Лікування онкохворих у Хмельницькому профінансують з бюджету

У Хмельницькому понад 7 тисяч людей мають онкологічні захворювання. Лідирують у цій сумній статистиці рак шкіри та рак молочної залози. Цього року в бюджеті міста додатково заклали три мільйони гривень на медикаменти хмельничанам. Днями четверо онкохворих містян отримали матеріальну підтримку на лікування.

Державна цільова програма щодо лікування онкологічних захворювань минулого року закінчилася. А нової наразі немає. Тому в грудні минулого року депутати міської ради затвердили фінансування на гормонотерапію для онкохворих у програмі «Здоров’я хмельничан».

«На ці потреби виділено один мільйон гривень. За заявами пацієнтів, до яких необхідно додати свіже консультативне заключення від онколога про те, що пацієнт потребує цього препарату, засідає комісія. Пацієнт в результаті отримує договір на певну суму коштів, згідно яких він іде в нашу комунальну аптеку і отримує по цьому договору медикаменти», – пояснює начальник управління охорони здоров’я Хмельницької міської ради Борис Ткач.

Курс хіміотерапії коштує в середньому 30 тисяч гривень. Для багатьох ця сума не підйомна. Хмельничани можуть отримати матеріальну допомогу за заявою в управлінні праці та соціального захисту. А ще – звернутися до комісії управління охорони здоров’я.

Програми медикаментозного забезпечення у лікувальних закладах, ініційовані міським головою, діють у Хмельницькому з 2016 року.

Детальніше – у сюжеті МТРК Місто

Читайте нас у Телеграм та у нашій групі Viber @ПоділляNEWS

Схоже

У Хмельницькому, станом на 18 лютого, вже підписано 206 тисяч 514 декларацій з лікарями. Про це повідомили у міськраді. Як зазначається, вже більше 77 відсотків населення міста обрало свого сімейного лікаря. “Можна сказати, що за тиждень в середньому підписується 1000-2000 декларацій. Показник непоганий, але потрібно й далі активно працювати в цьому напрямку”, – розповів начальник […]

Голова Хмельницької облдержадміністрації Вадим Лозовий наголосив під час відкриття, що спільними зусиллями вдалось виконати важливе завдання – зробити так, щоб хірургічне відділення відповідало всім вимогам сучасності. «Це той напрямок, де якість наданої допомоги та підтримка життєдіяльності в екстрених випадках залежить саме від створених належних умов лікування: приміщення, устаткування. Здоров’я наших громадян – одна з головних турбот […]

У січні Міністерство охорони здоров’я оновило реєстр препаратів, які можна отримати за програмою «Доступні ліки». Наразі безоплатними є 47 різних медикаментів. Загалом у переліку ліки від серцево-судинних захворювань, діабету другого типу та бронхіальної астми – уже 239 торгових назв. У міській комунальній аптеці за програмою «Доступні ліки» щомісяця реалізують препаратів на суму до 300 тисяч […]