Децентралізація на Хмельниччині: підсумки роботи і плани на майбутнє

Підведено попередні підсумки результатів роботи ОТГ Хмельниччини за 2018 рік. Їх оприлюднили на зустрічі з журналістами  заступник голови Хмельницької ОДА Світлана Павлишина та директор Хмельницького центру розвитку місцевого самоврядування Сергій Яцковський.

Загалом 57% території Хмельниччини вже охоплено тергромадами. 45 ОТГ – такий результат децентралізації в області. Хмельницька область зараз є лідером процесу об’єднання.

Лише у трьох районах Хмельницької області – Ізяславському, Старокостянтинівському та Віньковецькому – не створено жодної об’єднаної територіальної громади.

Рішення об’єднатися має бути виваженим, громада має бути готова до змін, вважають спікери. Тому, як показує практика, завдяки добре пропрацьованому перспективному планові утворюються фінансово спроможні громади.

«Рік, що минув, показав, що об’єднані громади шукають шляхи вирішення проблем на противагу тим, які ще не наважилися це зробити, – підкреслила Світлана Павлишина. – Кожна з таких територій  втратила від 50 до 70 мільйонів гривень прямих інвестицій на рік».

Приклад успішного господарювання існуючих в області ОТГ став поштовхом для дій у Плужненській громаді в Ізяславському районі, вивчають свої можливості громади Віньковецького району і Старокостянтинова.

Щодо обласного центру Сергій Яцковський сказав, що «Хмельницький може і повинен розвиватися». Приєднання громад навколишніх населених пунктів Давидківці і Копистин ( там ще ОТГ не створені)   до Хмельницької громади допомогло б місту вирішити низку проблем.

З 143 млн.грн,, які надійшли від держави на розвиток ОТГ, 44,5% витрачено на ЖКГ, 15,8% – на закупівлю спецтехніки, 14,8% – на ремонт доріг, 12,9% – на освіту, решта – на розвиток культури, спорту, об’єктів  інфраструктури.

«213 млн.грн субвенцій виділено для будівництва сільських амбулаторій, що дозволить реалізувати основні завдання медичної реформи та впровадити телемедицину. Для цього треба забезпечити доступ до швидкісного Інтернету у селах громад», – зазначив  Сергій Яцковський.                                                                                                              Освоєна третина коштів, будується 27 амбулаторій.

У 2018 році було створено 6 громад – три у квітні і три  у грудні. Хмельницька область підготувала перспективний план,  який затвердив Кабінет Міністрів. Попереду –  утворення 62 ОТГ, а процес об’єднання охопить усю область.

Читайте нас у Телеграм та у нашій групі Viber @ПоділляNEWS

Схоже

У Солобковецькій громаді побудують дві сонячні електростанції потужністю 15 МВт та 10 МВт. Електростанції з’являться у селах Солобківці та Глушківці. Будівництво планують розпочати навесні 2019 року, повідомляє прес-служба ОТГ. Під будівництво СЕС потужністю 10 МВт в с. Глушківці виділили 12 гектарів закинутої ділянки колишнього господарського двору, що свого часу належав колгоспу. “Ділянка за межами населеного […]

Упродовж 2018 року 39 об’єднаним територіальним громадам хмельниччини передали в комунальну власність 102,351 тис.га земель державної власності сільськогосподарського призначення. Про це повідомляють у прес-службі обласного управління Держгеокадастру. При цьому Хмельницька область займає 5 місце по Україні з передачі земель сільськогосподарського призначення у комунальну власність  об’єднаних територіальних громад. Як повідомляють земельники, цьогоріч планується передати орієнтовно 6,7 […]

Хмельницька область опустилася у рейтингу роботи регіонів щодо виконання завдань реформи місцевого самоврядування та територіальної організації влади. З першого місця область перемістилася на п’яте. Новий рейтинг оприлюднив Мінрегіон, повідомляє обласна рада. За новими параметрами, на перше місце в рейтингу повернулася Житомирщина. Друге місце займає Дніпропетровщина, яка минулого місяця займала лише восьме місце. Волинська область залишила […]