська фірма ТОВ […]