У Хмельницькому відкрили виставку картин з характером | Поділля News
У Хмельницькому відкрили виставку картин з характером

mega weight loss system В експозиції «Самчиківський розпис – диво Хмельниччини», яку днями презентували у музеї історії міста, зібрали понад три десятки робіт п’ятьох майстрів.

Самчиківський розпис, відродження якого почалося у середині минулого століття, іноді порівнюють з петриківським, хоча на думку мистецтвознавців, робити це неправильно. Петриківські візерунки – делікатні та деталізовані. Самчиківський же розпис, за словами самих художників, відрізняється певною незграбністю. Як розповів майстер самчиківського розпису Віктор Раковський, робиться це для того, аби одразу було видно, що це робота не професійного художника, а народного майстра.

Нині визнаними майстрами самчиківського розпису є п’ятеро художників – Михайло Юзвук, Сергій Касьянов, Ольга Полупан та Віктор Раковський. А в Самчиках уже понад два десятка років діє художня школа, деякі з вихованців якої присвятили своє життя мистецтву.

А на завершення заходу всі присутні у музеї могли спробувати себе у ролі майстрів самчиківського розпису, адже для них провели спеціальний майстер-клас. Саме під час нього і проявилася одна з унікальностей цього народного мистецтва, адже зображаючи, здавалося б, одні і ті ж елементи, всі учасники майстер-класу отримали в результаті абсолютно різні та несхожі одна на одну картини, кожну зі своїм характером.

Виставка триватиме у музеї історії міста до кінця зими. Крім того, роботи самчиківських майстрів у Хмельницькому можна побачити й у виставковому залі міської художньої школи.

see url

Читайте нас у  Телеграм weight loss menu plan free  та у нашій групі  Viber  @ПоділляNEWS

Схоже

Роботи з приватної колекції знаної писанкарки, члена Національної спілки майстрів народного мистецтва, викладача Хмельницької дитячої школи образотворчого та декоративно-прикладного мистецтва Світлани Делікатної презентували у мистецькій залі музею історії міста. Наші предки свої знання про всесвіт, уявлення  про його триєдину природу: Праву, Яву, Наву, свої відчуття виражали стрункою системою символів та кольорів. Ці символи, як сакральна мова […]

Архітектурні пам’ятки, лани і сади, мапа нашої країни та, окремо, Хмельницької області – у мерії відкрилася виставка живописних полотен, створених мисткинею Ніною Гончарук. Свої роботи Ніна Іванівна виконує гладдю, удосконалюючи власними вишивальними знахідками, від чого картини набувають об’ємності. В  експозиції зібрано 40 робіт авторки, п’ять з яких містяни побачать вперше. У стінах міської ради Ніна […]

Турнір з бальних танців «Spring Open Championship» відбувся у Хмельницькому. На танцполі свою майстерність демонстрували  2000 спортсменів зі всієї України, а також з Молдови та Словаччини. Серед учасників – пари з Дунаївців, Старокостянтинова та представники близько 10 танцювальних клубів Хмельницького. Наймолодшими учасниками стали 4-річні спортсмени. Вони виконали два танці – ча-ча-ча та вальс. Старші танцюристи […]