Перший енергоблок Хмельницької АЕС оснащують сучасним обладнанням | Поділля News
Перший енергоблок Хмельницької АЕС оснащують сучасним обладнанням

Продовження термінів експлуатації енергоблоків АЕС – загальноприйнята світова практика. Фінляндія Чехія, Угорщина продовжили експлуатувати атомні енергоблоки до 50 років, США – до 60-ти. Франція продовжила роботу двох енергоблоків, Німеччина – шести блоків, Великобританія – восьми, США – 54.

Хмельницький енергоблок №1 стане десятим енергоблоком українських АЕС, на якому виконуються роботи з продовження експлуатації, повідомляє Інформаційний центр ВП «Хмельницька АЕС». 13 грудня 2018 року закінчився термін промислової експлуатації першого енергоблока ХАЕС.

Від 23 листопада 2018 року до 6 серпня 2019 року ( 257 діб) енергоблок №1 виведено в плановий ремонт для проведення необхідного комплексу робіт з модернізації, реконструкції, заміни обладнання, яке вичерпало проектний ресурс, на сучасне, що відповідає вимогам безпечної експлуатації атомного енергоблока.

Наразі триває 61 доба ремонту.

«Ремонтні роботи в розпалі, – розповідає начальник енергоремонтного підрозділу (ЕРП) Хмельницької АЕС Володимир Харченко. – Нинішній планово-попереджувальний ремонт (ППР) особливий навіть для бувалих ремонтників. Одна справа – проведення щорічних планових ремонтних кампаній і зовсім інша – такий довготривалий процес з великим обсягом модернізаційних заходів. Саме їх реалізація іноді ставить перед фактом необхідності виконання додаткових, раніше не запланованих робіт, адже все передбачити в ідеалі просто неможливо. Ремонтні роботи тривають повним фронтом, на майданчик зайшли всі підрядники, задіяні в ППР».

Серед важливих штатних робіт, запланованих на цей довготривалий ППР, – модернізація перевантажувальної машини першого енергоблока. Вона безперебійно відпрацювала всі 30 років, а тепер потребує суттєвого оновлення. Всі основні несучі деталі лишаються, а от схеми управління, телевізійні системи, електродвигуни, кабельна продукція міняється у повному обсязі. Роботи виконують і контролюють представники угорського заводу-виробника разом з субпідрядниками, ремонтний персонал ХАЕС супроводжує процес.

Дуже цікава з інженерної точки зору і вагома робота – заміна підігрівача низького тиску у машинній залі першого енергоблоку. Обладнання з ряду великогабаритних (48 тонн), щоб його демонтувати, потрібно тимчасово демонтувати інше обладнання, а також деякі трубопроводи різного діаметру, вивезти з машзалу, доправивши натомість сюди інший підігрівач зі складського господарства, для чого потрібне не тільки чітке виконання інженерно-технічних рішень згідно ППР, а й відповідне оснащення.

Читайте нас у Телеграм та у нашій групі Viber @ПоділляNEWS

Схоже

До вересня комунальне підприємство “Аеропорт Хмельницький” планує отримати сертифікат для польотів малої авіації, оскільки наразі юридично не може відновити сполучення. Про це повідомляє “Є”. Директор КП «Аеропорт Хмельницький» Валерій Сорока зауважує, оскільки сьогодні юридично летовище не сертифіковане, права приймати і відправляти літаки у нього немає. “Сьогодні технічну можливість приймати літаки малої авіації ми маємо, а […]

Парклетів у місті побільшало. Місце дислокації нових – майданчик перед входом до спортивно-культурного центру «Плоскирів» у Гречанах. Парклет – це невелика зона для відпочинку у великих містах. Перший у Хмельницькому з’явився два роки тому на Володимирській. Подібні до того, які розташовані у Гречанах, ініціатор встановлення, заступник директора СКЦ «Плоскирів» Роман Гурницький побачив у Польщі. Роман […]

Внутрішньоквартальний проїзд від вулиці Геологів до провулка Геологів – саме тут днями почали вкладати асфальт. Загальна площа асфальтування – 1633 метри. Роботи виконували працівники 56-го хмельницького шляхово-будівельного управління. За словами керівника проекту Михайла Кулика, на дорозі буде покладено вирівнюючий і конструктивний шарі асфальто-бетону. Роботи виконуються згідно технології і при правильній експлуатації цього проїзду, він прослужить […]