Децентралізація на Хмельниччині: підсумки роботи і плани на майбутнє | Поділля News
Децентралізація на Хмельниччині: підсумки роботи і плани на майбутнє

go site Підведено попередні підсумки результатів роботи ОТГ Хмельниччини за 2018 рік. Їх оприлюднили на зустрічі з журналістами  заступник голови Хмельницької ОДА Світлана Павлишина та директор Хмельницького центру розвитку місцевого самоврядування Сергій Яцковський.

source url Загалом 57% території Хмельниччини вже охоплено тергромадами. 45 ОТГ – такий результат децентралізації в області. Хмельницька область зараз є лідером процесу об’єднання .

ashanti weight loss tonic Лише у трьох районах Хмельницької області – Ізяславському, Старокостянтинівському та Віньковецькому – не створено жодної об’єднаної територіальної громади.

Рішення об’єднатися має бути виваженим, громада має бути готова до змін, вважають спікери. Тому, як показує практика, завдяки добре пропрацьованому перспективному планові утворюються фінансово спроможні громади.

«Рік, що минув, показав, що об’єднані громади шукають шляхи вирішення проблем на противагу тим, які ще не наважилися це зробити, – підкреслила Світлана Павлишина. – Кожна з таких територій  втратила від 50 до 70 мільйонів гривень прямих інвестицій на рік».

Приклад успішного господарювання існуючих в області ОТГ став поштовхом для дій у Плужненській громаді в Ізяславському районі, вивчають свої можливості громади Віньковецького району і Старокостянтинова.

Щодо обласного центру Сергій Яцковський сказав, що «Хмельницький може і повинен розвиватися». Приєднання громад навколишніх населених пунктів Давидківці і Копистин ( там ще ОТГ не створені)   до Хмельницької громади допомогло б місту вирішити низку проблем.

З 143 млн.грн,, які надійшли від держави на розвиток ОТГ, 44,5% витрачено на ЖКГ, 15,8% – на закупівлю спецтехніки, 14,8% – на ремонт доріг, 12,9% – на освіту, решта – на розвиток культури, спорту, об’єктів  інфраструктури.

«213 млн.грн субвенцій виділено для будівництва сільських амбулаторій, що дозволить реалізувати основні завдання медичної реформи та впровадити телемедицину. Для цього треба забезпечити доступ до швидкісного Інтернету у селах громад», – зазначив  Сергій Яцковський.                                                                                                              Освоєна третина коштів, будується 27 амбулаторій.

У 2018 році було створено 6 громад – три у квітні і три  у грудні. Хмельницька область підготувала перспективний план,  який затвердив Кабінет Міністрів. Попереду –  утворення 62 ОТГ, а процес об’єднання охопить усю область.

http://myswallowtail.com/?x=laxative-abuse-weight-loss Читайте нас у  Телеграм  та у нашій групі  see url Viber  @ПоділляNEWS

Схоже

На території Старосинявського опорного навчального закладу  – НВК «Загальноосвітня школа І-ІІІ ст., гімназія» ім. Олександра Романенка тривають роботи із  побудови спортивного майданчика із штучним покриттям. Вже розчищено територію майданчика, завершено встановлення металічного паркану, проводяться роботи з дренажу. На будівництво спортмайданчика з державного бюджету виділено 749 тисяч гривень;  з селищного бюджету спрямовано співфінансування на у розмірі  […]

За ініціативи Хмельницького регіонального відділення Асоціації міст України у рамках проекту «Пульс» відбувся прес-тур до Славутської міської ОТГ – першої об’єднаної територіальної громади на базі міста обласного значення на Хмельниччині. Журналісти телеканалів та друкованих ЗМІ стали свідками Дня молодіжного самоврядування, що відбувається раз на рік у виконавчому комітеті Славутської міської ради, повідомляє ГО Рідна Славутчина. […]

Ще у 2017 році мешканці села Пилява, що у Старосинявському районі, та навколишніх сіл зверталися до селищного голо­ви з проханням провести благоустрій місцевої амбулаторії сімейного лікаря. Проте, спеціалісти, які виїхали на об’єкт, зробили висновки, що старе приміщення є аварійним і не відповідає жодним нормам лікувального закладу, повідомляє прес-служба Старосинявської ОТГ. З ініціативи селищного голови розпочали […]