Хитрощі агітації: на Хмельниччині виявили недобросовісну рекламу кандидата | Поділля News
Хитрощі агітації: на Хмельниччині виявили недобросовісну рекламу кандидата

На Хмельниччині амбулаторію будують “завдяки реформам Президента України”. За даними ОПОРИ, на незавершеній будівлі амбулаторії в селі Великій Березні розмістили табличку з написом: “Будівництво профінансовано завдяки реформам Президента України Петра Порошенка та за сприяння голови Хмельницької ОДА Вадима Лозового”. На думку спостерігачів ОПОРИ, такі дії місцевої влади створюють додаткові переваги для потенційного кандидата і є недоброчесними стосовно уже зареєстрованих кандидатів.

Староста села Ніна Дончук не змогла відповісти на запитання спостерігача ОПОРИ, коли було встановлено табличку, та зазначила, що будівництво відбувається швидкими темпами, його планують завершити до травня. За словами будівельників, табличка з’явилася приблизно 2 тижні тому.

На цей момент чинний Президент України Петро Порошенко не є зареєстрованим кандидатом, однак про свій намір балотуватися він заявив під час форуму “Від Крут до Брюсселя. Ми йдемо своїм шляхом”.

На думку координатора громадського спостереження ОПОРИ за виборами у Хмельницькій області Андрія Попика, повідомлення про причетність потенційного кандидата до будівництва амбулаторії, що насправді фінансується за кошти державної субвенції, створює йому додаткові переваги на виборах і має ознаки зловживання бюджетним ресурсом для його реклами.

“Такі дії є недоброчесними стосовно вже зареєстрованих кандидатів та порушують принципи рівних можливостей всіх кандидатів, відкритості та прозорості виборчого процесу”, – пояснюють у мережі ОПОРА.

Як зазначила Ольга Коцюруба, радниця з юридичних питань громадянської мережі ОПОРА, висвітлення діяльності Президента (який також є вже висунутим, хоча ще і не зареєстрованим кандидатом), поєднане з позитивними оцінками його діяльності, не може вважатися таким, що повністю відповідає вимогам Закону, оскільки порушує принцип рівних можливостей та вільних і конкурентних виборів.

На сайті Хмельницької обласної державної адміністрації повідомляється, що область отримала субвенції у загальній сумі 213 280 тис. гривень. Значну частину цих коштів, а саме 166,59 млн грн, запланували використати на будівництво 27 нових амбулаторій, а ще 18,51 млн грн мали бути виділені  з коштів місцевих бюджетів.

Із самою програмою “Доступна медицина”, в межах якої відбувається будівництво амбулаторій, можна ознайомитися на сайті Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України, де розміщено відповідну презентацію, що, до речі, виконана в стилі, схожому на той, який використовує партія «Блок Петра Порошенка «Солідарність».

Читайте нас у Телеграм та у нашій групі Viber @ПоділляNEWS

Схоже

Інтрига всього минулого тижня, яка тримала виборців у напрузі, – чи відбудуться на стадіоні «Поділля» дебати між кандидатами? Врешті усі крапки над «і» було розставлено. У визначеному місці та у визначений час на футбольному полі закипіла робота, почали монтувати сцену, а на трибуни потягнулися люди. Стадіон, так стадіон – такого наше місто ще не бачило. […]

Політичні партії не звикли балувати виборців конкретними програмами. Зазвичай в них багато обіцянок, але ні слова про те, як вони будуть виконані, і хто саме за них буде відповідати. Яскравим контрастом стала програма “Треба діяти”, презентована Юлією Тимошенко та партією “Батьківщина”. Вперше українцям пропонують не красиву картинку, а реалістичний і швидкий план-графік дій, розрахований по […]

Вже близько тижня місто чекає на відверту розмову із народом двох кандидатів 187 округу. Першим ініціював дебати Вячеслав Неволько, запросивши на дискусію свого опонента Миколу Стефанчука. Попередньо визначилися із датою, місцем та часом. Проте, як повідомив Вячеслав Неволько, останній пункт таки довелося змінити, незважаючи на підписаний раніше меморандум між кандидатами. У ньому, до слова, зазначений […]