Навіщо змінювати Конституцію. Щоб змінити державу | Поділля News
Навіщо змінювати Конституцію. Щоб змінити державу

Ефір Юлії Тимошенко, який було показано на ICTV 14 січня, був вартим уваги. По-перше, через те, що найбільш рейтингового кандидата в президенти не так часто побачиш на телебаченні. Її появу можна пов’язати більше з необхідністю каналів показувати «баланс думок», ніж із домовленостями. По-друге, на відміну від інших кандидатів, Юлія Тимошенко говорила не слоганами. Її тези були програмними – результат роботи разом з експертами та науковцями. Тут сильно порожніми словами і не поясниш.

Логіка Юлії Тимошенко зрозуміла: у 2019 році буде визначатися вектор розвитку України в новому світі. У світі, який є незнайомим нам – міжнародні інституції не можуть гарантувати мир у світі, Росія продовжує агресивно поводити себе та зазіхати на суверенітет, а США та ЄС зайняті внутрішніми проблемами.

Так як раніше – просто обрати нового Президента та домовитися зі старими олігархами вже не вийде. Фактично, в України є два варіанти – переформатувати державу, або ж спокійно дивитися на те, як договорняк еліт потроху здає суверенітет і торгує самостійністю.

В основі плану Юлії Тимошенко – створення нової Конституції та зміна економічної моделі України.

Сучасна Конституція виконала своє завдання – показала, що Україна є незалежною. Завданням нової конституції є знищення кланової економіки. Для цього новий проект основного закону має бути затверджений народом України. Ідея очевидна, але досі долю народу звикли вирішувати в рамках урядового кварталу Києва. Таким чином, Юлія Тимошенко провокує політичну реальність, показуючи той розкол, який відбувся між народом і панівною верхівкою. Між тими, хто працює і платить податки і тими, хто навчився перекачувати гроші в офшори. Юлія Тимошенко залишається чи не єдиним політиком, який кидає виклик системі.

Зміна економічної моделі України – це створення соціально-ринкової економіки. В Україні часто називають популістами тих, хто виступає за державне регулювання дій НБУ чи стимулювання економіки. Насправді ж успішні країни проводять цілеспрямовану політику розвитку своїх конкурентних галузей і стежать за добробутом всередині країни – чим більше внутрішнього попиту, тим краще для економіки. Чим більше простий працівник може купити товарів і послуг, тим сильнішою є держава перед зовнішніми силами. За фразою «ринок вирішить» в Україні ховаються політики, які свідомо потурають монополіям, які хочуть приватизувати стратегічні галузі за невеликі гроші. Натомість, стратегія «Нового курсу» більше нагадує економічні моделі розвинутих Франції та Німеччини з їх високими соціальними стандартами та розвитком промисловості.

Юлія Тимошенко вибрала складний шлях  – просувати стратегічні теми замість того, щоб працювати з легкими слоганами. Готовність сприймати та підтримувати такі рішення свідчать про зростання свідомості виборців.

 

Петро Охотін, політолог


PR

Читайте нас у Телеграм та у нашій групі Viber @ПоділляNEWS

Схоже

Інтрига всього минулого тижня, яка тримала виборців у напрузі, – чи відбудуться на стадіоні «Поділля» дебати між кандидатами? Врешті усі крапки над «і» було розставлено. У визначеному місці та у визначений час на футбольному полі закипіла робота, почали монтувати сцену, а на трибуни потягнулися люди. Стадіон, так стадіон – такого наше місто ще не бачило. […]

Політичні партії не звикли балувати виборців конкретними програмами. Зазвичай в них багато обіцянок, але ні слова про те, як вони будуть виконані, і хто саме за них буде відповідати. Яскравим контрастом стала програма “Треба діяти”, презентована Юлією Тимошенко та партією “Батьківщина”. Вперше українцям пропонують не красиву картинку, а реалістичний і швидкий план-графік дій, розрахований по […]

Вже близько тижня місто чекає на відверту розмову із народом двох кандидатів 187 округу. Першим ініціював дебати Вячеслав Неволько, запросивши на дискусію свого опонента Миколу Стефанчука. Попередньо визначилися із датою, місцем та часом. Проте, як повідомив Вячеслав Неволько, останній пункт таки довелося змінити, незважаючи на підписаний раніше меморандум між кандидатами. У ньому, до слова, зазначений […]