Перший енергоблок Хмельницької АЕС оснащують сучасним обладнанням

Продовження термінів експлуатації енергоблоків АЕС – загальноприйнята світова практика. Фінляндія Чехія, Угорщина продовжили експлуатувати атомні енергоблоки до 50 років, США – до 60-ти. Франція продовжила роботу двох енергоблоків, Німеччина – шести блоків, Великобританія – восьми, США – 54.

Хмельницький енергоблок №1 стане десятим енергоблоком українських АЕС, на якому виконуються роботи з продовження експлуатації, повідомляє Інформаційний центр ВП «Хмельницька АЕС». 13 грудня 2018 року закінчився термін промислової експлуатації першого енергоблока ХАЕС.

Від 23 листопада 2018 року до 6 серпня 2019 року ( 257 діб) енергоблок №1 виведено в плановий ремонт для проведення необхідного комплексу робіт з модернізації, реконструкції, заміни обладнання, яке вичерпало проектний ресурс, на сучасне, що відповідає вимогам безпечної експлуатації атомного енергоблока.

Наразі триває 61 доба ремонту.

«Ремонтні роботи в розпалі, – розповідає начальник енергоремонтного підрозділу (ЕРП) Хмельницької АЕС Володимир Харченко. – Нинішній планово-попереджувальний ремонт (ППР) особливий навіть для бувалих ремонтників. Одна справа – проведення щорічних планових ремонтних кампаній і зовсім інша – такий довготривалий процес з великим обсягом модернізаційних заходів. Саме їх реалізація іноді ставить перед фактом необхідності виконання додаткових, раніше не запланованих робіт, адже все передбачити в ідеалі просто неможливо. Ремонтні роботи тривають повним фронтом, на майданчик зайшли всі підрядники, задіяні в ППР».

Серед важливих штатних робіт, запланованих на цей довготривалий ППР, – модернізація перевантажувальної машини першого енергоблока. Вона безперебійно відпрацювала всі 30 років, а тепер потребує суттєвого оновлення. Всі основні несучі деталі лишаються, а от схеми управління, телевізійні системи, електродвигуни, кабельна продукція міняється у повному обсязі. Роботи виконують і контролюють представники угорського заводу-виробника разом з субпідрядниками, ремонтний персонал ХАЕС супроводжує процес.

Дуже цікава з інженерної точки зору і вагома робота – заміна підігрівача низького тиску у машинній залі першого енергоблоку. Обладнання з ряду великогабаритних (48 тонн), щоб його демонтувати, потрібно тимчасово демонтувати інше обладнання, а також деякі трубопроводи різного діаметру, вивезти з машзалу, доправивши натомість сюди інший підігрівач зі складського господарства, для чого потрібне не тільки чітке виконання інженерно-технічних рішень згідно ППР, а й відповідне оснащення.

Читайте нас у Телеграм та у нашій групі Viber @ПоділляNEWS

Схоже

У Шепетівці днями стартував ямковий ремонт вулиці Островського. Працівники комунального підприємства “Шепетівське ремонтно-експлуатаційне  підприємство” розпочали ремонтувати вулицю за допомогою “холодного асфальту”. Про це повідомили у міськраді. “Для проведення ямкового ремонту у місті закупили 20 тонн готової суміші. Передусім будуть ліквідовуватися великі вибоїни”, – йдеться у повідомленні. У міськраді кажуть, такий ремонт має низку переваг, оскільки […]

У Нетішині протягом 2019 року мають встановити енергоефективні ліхтарі та система керування вуличним освітленням, яка дозволить змінювати потужність ламп. Загальна вартість інвестиційного проекту становить 13 млн. 400 тис. грн. Про це повідомили у міській раді. “Позаду майже півтора року співпраці, розробка бізнес-плану, погодження його схем, технічний аудит, погодження з Кабінетом Міністрів запозичень, проведення перемовин з […]

Хмельницькі дорожники виконують аварійний ямковий ремонт. Зокрема латають об”їзну біля Хмельницького. Про це повідомляє прес-служба САД області. “Шановні водії, будьте уважні та обережні у місцях, де працюють бригади дорожників. Звертайте увагу на дорожні знаки, що попереджають про ямковість та заздалегідь знижуйте швидкість, аби уникнути аварійної ситуації”, – зазначають дорожники. Водночас у Службі автодоріг звітують, що […]