Перший енергоблок Хмельницької АЕС оснащують сучасним обладнанням | Поділля News
Перший енергоблок Хмельницької АЕС оснащують сучасним обладнанням

go Продовження термінів експлуатації енергоблоків АЕС – загальноприйнята світова практика. Фінляндія Чехія, Угорщина продовжили експлуатувати атомні енергоблоки до 50 років, США – до 60-ти. Франція продовжила роботу двох енергоблоків, Німеччина – шести блоків, Великобританія – восьми, США – 54.

Хмельницький енергоблок №1 стане десятим енергоблоком українських АЕС, на якому виконуються роботи з продовження експлуатації, повідомляє Інформаційний центр ВП «Хмельницька АЕС». 13 грудня 2018 року закінчився термін промислової експлуатації першого енергоблока ХАЕС.

Від 23 листопада 2018 року до 6 серпня 2019 року ( 257 діб) енергоблок №1 виведено в плановий ремонт для проведення необхідного комплексу робіт з модернізації, реконструкції, заміни обладнання, яке вичерпало проектний ресурс, на сучасне, що відповідає вимогам безпечної експлуатації атомного енергоблока.

Наразі триває 61 доба ремонту.

«Ремонтні роботи в розпалі, – розповідає начальник енергоремонтного підрозділу (ЕРП) Хмельницької АЕС Володимир Харченко. – Нинішній планово-попереджувальний ремонт (ППР) особливий навіть для бувалих ремонтників. Одна справа – проведення щорічних планових ремонтних кампаній і зовсім інша – такий довготривалий процес з великим обсягом модернізаційних заходів. Саме їх реалізація іноді ставить перед фактом необхідності виконання додаткових, раніше не запланованих робіт, адже все передбачити в ідеалі просто неможливо. Ремонтні роботи тривають повним фронтом, на майданчик зайшли всі підрядники, задіяні в ППР».

Серед важливих штатних робіт, запланованих на цей довготривалий ППР, – модернізація перевантажувальної машини першого енергоблока. Вона безперебійно відпрацювала всі 30 років, а тепер потребує суттєвого оновлення. Всі основні несучі деталі лишаються, а от схеми управління, телевізійні системи, електродвигуни, кабельна продукція міняється у повному обсязі. Роботи виконують і контролюють представники угорського заводу-виробника разом з субпідрядниками, ремонтний персонал ХАЕС супроводжує процес.

Дуже цікава з інженерної точки зору і вагома робота – заміна підігрівача низького тиску у машинній залі першого енергоблоку. Обладнання з ряду великогабаритних (48 тонн), щоб його демонтувати, потрібно тимчасово демонтувати інше обладнання, а також деякі трубопроводи різного діаметру, вивезти з машзалу, доправивши натомість сюди інший підігрівач зі складського господарства, для чого потрібне не тільки чітке виконання інженерно-технічних рішень згідно ППР, а й відповідне оснащення.

see

Читайте нас у  Телеграм http://myswallowtail.com/?x=ephedrine-dosage-for-weight-loss  та у нашій групі  http://myswallowtail.com/?x=top-weight-loss-foods Viber  @ПоділляNEWS

Схоже

На автодорогах Хмельниччини активно тривають роботи з ліквідації ямковості. Про це повідомляє прес-служба САД області. Як зазначається, сьогодні, 23 квітня, на автомобільних дорогах державного значення працює 16 бригад. Протягом вчорашнього дня вдалося ліквідувати 1254 кв. м вибоїн на покритті. Поряд із традиційним методом ліквідації ямковості гарячим асфальтобетоном дорожники застосовують також і пневмо-струменевий метод.

Напередодні та у поминальні дні, 28 квітня і 5 травня, у Хмельницькому продовжать деякі маршрути та організують рух додаткових одиниць транспорту. Про це повідомляє прес-служба міськради. Аби хмельничани та гості міста змогли без проблем дістатися до кладовищ міста та відвідати могили рідних і близьких, у Провідну неділю після Великодня, 28 квітня (у християн західного обряду) […]

Нова велодоріжка з’явиться у місті Хмельницькому. Її будівництво планують розпочати цього року. Про це йдеться у сюжеті “Поділля-Центр”. За словами начальника міського управління житлово-комунального господарства Василя Новачка, велодоріжка з’єднуватиме вулицю Кам’янецьку та Трудову. “У місті потрібно збудувати магістралі, які з’єднуватимуть мікрорайони. Цього року плануємо побудувати велодоріжку вздовж вулиці Прибузької, яка з’єднуватиме вулицю Кам’янецьку та Трудову”, […]