«Доступні ліки» хмельничани отримуватимуть за електронними рецептами | Поділля News
«Доступні ліки» хмельничани отримуватимуть за електронними рецептами

У січні Міністерство охорони здоров’я оновило реєстр препаратів, які можна отримати за програмою «Доступні ліки». Наразі безоплатними є 47 різних медикаментів. Загалом у переліку ліки від серцево-судинних захворювань, діабету другого типу та бронхіальної астми – уже 239 торгових назв.

У міській комунальній аптеці за програмою «Доступні ліки» щомісяця реалізують препаратів на суму до 300 тисяч гривень.

«Всі препарати є в наявності. Ми дотримуємося тих граничних оптово-відпускних цін, які зазначені в реєстрі», – коментує завідувач міської комунальної аптеки «Віола Ольга Кадуцька.

На сьогодні кошти за медикаменти хмельницьким аптекам, що беруть участь у програмі, компенсує управління охорони здоров’я. З квітня державну субвенцію розподілятиме Національна служба здоров’я України. Відчують зміни й учасники програми, адже невдовзі не матимуть значення місце виписки рецепту та видачі препаратів.

«Людина з цим рецептом може поїхати в гості, на відпочинок, і там зайти в аптеку, отоварити рецепт. І та аптека, де цей рецепт отоварений, отримає кошти, якщо вона підключена до Національної служби здоров’я», – пояснює начальник управління охорони здоров’я ХМР Борис Ткач.  

З 15 лютого аптечні пункти приєднаються до медичного порталу eHealth та зможуть укладати договори з медичною інформаційною системою, адже уже з квітня в рамках програми «Доступні ліки» запрацює нова функція – електронний рецепт. Цей документ матиме електронний підпис лікаря. Пацієнт отримуватиме смс-повідомлення з номером рецепту, який треба буде назвати в аптеці. Втім, у перший місяць впровадження новацій лікарів виписуватимуть і паперові, і електронні рецепти одночасно.

Повністю перейти на електронні рецепти Міністерство охорони здоров’я планує до 2020 року.

Детальніше – у сюжеті МТРК Місто

Читайте нас у  Телеграм  та у нашій групі  Viber  source site @ПоділляNEWS

Схоже

Хмельницький обласний перинатальний центр поповнився новим обладнанням. Три лампи для фототерапії новонароджених подарував закладу «Волонтерський лідерський рух». Збір коштів для закупівлі ламп організувала Юлія Перепилицина. Вона мама трьох діток. Не так давно народжувала у обласному перинатальному центрі. Її дитина народилася з маленькою вагою і потребувала лікування. Виявилося, що у закладі є проблеми з лампами фототерапії. Тож […]

У Хмельницькому за три місяці від початку року зафіксовано 557 випадків захворювань на кір. Про це каже начальник міського управління охорони здоров’я Борис Ткач, передає “Поділля-центр”. За його словами, Хмельницький у лідерах з кількості зареєстрованих випадків кору в Україні. Найбільше хворіють дорослі. У зв’язку з епідемією хмельничани без щеплень від кору не будуть допускатися до […]

У Хмельницькому без щеплень від кору викладачів і школярів із 13-го травня мають право не допускати до навчання і роботи. Таке рішення було прийняте під час позапланового засідання комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій міської ради, йдеться у сюжеті МТРК “Місто”. Засідання спричинила ситуація щодо захворюваності на кір, яка склалася в краї. “Відповідно […]