Новини
Офіційно

У Хмельницькому з’явиться Центр гендерної компетентності сектору безпеки і оборони

У Хмельницькому планують створити Центр гендерної компетентності сектору безпеки і оборони. Об’єднання наявних інформаційних ресурсів у єдиному Центрі може стати якісним кроком вперед у реалізації рівних прав та можливостей як у прикордонній службі, так і в силовому секторі загалом. Про це сказала Віце-прем’єр-міністр з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України Іванна Климпуш-Цинцадзе під час зустрічі з ректором Національної академії Державної прикордонної служби імені Богдана Хмельницького генерал-майором Олегом Шинкаруком у м. Хмельницькому.

“Вітаю ініціативу хмельницьких прикордонників щодо розроблення Концепції функціонування Центру гендерної компетентності сектору безпеки і оборони, саме її можна взяти за основу для подальшої роботи. Закликаю не гаяти часу і невідкладно приступити до практичних кроків зі створення такого затребуваного нині закладу”, – наголосила Іванна Климпуш-Цинцадзе.

Своєю чергою Олег Шинкарук зазначив, що для запуску цього проекту вже розробляються відповідні технічні умови, розглядаються варіанти студій, ведуться перемовини щодо місця та кадрового складу майбутньої установи.

“Новостворений Центр, без перебільшення, може стати унікальним закладом, де освітні послуги з гендерних питань отримуватимуть навчальні заклади силового сектору з усієї України. Ми готові уже запустити цей процес”, – підкреслив він.

Віце-прем’єр-міністр високо оцінила участь академії Держприкордонслужби в унікальному пілотному проекті щодо впровадження гендерної тематики в освітній процес визначених навчальних закладів сектору безпеки і оборони України. До цього проекту наразі вже залучено 10 навчальних закладів, тобто майже третина всіх вищих навчальних закладів сектору безпеки і оборони України, зазначила вона.

“Хотіла б відзначити високу професійність робочої групи Академії, яка успішно завершила другий етап проекту, зробивши якісний аналіз навчальних програм на предмет урахування гендерного компоненту”, – підкреслила Іванна Климпуш-Цинцадзе.

Як вона зазначила, за п’ять років Україна заклала міцний фундамент для побудови сильної європейської демократії. А дороговказом на цьому шляху є європейська та євроатлантична інтеграція, а союзниками – партнери з ЄС та НАТО.

Автор: Галина Мельник

Читайте нас у Телеграм та у нашій групі Viber @ПоділляNEWS