Коли у Хмельницькому відновлять аварійний Dom Ludowy в Гречанах | Поділля News
Коли у Хмельницькому відновлять аварійний Dom Ludowy в Гречанах

Проект польського Народного Дому у Гречанах винесли на обговорення громади. Зустріч відбулася у суботу, у приміщенні СЗОШ № 29. На неї запросили ініціативних людей, щоб вони висловили своє бачення майбутнього споруди “Dom Ludowy”, йдеться у сюжеті МТРК “Місто”.

Будинок з’явився 90 років тому за кошти місцевої громади. Свого часу він був потужним культурно-освітнім осередком. Нині унікальне приміщення в аварійному стані.

follow У Гречанах проживає велика кількість етнічних поляків, саме зусиллями їхніх прадідів Народний дім і збудували. “З кожного двору бралось тоді 5 карбованців. А 5 карбованців – це ціла корова. Це як машина сьогодні. І в 1928 році він був збудований”, – розповідає жителька Гречан Юлія Серкова.

see “Dom Ludowy” одразу став культурним осередком. Тут діяла школа з польською мовою навчання, клуб, бібліотека. З часом мова викладання змінилася на німецьку, а в приміщенні оселялись різні інституції.

“Маємо інвентарну книгу, то тут стільки організацій пройшло, що й не запам’ятаєш усі. Хотілось би вдихнути в цей будинок життя, щоб там відбувалися зустрічі різні”, – говорить голова ГО “Клуб інтелігенції польської Сервус” Роман Гурницький.

Проект уже знайшов підтримку в Генеральному консульстві Республіки Польща у Вінниці.

“Відходимо від цієї ідеї чисто національних проектів, а намагаємося вести діалог міжкультурний. Мені здається, у Хмельницькому це ідеальне місце для цього”, – каже віце-консул Агнєшка Гуральска.

Як пояснила архітекторка Олена Джула Райфшнайдер, люди зібрались для того, щоб обговорити ключові цінності для роботи зі спорудою. Далі мають запустити соцопитування, яке триватиме кілька тижнів, потім архітектори зустрінуться з усіма зацікавленими сторонами. А вже в квітні відбудеться презентація концепції Народного дому. Лише після цього розпочнеться робота над проектно-кошторисною документацією.

click here Читайте нас у  Телеграм  та у нашій групі  Viber  @ПоділляNEWS

Схоже

В музеї історії міста Хмельницького (вул. Проскурівська, 30) у п’ятницю, 24 травня, о 15.00, відкривається виставка оригінальних робіт фотохудожника з Києва Олександра Сліпченка під назвою «Випадкове мистецтво». Дитинство і юність Олександра Сліпченка минули на Волині. Тривалий час він працював інженером-конструктором на Хмельницькому заводі «Темп». З 1990 до 2010 року брав участь у дослідженнях іоносфери та […]

Постановку на сцені міського будинку культури втілив режисер Дмитро Гусаков та актори аматорського театру «Дзеркало». Перед початком дійства глядачів зустрічали учасники трупи, вдягнені в уніформу – сині комбінезони та білі футболки. Всього у дійстві взяло участь 14 акторів. Дмитро Гусаков вважає «Вражену Тетяну» експериментом, який може викликати різні враження. Але точно нікого не залишить байдужим. […]

Кілька десятків автентичних вишитих сорочок продемонстрували у холі Головного управління Нацполіції в області. Сорочки протягом двох років збирала хмельницька мисткиня, викладачка Хмельницької дитячої школи образотворчого та декоративно-прикладного мистецтва Світлана Делікатна. У колекції, за словами мисткині, майже півсотні сорочок з різних регіонів України. Найбільше – з Вінниччини. А також – з Чернігівщини, Черкащини та Київщини. Є […]