Новини
Суспільство

На Хмельниччині мобільні поліцейські групи боротимуться з домашнім насильством

Найближчим часом в поліції Хмельницької області запрацюють спеціальні мобільні групи, основним завданням яких буде швидко реагувати на повідомлення про домашнє насильство. Наразі майбутні члени цих груп проходять спеціальну підготовку у Києві на базі Національної академії внутрішніх справ.

Проект реалізовується за підтримки міжнародних партнерів, зокрема — представництва Фонду Організації Об’єднаних Націй у галузі народонаселення в Україні, повідомляє прес-служба ГУ НП у Хмельницькій області.

Як розповів куратор проекту, помічник Голови Національної поліції Андрій Ткачов, під час тренінгів поліцейські аналізують тонкощі законодавства у сфері домашнього насильства, оскільки 11 січня цього року набули чинності зміни до Кримінального кодексу України, якими криміналізовано домашнє насильство (ст. 126-1 КК України). І нові мобільні групи поліції реагуватимуть виключно на факти домашнього насильства відповідно до внесених змін.

Окрім того, під час навчання правоохоронці проходять підготовку в області психології та медичної допомоги. У спеціальних інтерактивних кімнатах, які моделюють звичайне житло, вони відпрацьовують можливі сценарії домашнього насильства та свої дії для належного реагування на такі випадки.

Автор: Тетяна Новак

Читайте нас у Телеграм та у нашій групі Viber @ПоділляNEWS