У Хмельницькій обласній психлікарні порушують права пацієнтів | Поділля News
У Хмельницькій обласній психлікарні порушують права пацієнтів

В рамках реалізації національного превентивного механізму моніторингова група здійснила візит до Хмельницької обласної  психіатричної лікарні №1. Зокрема, були проінспектовані відділення з  посиленим і загальним наглядом, де перебувають особи, щодо яких застосовуються примусові заходи медичного характеру, а також дитяче і геронтологічне соматопсихіатричне відділення. Про це повідомляє прес-служба Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини.

Під час моніторингу було встановлено, що права пацієнтів, щодо яких застосовуються примусові заходи медичного характеру, не забезпечені. Вони  через скайп-зв’язок беруть участь у судових засіданнях під час розгляду справ про продовження або зміну їм примусових заходів медичного характеру. Всі вони мають право на адвоката відповідно до Закону України «Про безоплатну правову допомогу».

У засіданнях беруть участь і адвокати, які, здебільшого, призначені судом. Але вони з своїми клієнтами не спілкуються. У журналі відвідань не знайдено записів про їхні візити до відділень. А пацієнти навіть не знають, що у них є захисники.

Інтереси 13 з 19 пацієнтів відділення з посиленим наглядом представляв один адвокат центру безоплатної вторинної правової допомоги, про що свідчать копії рішень суду. Однак пацієнти з ним не спілкувалися до засідання, що є порушенням чинного законодавства. Крім того, у відділенні не забезпечується конфіденційність бесід адвоката з підзахисними.

Палати в відділеннях, які проінспектували монітори, в основному розраховані на 4 особи. Туалетні кабінки облаштовані дверцятами. Є кімната для реабілітації, де розміщено телевізор, комп’ютери, тумбочки (одна на двох), скриньки для власних речей. Проте в одному з відділень лікарні палати без дверей на 14 ліжок, немає тумбочок, пацієнти свої речі зберігають у наволочках.

Для облаштування відділення з посиленим наглядом відповідно до вимог Правил застосування примусових заходів медичного характеру, затверджених МОЗ України, відсутнє належне фінансування.

Водночас, були  виявлені порушення прав пацієнтів, не пов’язаних з рівнем фінансування. Зокрема, не забезпечено безперешкодний доступ до питної води, санвузла, передач і посилок, в одній з палат ліжка розташовані впритул.

Звіт за результатами візиту буде направлений Хмельницькій обласній державній адміністрації.

Читайте нас у  Телеграм  та у нашій групі  Viber  go to site @ПоділляNEWS

Схоже

На Хмельниччині з нагоди 140-річчя від дня народження державного та громадсько-політичного діяча, журналіста, Голови Директорії, Головного Отамана військ і флоту Української Народної Республіки Симона Петлюри встановили йому одразу два пам’ятні знаки. Як повідомляється на сайті ОДА, відкрили меморіальну дошку Симону Петлюрі 26 травня на фасаді залізничного вокзалу станції Шепетівка. Після цього на вулиці Судилківській 5-А […]

На базі Івано-Франківської бригади тактичної авіації завершився другий етап конкурсу на «Кращий підрозділ охорони аеродрому». В конкурсі взяли участь військовослужбовці з Івано-Франківська, Луцька та Старокостянтинова. Протягом трьох діб учасники змагань проходили перевірку на знання керівних документів, складали заліки з професійної підготовки, тактичної медицини, пройшли оцінювання з фізичної, інженерної та вогневої підготовки,  здійснили марш-кидок на 5 […]

Дощ у Хмельницькому сьогодні, 24 травня, ледь не зірвав фестиваль «Rock&Buh – 2019». Чергова злива перетворила вулиці міста на ріки. Як повідомляють очевидці, традиційно найбільше води “дісталося” території ринку. Затопило Львівське шосе, вулицю Геологів, весь “Новий ринок” теж “плаває”. Працівники ринку нарікають, що вже не знають, до кого звертатися через постійні підтоплення. Реакції від влади […]