Хмельниччина лідирує у загальному рейтингу щодо формування ОТГ | Поділля News
Хмельниччина лідирує у загальному рейтингу щодо формування ОТГ

Міністерство регіонального  розвитку, будівництва і житлово-комунального господарства оприлюднило результати Моніторингу децентралізації влади та реформування місцевого самоврядування в Україні станом на 10 січня 2019 року. Хмельницька область очолила загальний рейтинг щодо формування ОТГ.

 «Третє місце у нас за відсотком покриття громадами території області, а четверте – за кількістю громад, що об’єдналися, або в яких відбулося приєднання. П’яте місце Хмельниччина займає за відсотком населення, яке проживає в об’єднаних територіальних громадах, сьоме – за кількість ОТГ чисельність жителів яких менша п’яти тисяч. Восьме місце за загальною кількістю об’єднаних територіальних громад, але цей показник у рейтингу не враховується», – пояснює директор Хмельницького ЦРМС Сергій Яцковський.

Отож, за підсумковими результатами 2018 року, Хмельниччина зайняла перше місце у рейтингу областей щодо формування об’єднаних громад.

Нагадаємо, у 2018 році відбулися перші вибори у Шаровечківській, Білогірській, Улашанівській, Новоставецькій та Ямпільській об’єднаних територіальних громадах. Шляхом приєднання Варварівської сільської ради утворилася Славутська міська ОТГ, а також відбулося приєднання сільських рад у декількох громадах області.

Загальний рейтинг складається із шести показників, серед яких загальна кількість ОТГ та тих, які об’єдналися. Також враховується площа області вкрита громадами, кількість ОТГ із чисельністю населення менше 5 тисяч осіб, відсоток населенні,яке проживає у громадах відносно загальної кількості жителів області. Ще одним показником є відсоток площі області вкритої перспективним планом. За цим показником Хмельниччина – на першому місці.

З 2015 року до сьогодні в Україні створено 876 територіальних громад, в тому числі 44 – на Хмельниччині.

Докладніше про результати моніторингу у звіті Міністерства.

rg_khmelnytsky_122018_press

Читайте нас у Телеграм та у нашій групі Viber @ПоділляNEWS

Схоже

Від нещодавнього буревію постраждали майже всі населені пункти Старосинявської ОТГ.  Збитків зазнали як домогосподарства, так і комунальні установи селищної ради. Буревій був такої сили, що повалив дерева. У селі Заставці стара ялина впала на дах місцевої школи і завдала шкоди покриттю. У селі Нова Синявка зірвало дах у ЗОШ І-ІІІ ступенів. Також зафіксовано пошкодження даху в […]

У Солобковецькій громаді, що в Ярмолинецькому районі, придбали усі необхідні матеріали та почали будівельні роботи з забезпечення водопостачання у трьох населених пунктах громади. Першими стартували Солобківці, в наступному місяці почнуться роботи в селах Глушківці та Стріхівці. Вартість проекту нового будівництва зовнішніх мереж питного водопроводу в с. Солобківці по вул. Нетета, Лісна, Шевченка, частини Героїв Крут та Стуса […]

У Нетішині обговорили подальші дії щодо об’єднання громад. Процес добровільного приєднання може завершитись до кінця травня нинішнього року, повідомляє прес-служба міськради. Як відомо, 3 березня 2019 року громада Старокривинської сільської ради вже втретє визначилась щодо об’єднання з Нетішином в Нетішинську міську об’єднану територіальну громаду. Як розповів міський голова Олександр Супрунюк, такий процес передбачає 11 етапів. […]