У Красилові управителів багатоквартирних будинків визначили без конкурсу

Хмельницьке обласне територіальне відділення Антимонопольного комітету України рекомендувало виконавчому комітету Красилівської міської ради припинити дії з ознаками антиконкурентних.

У ході дослідження ринку надання послуг з управління багатоквартирними будинками у Хмельницький області, Відділення встановило, що органи місцевого самоврядування не провели конкурси на визначення управителів багатоквартирних будинків.

На території Хмельницької області конкурс з визначення управителів у 2018 році був проведений лише виконавчими комітетами Хмельницької та Славутської міських рад. Участь у конкурсах брали комунальні і приватні підприємства. Станом на 1 липня 2018 року в Україні діяло 5,5 тис. суб’єктів господарювання, що надають послуги з управління багатоквартирними будинками у більш ніж 43,8 тис. будинках, повідомляє прес-служба Хмельницького обласного територіального відділення Антимонопольного комітету України.

У Красилові мешканці 93 багатоквартирних будинків не здійснили заходи щодо визначення управителя.

На виконання рекомендацій Відділення щодо проведення конкурсу виконавчий комітет Красилівської міської ради надав копії рішення від 12.07.2018 року №276 “Про проведення конкурсу з призначення управителя багатоквартирного будинку у м. Красилів”, рішення від 02.08.2018 року №299 “Про затвердження конкурсної документації з призначення управителя багатоквартирного будинку у м. Красилові” та рішення від 21.09.2018 року №406 “Про призначення управителя  багатоквартирного будинку у м. Красилів”.

Зокрема, рішенням від 21.09.2018 року №406 “Про призначення управителя  багатоквартирного будинку у м. Красилів” були затверджені кваліфікаційні умови проведення конкурсу, що встановили обмеження стосовно наявного досвіду роботи з надання послуг у сфері управління (обслуговування та утримання будинків та прибудинкових територій) не менше 2 років та обсягів наданих послуг обслуговування не менше 50% від загальної площі будинків, вказаних у об’єкті.

Цим же рішенням управителем для мешканців 92 багатоквартирних будинків м. Красилова була призначена Красилівська житлово-комунальна контора.

Через встановлення обмежень стосовно часу та об’єму надання послуг з управління будинком, окремі суб’єкти господарювання (приватні та відомчі ЖЕКи, фізичні особи – підприємці), як з м. Красилова та із інших регіонів України, що вже діють на ринку надання послуг управління багатоквартирними будинками чи планували ввійти на цей ринок, але не мали ні обсягів раніше наданих послуг, ні наявності досвіду, були позбавлені можливості взяти участь у конкурсі.

Таким чином, дії виконавчого комітету Красилівської міської ради обмежили конкуренцію.

Про виконання рекомендацій виконком повинен проінформувати у місячний термін.

Читайте нас у Телеграм та у нашій групі Viber @ПоділляNEWS

Схоже

Через гострий дефіцит паркувальних місць у середмісті Хмельницького планують облаштування додаткових паркінгів. Два з них збираються спорудити на Прибузькій. Один – поблизу Палацу спорту, зведення якого почали у січні. Ще один – біля Палацу творчості та ДЮСШ №3. Про це повідомив міський голова Олександр Симчишин. За його словами, наразі є ідея побудови багаторівневого паркінгу на […]

Рішення про демонтаж конструкцій зовнішньої реклами ухвалили на засіданні виконавчого комітету. Прийняття такого рішення аргументоване порушенням вимог Правил розміщення зовнішньої реклами у місті Хмельницькому, повідомляє прес-служба міської ради. Демонтажу підлягають конструкції за адресами: вул. Геологів, на перехресті з вул. І. Багряного (щит нетиповий); – вул. Геологів, в районі будинку №1/2 (біг-борд); вул. Геологів, в районі […]

За словами начальника Служби автодоріг Петро Гнидюка, аварійний ямковий ремонт є необхідним заходом, насамперед, для створення безпечних умов руху наших громадян. Аби запобігти аварійним ситуаціям, дорожники ліквідують в першу чергу великі вибоїни на головних магістралях області, де найвища інтенсивність дорожнього руху. Щодня до ліквідації аварійної ямковості залучають до 30 ремонтних бригад. В залежності від погодних умов, протягом дня вдається, в […]