У Хмельницькому відкрили виставку картин з характером

В експозиції «Самчиківський розпис – диво Хмельниччини», яку днями презентували у музеї історії міста, зібрали понад три десятки робіт п’ятьох майстрів.

Самчиківський розпис, відродження якого почалося у середині минулого століття, іноді порівнюють з петриківським, хоча на думку мистецтвознавців, робити це неправильно. Петриківські візерунки – делікатні та деталізовані. Самчиківський же розпис, за словами самих художників, відрізняється певною незграбністю. Як розповів майстер самчиківського розпису Віктор Раковський, робиться це для того, аби одразу було видно, що це робота не професійного художника, а народного майстра.

Нині визнаними майстрами самчиківського розпису є п’ятеро художників – Михайло Юзвук, Сергій Касьянов, Ольга Полупан та Віктор Раковський. А в Самчиках уже понад два десятка років діє художня школа, деякі з вихованців якої присвятили своє життя мистецтву.

А на завершення заходу всі присутні у музеї могли спробувати себе у ролі майстрів самчиківського розпису, адже для них провели спеціальний майстер-клас. Саме під час нього і проявилася одна з унікальностей цього народного мистецтва, адже зображаючи, здавалося б, одні і ті ж елементи, всі учасники майстер-класу отримали в результаті абсолютно різні та несхожі одна на одну картини, кожну зі своїм характером.

Виставка триватиме у музеї історії міста до кінця зими. Крім того, роботи самчиківських майстрів у Хмельницькому можна побачити й у виставковому залі міської художньої школи.

Читайте нас у Телеграм та у нашій групі Viber @ПоділляNEWS

Схоже

До річниці кривавих подій на вул. Інститутській у Києві, від яких минуло вже п’ять років, до Дня Героїв Небесної Сотні у міському музеї-студії фотомистецтва відкрили експозицію «Українська революція». На світлинах показані події Майдану 2013-2014 років – від мирних протестів до кривавого протистояння та барикад. Окрім світлин, на виставці представленні ще два знакові експонати – частини […]

Хмельницький обласний художній музей оголошує відкритий конкурс на участь у триденному майстер-класі в межах освітньо-виставкового проекту “Арт-перетин. Відкрита майстерня”, що реалізується за підтримки програми Culture Bridge та фінансується Європейським Союзом. Про це йдеться на сторінці заходу у Фейсбуці. Як зазначається, майстер-класи відбудуться у березні. Проект має на меті розвиток громади та мистецького середовища Хмельниччини. Це […]

Проект польського Народного Дому у Гречанах винесли на обговорення громади. Зустріч відбулася у суботу, у приміщенні СЗОШ № 29. На неї запросили ініціативних людей, щоб вони висловили своє бачення майбутнього споруди “Dom Ludowy”, йдеться у сюжеті МТРК “Місто”. Будинок з’явився 90 років тому за кошти місцевої громади. Свого часу він був потужним культурно-освітнім осередком. Нині […]